نبض مارکتینگ

Nabze Marketing
Creative Agency

سئو سایت چیست؟ گسترش کسب و کارها با سئو وب سایت

اگر در سال‌های قبل بدون سئو وب سایت و تنها با طراحی سایت می‌توانستیم در صفحه اول گوگل باشیم؛ اکنون نمیتوانیم. با تغییر رفتار کاربران و روی آوردن آنها به خرید و فروش اینترنتی، سایت یکی از پردرآمدترین روش‌های بازاریابی شده است. برای کسب درآمد از این بازار بزرگ، به سئو سایت یا بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو نیاز است. آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ در این امر همراه و مشاور شما خواهد بود.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو چیست؟

سئو (SEO) به زبان ساده یعنی بهینه سازی وب سایت برای کلیدواژه های هدفمندی که ما را به مشتریان یا مخاطبین هدف معرفی می‌کند تا در هنگام جستجوی کلیدواژه های وب سایت ما، در نتایج اولیه موتورهای جستجو باشیم.

گام اول سئو | داشتن سایت

برای اینکه بتوانید سایت خود را به کاربران جامعه هدف معرفی نمایید، در گام اول نیاز دارید یک وب سایت با صفحات متناسب با خدمات خود داشته باشید. با داشتن یک سایت و سئو سازی آن می توانید در مسیر گسترش کسب و کار خود قرار بگیرید.

گام دوم سئو | پیدا کردن کلیدواژه هدفمند

در گام دوم نیاز به لیست کلیدواژه برای افزایش فروش محصولات شما است. با داشتن یک لیست از کلمات کلیدی مورد هدف، راحتتر می توان در مسیر استراتژی صحیح حرکت کرد.

گام سوم سئو | مهارت بهینه سازی یا شرکت سئو

گام سوم بدست آوردن دانش سئو سایت یا پیدا کردن یک شرکت متخصص است که بتوانید با استفاده از خدمات سئو آن شرکت، کسب‌وکار خود را برندسازی کنید و فروش محصول یا ارائه خدمات داشته باشید. بنابراین باید برای وب سایت کسب‌وکارتان، سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو را انجام دهید.

سئو وب سایت، بمبی برای کسب و کارها

اجازه دهید داستانی معمولی اما با اهمیت بالا را برایتان تعریف کنیم. رخ دادن این داستان، به درک صحیحی از سئو سایت و تصمیم شما وابسته است!

داستانی با چاشنی واقعیت سئو

فرض کنید در جایگاه ۵ سال آینده خود قرار گرفته اید. در این موقعیت، شما صاحب کسب‌وکاری هستید که رشد زیادی داشته و همه این‌ها با استفاده از سیستم فروش مطمئنی بدست آمده است. که علاوه بر وفاداری مشتریان قدیمی شما، روزانه مشتریان جدیدی به شما اضافه می‌شوند. همیشه در کسب‌وکارهای موفق، گام اول توسعه، فروش مطمئن و باثبات است. اما حالا بیایید از دید دیگری به این داستان نگاه کنیم.

سئو نبود، چه میشد؟

شما به اهمیت سئو وب سایت توجه کافی رو نداشتید. آن وقت در موقعیت ۵ سال آینده، کسب‌وکار شما به مرحله بحرانی رسیده است و از رقبا عقب مانده‌اید. یا همچنان درگیر دغدغه‌های فروش هستید که باعث می‌شود رشد زیادی را تجربه نکنید. این داستان ممکن است برای کسب‌وکار شما باشد و انتخاب باشما است که کدام داستان برای شما باشد! همچنین باید بدانید که چگونه سئو در کسب و کار تاثیر می گذارد؟ 

سئو چگونه به کسب‌وکار شما کمک می‌کند؟

در ابتدا باید گفت که هیچ کسب‌وکاری از درآمد، آن هم به مقدار زیاد، دوری نمی‌کند! برای افزایش درآمد و سرمایه یک کسب‌‌وکار یک راه وجود دارد، آن هم افزایش فروش خدمات و محصولات است، اما این کار از چه طریقی انجام می‌شود؟

تا به حال با خودتان فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید فروشتان را افزایش دهید؟ همچنین برای گسترش کسب‌وکارتان یا رتبه اول شدن در بازار خود چه هدفی دارید؟

مثال کسب‌وکار اینترنتی

برای مثال کسب‌وکارهای اینترنتی مانند دیجی‌کالا، ایمالز یا ترب فروششان را چگونه انجام می‌دهند که از برترین فروشگاه‌های اینترنتی ایران به حساب می‌آیند؟ واضح است! همه کسب‌وکارهای اینترنتی یک وب سایت دارند که به کمک سئو کردن آن در نتایج جستجو قرار می‌گیرند و از این طریق فروش محصول را انجام می‌دهند.

این یعنی بهینه سازی و سئو سایت نه تنها می‌تواند به فروش محصولات یا ارائه خدمات شما کمک کند، بلکه می‌تواند شما را به اولین‌های بازارتان تبدیل کند.

مثال افزایش درآمد از طریق سئو سایت

مهمترین مزیت سئو ، “افزایش درآمد سایت” است. اما چگونه انجام می شود؟

فرض کنید شما صاحب یک سایت آموزشی در حوزه یادگیری زبان‌های خارجی هستید و ویدیوهای آموزشی برای یادگیری زبان‌های مختلف مثل انگلیسی، آلمانی، فرانسه و … رابرای فروش در سایت خودتان قرار داده‌اید.

شما به کمک سئو سایت خود می‌توانید هرکدام از کلمات آموزش زبان انگلیسی، آلمانی و … را به لینک اول گوگل یا حداقل صفحه اول نتایج جستجو برسانید.

جستجوی این کلیدواژه ها بسیار بالاست اما ما بصورت فرضی حداقل را در نظر می گیریم.

اگر در ماه ۱۰ میلیون نفر این کلیدواژه را جستجو کنند و شما در لینک یک باشید، طبق آمار نزدیک به ۳۰% از کاربران روی سایت شما کلیک می‌کنند و وارد سایت شما می‌شوند، یعنی ۳ میلیون نفر.

هزینه‌های لازم برای تولید این فیلم‌های آموزشی و حتی هزینه سئو سایت شما را هم کنار بگذاریم و این فرض را در نظر بگیریم که هر ویدیو آموزشی که به فروش می رسد، فقط ۱۰۰ هزار تومان سود خالص برای شما دارد.

حال اگر از آن ۳ میلیون نفر، فقط ۵۰% (یعنی یک میلیون و ۵۰۰ نفر) آنها، آموزش‌های شما را خریداری کنند. با یک حساب بسیار ساده می‌توانید متوجه شوید فقط در یک ماه چه سودی از آن کسب‌وکار شما خواهد بود.

بله، ماهی ۱۵۰ میلیون تومان فقط از طریق سئو وب سایت و داشتن رتبه در گوگل.

مزایای سئو کردن وب سایت

در این بخش مهمترین و اصلی‌ترین مزایای سئو وب سایت را معرفی می‌کنیم تا بدانید این مزایا چه نقشی در توسعه کسب‌وکار شما خواهد داشت!

۱. افزایش درآمد از طریق سئو

رایج‌ترین انتظاری که ما از سئو و بهینه سازی سایت داریم، افزایش درآمد ما از طریق سایت است که به خوبی از پس انجام این مسئولیت برمی‌آید. به طوریکه درآمد حاصل از سایت شما می‌تواند با بهترین فروشگاه‌های نقاط شهر برابری کند.

۲. جذب مشتری برای محصولات و خدمات

یکی دیگر از مزایای سئو وب سایت این است که، ما نه تنها می‌توانیم یک محصول را به فروش بالا برسانیم، بلکه می‌توانیم برای تمامی محصولات و خدمات خودمان، مشتری جذب کنیم و در تمامی عرصه‌های کسب‌وکارمان موفق باشیم.

۳. بالا رفتن نرخ تبدیل کاربر به مشتری

از تفاوت‌های داشتن سایت و سئو کردن آن با داشتن شبکه‌ اجتماعی، این است که مخاطب آماده سفارش و خرید است! چون مصرف‌کننده یا اصطلاحاً مشتری، زمانی وارد سایت شما می‌شود که احساس نیاز به محصولات یا خدمات شما را داشته باشد و به قصد خرید آن وارد سایت شما می‌شود.

۴. برندسازی کسب‌وکار شما

به وسیله دیده شدن مداوم شما در لینک‌های اول گوگل، شما تبدیل به یک کسب‌وکار نام‌آشنا می‌شوید. که کاربران و مخاطبان خیلی راحت‌تر از سایر رقبا به شما اعتماد می‌کنند. در واقع به کمک سئو به یک برند معتبر تبدیل می‌شوید.

۵. جلب رضایت مشتری

با سئو کردن سایت خود می‌توانید مشتریان رضایتمندتری را داشته باشید. چون کاربران اینترنتی با امکانات سایت می‌توانند در منزل یا محل کارشان بدون هیچ عجله‌ای، هم درباره محصول یا خدمات موردنیازشان تحقیق کنند و هم با دقت بیشتری انتخاب نمایند.

۶. جذب مشتری از طریق مشتری دیگر

وقتی یک کاربر یا یک مشتری از محصولات یا خدمات سایت شما راضی باشد، همان یک نفر تبدیل به بازاریاب ناخودآگاه شما می‌شود. بطوریکه هرجا شخصی به محصول یا خدمتی مشابه به کسب‌وکار شما نیاز داشته باشد، با توجه به رضایت شخصی خود، شما را به دیگران نیز معرفی و تبلیغ می‌کند.

آشنایی با نحوه قیمت‌گذاری سئو سایت

برخی شرکت‌ها هستند که برای سئو وب سایت رقم‌های نجومی را به مشتریان و صاحبان کسب‌وکارها ارائه می‌دهند.

اما رسالت ما این است که بهترین قیمت‌های سئو را با بالاترین کیفیت خدمات به صاحبان کسب‌وکارها ارائه دهیم تا آن‌ها را به کسب درآمد و سود از طریق سایتشان برسانیم، نه صرفاً کسب رتبه در نتایج جستجوی گوگل!

ما در نبض مارکتینگ پکیج‌های زیر را برای سئو وب سایت در نظر گرفته‌ایم که برای سفارش هر پکیج سئو کافی است پکیج مدنظر را انتخاب و اطلاعات خود را وارد کنید.

پکیج اقتصادی

کسب رتبه برای ۱۰ کلیدواژه هدفمند

تضمین حداقل ۳۰ کلیک ارگانیک (روزانه)

پکیج هوشمند

کسب رتبه برای ۲۰ کلیدواژه هدفمند

تضمین حداقل ۵۰ کلیک ارگانیک (روزانه)

پکیج راهبردی

کسب رتبه برای ۴۰ کلیدواژه هدفمند

تضمین حداقل ۱۰۰ کلیک ارگانیک (روزانه)

پکیج پیشرو

کسب رتبه برای ۶۰ کلیدواژه هدفمند

تضمین حداقل ۲۰۰ کلیک ارگانیک (روزانه)

قیمت سئو سایت را با جزئیات خدماتی که شرکت به شما ارائه میدهد، میتوانید در صفحهٔ تعرفه سئو سایت به صورت کامل مشاهده کنید. اما قیمت گذاری سئو به این صورت است که به عوامل مختلفی بستگی دارد و بر اساس میزان خدماتی که ارائه میشود، پکیج ها کمی با هم تفاوت دارند که برخی از تفاوت آن ها در این بخش گفته می شود:

۱. درجه سختی کلیدواژه درخواستی

این مورد به عوامل مختلفی بستگی دارد که در صفحه تعرفه سئو وب سایت موجود است اما به طور خلاصه کلیدواژه‌ای که می خواهید شما بر سر آن با رقبایتان رقابت کنید، هرچقدر کوتاه تر، با رقابت بیشتر و جستجوی بالاتر باشد کلیدواژه سخت تری به حساب می آید که برای رتبه گرفتن در آن نیاز به فعالیت های بیشتری است. به همین دلیل کلیدواژه های سخت، کلیدواژه های گرونتری به حساب می‌آیند.

مثال واقعی برای سئو کلیدواژه سخت

کلیدواژه سخت در هر کسب‌وکاری وجود دارد، اما در کسب‌وکارهایی که زودتر وارد عرصه سئو شدند و شروع به سئو سایت و کلیدواژه‌های کسب‌‌وکارشان کردند، رقابت سخت تر است.

مثلا علی‌بابا در حوزه کسب‌وکار خودش (فروش بلیط هواپیما) فعالیت در عرصه سئو وب‌سایت و سئو کلیدواژه‌های سایتش را از سال ها پیش شروع کرد.

بنابراین کلیدواژه فروش بلیط هواپیما سخت است. اما فقط این نیست، برخی از کلیدواژه ها به دلیل سرچ بالا و سودآوری که دارند، رقابت برای آن ها بسیار سخت است. قرار گرفتن در صفحه اول گوگل برای کلید واژه های سخت نیازمند فعالیت زیاد در حوزه سئو آف پیج و سئو آن پیج است.

بنابراین باید زمان و هزینه بیشتری برای آن صرف کرد. البته با توجه به اینکه قرار گرفتن این کلیدواژه‌ها در صفحه اول گوگل، سودآوری بسیاری خواهد داشت، صرف کردن این هزینه‌ها مقرون به صرفه است.

۲. جایگاه فعلی سایت

جایگاه فعلی سایت از معیار های دیگری است که میتواند بر قیمت سئو و بهینه سازی سایت تاثیر بگذارد. اما این به چه معنا است؟

یعنی آیا سایت شما تازه تاسیس است؟ سایت بهینه شده است اما بهینه شدن آن درست نبوده است؟ سایت با توجه به کلیدواژه های اصلی، چه رتبه ای دارد؟ با توجه به این سوالات، استراتژی های متفاوتی برای سایت چیده می شود. همچنین بر اساس خدماتی که سایت برای بهنیه شدن نیاز دارد، قیمت ها نیز متفاوت خواهد بود.

۳. زمان نتیجه دهی

براساس سختی کلید واژه های شما، حداقل و حداکثر زمان برای نتیجه دهی کلید واژه ها معیّن می شود. ممکن است که برخی از صاحبین کسب و کارها برای تعدادی از کلیدواژه‌هایشان زمان کافی نداشته باشند و باید در زمانی محدود و مشخص نتیجه بگیرند که برای گرفتن نتیجه به صورت سریع، باید فعالیت های مضاعف روی سایت انجام شود که هم از زمان بیشتری را بخواهد و هم قیمت بالاتری داشته باشد. 

یکی از مواردی که بر سختی کلیدواژه تاثیر دارد، تعداد بک‌لینک‌هایی است که رقبا برای آن کلیدواژه مورد نظر دریافت کردند. این مورد کار شما را برای رساندن کلیدواژه مورد نظر  به صفحه اول سخت تر میکند و نیازمند هزینه بیشتری است. حالا اگر مشتری بخواهد زودتر از زمان مشخص شده، به صفحه اول برسد، پس شما باید از نظر سئو آف‌پیج (دریافت بک لینک) قوی تر از رقبا عمل کنید و این نیازمند هزینه بالاتری برای سئو وب سایت خواهد بود.

۴. نوع کسب و کار

نمیتوان گفت که برای ورود به دانشگاه، رشته مهندسی کامپیوتر یا رشته فیزیک، رتبه یکسانی بخواهند، در بهینه سازی سایت هم همین است، برخی کلیدواژه ها و صنف ها متقاضیان بیشتری در آن ها وجود دارد و همچنین رقبای قدرتمندتری وجود دارند.

شما برای کسب بهترین نتیجه در نوع کسب و کار خودتون نیاز دارید که از رقبایتان بهتر باشید، برای بهتر بودن هم نیاز به فعالیت بیشتر دارید که همهٔ این ها نکات موثری بر قیمت نهایی سئو سایت شما تاثیر گذار است.

استخدام سئوکار یا همکاری با شرکت سئو؟

یکی از سوال های مهمی که برای کارفرما پیش می‌آید این است که سئوکار به صورت حضوری استخدام کنند یا پروژه خودشان را به یک شرکت سئو بسپارند؟ هرکدام از انتخاب ها مزایا و معایبی دارند، شما باید ببینید که کدوم یکی از موارد مزایای بیشتری را برایتان به همراه خواهد داشت.

مزایا و معایب استخدام سئوکار

+ مزایای این همکاری

- معایب این همکاری

مزایا و معایب همکاری با شرکت سئو

+ مزایای این همکاری

- معایب این همکاری

از مشاوره تا قرارداد سئو سایت

اگر برای تصمیم گیری مردد هستید و نمیدونید که کدوم گزینه رو انتخاب کنید، میتونید با تماس گرفتن با شرکت های متخصص در زمینه بهینه سازی سایت، مشاوره رایگان بگیرید و راحت تر تصمیم بگیرید. حتما قبل از انتخاب به دو دلیل، مشاوره بگیرید.

هنگامی که شما انتخاب اشتباهی داشته باشید، نسبت به سئو وب سایت و ثمرات آن ذهنیت منفی میگیرید، همچنین اگر دوباره تصمیم گرفتید پروژه‌تان رو به شرکت دیگری بسپارید،  آن شرکت مجبور میشود که کار اضافه انجام دهد، این به معنای آن است که باید اشتباهات سئوکار قبلی را اصلاح کند! بنابراین مشاوره سئو را فراموش نکنید!

در صفحهٔ قرارداد سئو به صورت کامل نحوهٔ قرارداد سئو، ویژگی های قرار داد سئو و مزایای قرارداد سئو  سایت به صورت کامل و دقیق نوشته شده است، میتوانید با خواندن همه اطلاعات لازمه از قرار داد را به دست بیاورید. اگر که برای سفارش سئو و بهینه سازی برای سایت خودتان تصمیم گرفتید، باید به شما تبریک گفت، چرا که شما اولین قدم را برای گسترش کسب و کارتان برداشته‌اید! نحوه سفارش دادن هم خیلی ساده است و فقط کافی است که از طریق واتس اپ یا شماره های ما در تماس باشید تا تمامی موارد مورد نیاز برای این کار خدمت شما توضیح داده شود و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

فروشگاه آنلاین اینکوگروپ

کلیدواژه‌های سئو شده:

فروشگاه اینترنتی بانی باند

کلیدواژه‌های سئو شده:

فروشگاه اتحاد گلس

کلیدواژه‌های سئو شده:

فروشگاه اینترنتی پردینو

کلیدواژه‌های سئو شده:

لوازم یدکی الماس پارت

کلیدواژه‌های سئو شده:

تجهیزات زیبایی شفا

کلیدواژه‌های سئو شده:

لوازم کاشت ناخن روناک نیل

کلیدواژه‌های سئو شده:

مؤسسه سد حریق ناجی

کلیدواژه‌های سئو شده:

انتخاب بهترین شرکت برای سئو وب سایت

بهترین شرکت کدام است؟ با اسم بردن نمی‌توان بهترین شرکت را تشخیص داد. اما برای بهترین شدن، معیارها و ویژگی هایی لازم است که با دانستن آن‌ها می‌توان بهترین شد. این معیارها و ویژگی ها را در صفحه شرکت سئو سایت بخوانید!

با توجه به معیار های بالا، شما میتوانید بهترین و معتبرترین شرکت را انتخاب کنید و با خیال راحت برای قوی کردن زیر ساخت های خود تلاش کنید. همانطور که گفته شد، بهینه سازی سایت مطمئن‌ترین راه برای فروش است، اما همه چیز نیست. شما باید بتوانید ویژگی‌های دیگرتان را قوی کنید، برای نمونه سعی کنید کیفیت خدمات و محصولاتتان را به بالاترین حد ممکن برسانید، تا مشتری از اعتماد به شما متضرر نشود.

زمان نتیجه دهی سئو و بهینه سازی سایت

یکی از سوالات رایجی این است که سئو وب سایت چه زمانی نتیجه میدهد و تعداد مشتری های ما زیاد میشود؟ طبیعی است که تا دو سه ماه اول، شما نتیجه دلخواه را نگیرید. به هر حال هر سایتی به این نیاز دارد که تعداد خیلی خوبی محتوا داشته باشد، پس دو سه ماه اول تمرکز سئوکاران باید بر روی شارژ محتوای سایت ها باشد تا کم کم نتیجه دهی بهتر شود.

رقبای آن کسب و کار و سرمایه گذاری آن ها بر سایتشان از عوامل دیگر تاثیرگذار بر زمان نتیجه‌دهی سئو است. هر چقدر رقبا قدرتمندتر باشند، زمان نتیجه دهی طولانی تر خواهد بود. همچنین زمان نتیجه دهی، خدمات انجام شده برای سایت شما بستگی دارد. هرچقدر سئویی که برای سایت شما انجام میشود کامل تر و حرفه ای تر باشد، زمان نتیجه دهی سئو  کوتاه تر میشود.

فرایندهای سئو در نبض مارکتینگ

خدمات SEO سایت فرآیندی است که شامل فعالیت هایی میشود که توسط شرکت های سئو و متخصصین سئوکار برای بهبود سئو یک وب سایت انجام میشود. با انجام این فعالیت ها، وب سایت بر کلمات کلیدی مورد نظر خود، می‌تواند جایگاه خوبی در SERP گوگل قرار بگیرد. به این ترتیب ترافیک سایت مورد نظر هم افزایش پیدا میکند. این خدمات شامل فعالیت هایی است که منجر به بهبود سئو سازی داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال میشود.

شرکت نبض مارکتینگ برای تمام کسب و کارها با هر ابعادی، خدمات حرفه ای و ویژه ای را ارائه میدهد. با استفاده از این خدمات می توانید در نتایج صفحه اول گوگل دیده شوید و کسب و کار خود را به سود برسانید.

هزینه سئو سازی سایت یکی از مهمترین دغدغه هایی است که صاحبان و مدیران وبسایت ها هنگام مشاوره از ما سوال می کنند. سئو وب سایت مجموعه ای از فعالیت هایی است که برای هر سایت با توجه به نیازی که برای بهبود دارد و همچنین مدت زمانی که برای رسیدن به هدف (صفحه اول گوگل) در نظر دارد، انجام میشود.

خدماتی که نبض مارکتینگ برای سئو سایت شما در تمامی پکیج های خود ارائه می دهد مبتنی بر سئو کلاه سفید است. اما گاهی یک پروژه برای آنکه سئو سایتش، زودتر به نتیجه برسد، نیاز دارد که از برخی تکنیک های سئو خارجی مانند بک لینک استفاده شود، طوری که هیچ آسیبی به سئو سایت نرسد و رتبه کلید واژه‌ها در زمان کوتاه تری به نتیجه مورد نظر برسد.

با توجه به بیش از ۲ تریلیون جستجوی سالانه در جهان در موتور جستجوی گوگل که نزدیک به  ۵۰ میلیارد جستجو از این رقم سهم ایران است. بنابراین این نتیجه که سایت شما در جستجوهای گوگل حضور داشته باشد و دیده شود بسیار مهم است و می تواند شما را به فروش و سود برساند.

انواع سئو چیست؟

سئو وب سایت به روش های گوناگونی دسته بندی می شود. یکی از این روش‌ها به سئو را به سه بخش تقسیم می کند تا موتور های جستجو مانند گوگل سایت شما را مورد ارزیابی قرار دهند:

سئو کلاه سفید (White Hat SEO)

این روش از سئو به طور کل به استفاده از روش های اصولی و تکنیک های استاندارد برای افزایش رتبه سایت در نمایش گوگل و سایر موتور های جستجو گفته می شود.

تکنیک های سئو کلاه سفید شامل موارد زیر می شود:

استراتژی سئو و کلمه کلیدی

گرفتن بک لینک ارگانیک

بررسی کلمات کلیدی

سئو داخلی

بهینه سازی و سئو خارجی

سئو تکنیکال

فعالیت و تولید محتوای با کیفیت در شبکه های اجتماعی گوناگون

ایجاد محتوای مناسب و با کیفیت برای مخاطبین هدف

تبلیغات مناسب در گوگل و شبکه های اجتماعی

و …

سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO)

اگر بخواهیم سئو خاکستری را تعریف کنیم، اینگونه می گوییم:

استفاده از روش ها و متدهای سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه در کنار هم به گونه ای که گوگل به سایت شما مشکوک نشود. زیرا روش های سئو کلاه خاکستری طبق قوانین و دستورالعمل های استاندارد گوگل نیست و نیازمند احتیاط بسیار زیادی می باشد.

تکنیک های سئو کلاه خاکستری شامل موارد زیر می شود:

تبادل بک لینک

پرداخت هزینه برای دریافت کامنت

هزینه تبلیغات بی ارزش برای کاربران

تکنیک طعمه کلیک (تکنیک Clickbait)*

استفاده از محتوایی که کپی است اما تغییرات اندکی در آن داده شده است.

و …

سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO)

روش کلاه سیاه به معنای بهره گیری از قوانین، الگوریتم ها و استاندارد هایی است که با اصول اساسی سئو کلاه سفید گوگل و سایر موتور های جستجو در تضاد هستند. همچنین از روش های کاملا غیر اصولی بهره می گیرد و در استفاده از آن، ریسک بالایی برای سایت وجود دارد. زیرا ممکن است گوگل سایت شما را پنالتی کرده و به بیان ساده تر مجازات سنگینی را شامل حال سایت شما بکند. در این صورت سایت شما از جستجو های تمامی موتور های جستجوگر حذف شده و دیگر ایندکس در سایت شما امکان پذیر نمی شود.

تکنیک های سئو کلاه سیاه شامل موارد زیر می شود:

استفاده از محتوای کپی

سرقت ادبی (انتشار مطالب علمی بدون رعایت حق Copy Right)

تکنیک Rich snippets (سو استفاده از داده های ساختاردهی شده)

خرید بک لینک

تکنیک Cloaking (پنهان و مخفی نمودن متون و لینک ها)

استفاده بیش از کلمات کلیدی (به اصطلاح بمباران کلمات کلیدی)

تکنیک PBN (شبکه بلاگ خصوصی)

روش Comment Spam (تکنیک هرزنامه نظرات)

تکنیک Social media network spam (تکنیک هزرنامه شبکه رسانه اجتماعی)

Hacking (هک کردن)

و …

انواع فرایندهای سئو

سئو داخلی (on page seo) به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که بر خود سایت انجام شود. شامل تولید محتوای ارزشمند، صفحه سازی مناسب، لینک سازی داخلی صحیح و از این قبیل اقداماتی که انجام میشود تا صفحات سایت ساخته شوند. می‌توانید توضیحات بیشتر و آموزش سئو داخلی را داخل بلاگ بخوانید.

برخلاف سئو آن پیج، مجموعه کارهایی مانند لینک سازی خارجی، رپورتاژ، تبلیغات کلیکی و … که در سایت های دیگر انجام میشوند را سئوخارجی (off page seo) میگویند. اگر تمایل به مطالعه بیشتر درباره سئو خارجی و تکنیک های آف پیج دارید، می‌توانید در صفحه سئو خارجی تکنیک های آف پیج را مطالعه کنید. سئو تکنیکال هم اصولا به بخش فنی سایت یا اقداماتی که باید برای زیر ساخت های سایت انجام شوند، تا ربات های موتور جستجوی گوگل راحت تر بتوانند سایت شما را آنالیز یا خزش کنند.

اهمیت تولید محتوا در سئو سایت

همانطور که گفته شد، بهینه سازی سایت از راه های مختلفی مانند کلاه سیاه و کلاه سفید و کلاه خاکستری انجام می‌شود. اگر می خواهید که شامل جریمه گوگل نشوید، باید از روش سفید استفاده کنید. عمده کار این روش تولید محتوا است. در واقع بدون تولید محتوا شما نمی توانید در نتایج گوگل رتبه بگیرید، اما تولید محتوا به سه روش زیر تقسیم میشه!

تولید محتوای متنی

در قواعد به‌روز گوگل، متن ها و کلمات، مهم ترین جایگاه رو در بین تمامی فعالیت های گوگل دارند. محتوایی که شما برای سایت‌تان می نویسید، باعث میشود که سایت شما بین نتایج گوگل نمایش داده شود. تولید محتوا باید دو قاعده کلی داشته باشد. اولین قاعده این است که برای کاربر جذاب باشد و دومین قاعده این است که برای ربات های گوگل بهینه شده باشد.

تولید محتوای ویدئویی

تولید محتوای ویدویی برای جذب مخاطب بسیار عالی عمل می‌کند. به طوری که میتواند حتی بیشتر از محتوای متنی برای کاربر جذاب باشد و زمان ماندگاری کاربر داخل سایت را افزایش می‌دهد، تنها نکته ای که وجود دارد این است که شما نمیتوانید داخل صفحه تنها از ویدیو استفاده کنید، به هر حال باید متن هم به کار ببرید. بنابراین ویدیو میتواند به عنوان یک مکمل قوی برای شما عمل کند.

تولید محتوا به صورت پادکست

در حال حاضر پادکست ها برای نتیجه گرفتن شما در صفحه ی گوگل کمک می‌کنند و میتواند برای کاربرانی که وقت خواندن متن را ندارند، بسیار جذاب باشد. اما نکته ای که وجود دارد و شما رو ملزم به تولید پادکست می‌کند، این است که قابلیت های جستجوی گوگل به سمت صوتی شدن می‌رود و گوگل سعی دارد که هوش مصنوعی خودش را به حدی قوی کند که بتواند پادکست های مرتبط با جستجوی کاربران را در اولویت قرار دهد.

صفحه سازی در سئوسایت

بعد از تولید محتوا، مرحله صفحه سازی فرا می‌رسد. در واقع زیبایی صفحهٔ شما به حدی اهمیت دارد که ماندن یا نماندن کاربر در سایت را تعیین میکند. در واقع کاربران، زمانی که وارد سایت می شوند، اولین چیزی که توجه شان را جلب می کند، تصاویر و نوع رنگ بندی آن صفحه است. صفحه سازی دارای قواعد بسیار حرفه ای و جذابی است که با کمک آنها، میتوانید یک صفحه سازی عالی و جذاب داشته باشید. در مقاله تاثیر ui و ux  بر سئو و بهینه سازی بیشتر در این باره بخوانید.

لینک سازی داخلی و مزایای آن

لینک سازی داخلی با هدف افزایش ماندگاری کاربران در سایت انجام می‌شود. هرچقدر تعداد محتوا های مرتبط در سایت بیشتر باشد، لینک سازی داخلی قوی تری انجام می‌شود. این مسئله که کاربران از یک صفحهٔ سایت وارد صفحهٔ دیگر سایت شوند و دائما در سایت شما از یک صفحه به صفحات مرتبط دیگر حرکت کنند، با لینک سازی داخلی امکان پذیر است. در واقع هر لینک داخلی مانند تارهای عنکبوت عمل می کند و همه این لینک ها همانند تارهای عنکبوت، محتواها را به هم وصل می‌کند. اما این تنها هدف لینک سازی داخلی نیست.

هدف ایجاد لینک همانند تار عنکبوت

هدف دیگر لینک سازی داخلی این است که خزنده های گوگل راحت تر صفحات جدید شما را پیدا کنند و این صفحات با سرعت بیشتری توسط خزنده های گوگل شناسایی، crawl و ایندکس شوند. استراتژی لینک سازی داخلی حکم مرگ و زندگی را دارد اگر درست انجام شود می تواند سئو سایت شما را تقویت کند. اما اگر این لینک سازی ها به درستی انجام نشوند، تجربه کاربری بدی برای سایت ایجاد می شود. برای مثال صفحاتی که مرتبط نیستند با انکر تکست هایی نامرتبط به هم وصل شوند. به این ترتیب هم یک تجربه کاربری بد برای مخاطب خود به وجود می آورید و هم خزنده های گوگل به سرعت متوجه این مسئله می‌شوند و شما را جریمه می کنند که این موضوع تاثیر منفی بر سئو سایت شما خواهد گذاشت. باید توجه داشته باشید که لینک سازی داخلی سبب افزایش ماندگاری کاربر درون سایت میشود، اما چطور؟! 

افزایش ماندگاری کاربر درون سایت

همان طور که گفته شد، لینک سازی داخلی صحیح صفحاتی را که ارتباط مفهومی دارند به هم وصل می کند. زمانی که کاربر وارد سایت می شود و مطلبی را می خواند از طریق انکر تکست هایی که در صفحه وجود دارند برای خواندن محتواهای مرتبط دیگر به صفحه های دیگری وارد می شود. اصطلاحا می گویند کلیک های عمیق کاربران افزایش پیدا می کند و باعث می شود که مدت زمان ماندگاری کاربر در سایت افزایش یابد. افزایش (Dwell Time) پیامی مهم به موتورهای جستجوی گوگل می دهد که این سایت، یک سایت مفید از نظر کاربران است و کاربر از حضور در این سایت راضی هستند و نیاز کاربر برطرف شده است. به این ترتیب با افزایش Dwell Time نرخ پرش کاربران هم کاهش می یابد و این مسئله سئو سایت شما را بهبود می دهد.

اصول لینک سازی داخلی

برای آنکه لینک سازی داخلی شما اصولی و صحیح باشد و تاثیر مثبتی بر سئو وب سایت شما داشته باشد باید این اصول را در استراتژی لینک سازی خود لحاظ کنید.

لینک سازی به تعداد مناسب

انجام فرآیند لینک سازی بین صفحات داخلی سایت نباید به گونه ای باشد که یک صفحه تبدیل به مزرعه ای از لینک ها شود و صفحه ای بدون لینک بماند. زیرا در این صورت لینک سازی شما تاثیر منفی بر سئو وب سایتتان می گذارد.

بهینه سازی انکر تکست ها

به معنای آن است که از صفحات زیاد با یک انکر تکست به یک صفحه لینک ندهید. میتوانید از انکر تکست هایی که ارتباط مفهومی دارند، استفاده کنید. انکر تکست ها را بولد کنید و رنگ آن را تغییر دهید تا برای کاربر راحت تر قابل تشخیص باشد.

لینک سازی از صفحات قدیمی به جدید

یکی از اصولی که در لینک سازی داخلی می تواند سرعت ایندکس شدن و رتبه گرفتن صفحات جدید را در سایت شما افزایش دهد، این است که از صفحات قدیمی سایت خود که اعتبار خوبی دارند، به صفحات جدید ساخته شده و مرتبط لینک دهید. با این کار خزنده های گوگل سریع تر متوجه صفحات جدید شده و آن ها را با سرعت بیشتری ایندکس می‌کنند.

پخش کردن لینک ها درون محتوا

اگر قرار است از یک صفحه با چندین انکر تکست به صفحات مختلف سایت لینک دهید، تمام انکر تکست ها را در یک پاراگراف قرار ندهید. سعی کنید آن ها را طوری تنظیم کنید که در کل محتوا پخش شده باشند. به این ترتیب لینک سازی داخلی تاثیر بهتری بر سئو وب سایت شما می گذارد.

لینک سازی خارجی و مزایای آن

لینک سازی خارجی یا ساخت بک لینک، همانند راه رفتن بر لبه تیغ است. اگر در مسیر منحرف شوید، شامل جریمه گوگل خواهید شد. اساسا لینک سازی خارجی برای سایت خودتان بر اساس قوانین گوگل، تقلب حساب میشود. اگر گوگل متوجه این تقلب بشود، جریمه های سختی در انتظار خواهد بود. مانند اعتراض به داور در فوتبال، که میدانیم کار اشتباهی است، اما چون تیم حریف انجام میدهد، ماهم مجبور هستیم انجام دهیم و اگر این کار را نکنیم، رتبه خوبی در گوگل نخواهیم گرفت. پس باید کار ساخت بک لینک فالو بسیار تخصصی و تمیز انجام شود تا گوگل به سایت شک نکند. اما چگونه؟!

چطور لینک سازی خارجی انجام دهیم؟

همان طور که گفتیم، یکی از راه های بهبود وضعیت سئو سایت از نظر سئو خارجی، دریافت بک لینک است. برای دریافت بک لینک، راه های مختلفی وجود دارد که مرسوم ترین آن ها دریافت بک لینک از طریق انتشار رپورتاژ است. اما آنچه اهمیت دارد این است که این رپورتاژ در چه زمانی و در چه سایت هایی منتشر شود، تا بک لینک هایی که دریافت می کنید، ارزش و اعتبار خوبی به صفحات شما بدهد.

قبل از آنکه اقدام به انتشار رپورتاژ در سایت های انتشار دهنده رپورتاژ نمایید باید تا جایی که امکان دارد روی سئو داخلی صفحات خود کار کنید. صفحات مورد نظر سایت خود را از جنبه های مختلف سئو آن پبج مانند: بهبود محتوا، متا تایتل، متا دیسکریپشن، لینک سازی داخلی و … بهبود دهید. زمانی که دیگر کلید واژه شما رشد رتبه نداشت اکنون زمان این رسیده که از رپورتاژها به عنوان ویتامین سایت خود استفاده کنید. اما در چه سایت هایی ریپورتاژ منتشر کنیم؟

کدام سایت را برای رپورتاژ انتخاب کنیم؟

این سوال به احتمال زیاد سوال اساسی شما است. یکی از نکات مهم این است که سایت هایی را انتخاب کنید که از نظر زمینه فعالیت مشابه زمینه فعالیت سایت شما باشد. نکته ای که شاید تا به حال به آن کم تر اشاره شده است این است که وضعیت سایت خود از نظر دامین آتوریتی (DA) در نظر داشته باشید. به عنوان مثال اگر سایت شما سایتی نوپا است و دامین آتوریتی پایینی دارد مثلا DA=4 است، سراغ انتشار رپورتاژ در سایت هایی که DA بالایی دارند، نروید سعی کنید از سایت هایی با دامین آتوریتی بالاتر از سایت خود ولی منطقی استفاده نمایید. زیرا در غیر این صورت گوگل به شما مشکوک خواهد داشت.

سرعت سایت و ابزارهای اندازه گیری

از دیگر موضوعات مهم بهینه سازی سایت، موضوع سرعت سایت است که میتواند تمام زحمات شما را برای تولید محتوای مناسب و صفحه سازی جذاب هدر دهد.

– اما چرا؟!

+ شما فرض کنید که بهترین و علمی ترین مقاله تاریخ را نوشته‌اید و از صفحهٔ شما جذاب تر وجود نداشته باشد، اما وقتی صفحه لود شما سرعت پایینی داشته باشد و کاربر به سختی بتواند وارد سایت شما شود، سایت با وجود بهترین محتوا امتیاز پایینی میگیرد.

برای سرعت سایت برخی سایت هایی  مثل GTMETRIX و خود لایت هاوس گوگل هستند که سرعت صفحات و مشکلات آنها را میگوید و شما میتوانید آن ها را رفع کنید. روش های کار با این ابزارها و راه های افزایش سرعت سایت را داخل بلاگ به صورت کامل توضیح داده‌ایم.

مهم ترین الگوریتم های گوگل

گوگل برای امتیاز دهی به صفحات شما، الگوریتم هایی را طراحی کرده است که هر کدام، موارد مختلفی از سایت شما را بررسی می کنند و امتیاز میدهند که درواقع مجموع این امتیازات، رتبه نهایی شما را شکل میدهد. با شناختن این الگوریتم ها و فهمیدن نوع کار آنها، میتوانید صفحات بهینه تری را بسازید. در ادامه برخی از مهم‌ترین الگوریتم های گوگل را معرفی می کنیم.

الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

این الگوریتم گوگل که بر اساس هوش مصنوعی طراحی شده است، محتوایی که در سایت منتشر میشود را بررسی میکند. متن، عکس و هر چیزی که بخشی از محتوای منتشر شده شما است. این الگوریتم با بررسی موارد گفته شده، به محتوای شما امتیاز میدهد. یکی از مواردی که این الگوریم با شناسایی آن، به شدت سایت را جریمه میکند، مطالب اسپم و تکراری است.

از دیگر مواردی که این الگوریتم با آن مبارزه میکند، محتوایی با حجم کم و بی کیفیت است. پس اگر محتوای بی کیفیت در سایت خود منتشر کنید، حتی اگر تکراری نباشد، باز هم این الگوریتم متوجه میشود و نمیتوانید رتبه خوبی بگیرید. همچنین محتواهای بی کیفیت رضایت مخاطبان را جلب نمی کند و در دراز مدت اگر به تتوای بی کیفیت ادامه دهید، تاثیر منفی بر سایت خواهد گذاشت.

الگوریتم رقص گوگل چیست؟

حتما تاکنون برایتان پیش آمده است که بر یک کلمه کلیدی کار کنید و مشاهده کنید یک روز در صفحه اول و روزی دیگر در صفحه ششم است، در این موقعیت نه نا امید بشوید و نه ذوق زده! گوگل با استفاده از الگویتم رقص یا الگوریتم دنس این نتیجه را به شما ارائه میدهد. زمانی که شما درحال کار کردن بر سئو یک کلیدواژه هستید، گوگل با الگوریم دنس متوجه میشود و آنقدر آن صفحه را جابه جا میکند تا در جایگاه مناسبی آن را قرار دهد. در این زمان شما باید بهترین عملکرد و ترفندها را برای صفحه خودتان استفاده کنید، زیرا گوگل متوجه بروز رسانی صفحه شما شده و بهترین فرصت است که در بهترین جایگاه ممکن قرار بگیرید.

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

یکی از اصول رتبه بندی گوگل، تعداد و نوع بک لینک هایی است که یک سایت دریافت می‌کند، همین موضوع سبب شد که گوگل، الگوریتم پنگوین را ایجاد کند. در گذشته گوگل به این صورت در نظر میگرفت که یک سایتی هر چقدر بیشتر یک لینک دریافت کرده یعنی محتوای بهتری دارد و آن را در جایگاه بالاتری قرار میداد. اما بعدها به دلیل تخلفاتی که توسط سایت ها رخ داد، گوگل این الگویتم رو ساخت تا به طرز صحیحی نوع بک لینک های دریافتی یک سایت را بررسی کند و کیفیت آن ها را مورد ارزیابی قرار دهد. بنابراین اگر از سایتی، بک لینک نامرتبط دریافت کنید یا بر یک کلمه کلیدی بارها بک لینک دریافت کنید، توسط الگوریتم پنگوئن شناسایی میشود و تاثیر بسیار منفی بر سئو سایت میگذارد.

مفاهیم و اصطلاحات رایج در دنیای سئو (SEO)

فرآیند سئو و بهینه سازی سایت مانند هر تخصص دیگری، دارای واژگان و اصطلاحات مهمی است که برخی از مهمترین آنها عبارت اند از:

SEO چیست؟

کلمه سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشد. تمامی فعالیت هایی هم که تحت عنوان سئو انجام می شود به منظور بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.

SEM چیست و چه تفاوتی با SEO دارد؟

تکنیک SEM مخفف عبارت Search Engine Marketing است و به معنی بازاریابی برای موتورهای جستجو است. SEM رو با نام تبلیغات کلیکی یا پولی هم میشناسند.  این روش بازاریابی با هدف افزایش بازدید های سایت انجام میشود. SEM شامل بهینه سازی سایت در شبکه های اجتماعی، گوگل، مارکتینگ و تبلیغات از طریق google Adwords است.

URL چیست؟

عبارت URL یا Uniform Resource Locator همان آدرس سایت یا صفحه است.

افزونه yoast seo چیست؟

افزونه رایگان yoast seo یکی از افزونه های رایگان سئو برای سایت های وردپرسی است که با قابلیت هایی مثل تجزیه و تحلیل خوانایی، تجزیه و تحلیل سئو، لینک سازی داخلی، بهینه سازی کلمات کلیدی اصلی و مرتبط و … سئو صفحات سایت را برای شما ساده تر می کند.

Bounce Rate یا نرخ پرش چیست؟

نرخ پرش یا Bounce Rate یعنی کاربر وارد سایت یا صفحه ای از سایت شما شود اما در کسری از ثانیه بدون اینکه از محتوای همان صفحه یا صفحات دیگر سایت شما استفاده ای کند، خارج شود. نرخ پرش یکی از عواملی است که به سئو سایت شما آسیب می زند. زیرا گوگل با هدف مفید بودن مطالب آنها را برای مخاطبان در صفحه نتایج به نمایش درمیاورد. زمانی که به لحاظ فاکتورهای دیگر رتبه بندی گوگل شما را در صفحه اول نتایج گوگل قرار دهد اما با رفتار کاربرانی که بر لینک سایت شما کلیک می کنند و بدون هیچ تعاملی خارج می شوند، این پیام را به گوگل می دهند که این سایت برای آنها مفید نیست. بنابراین رتبه این سایت ها در صفحه نتایج به مرور بدتر می شود.

حالا برای کاهش نرخ پرش یا بانس ریت باید وضعیت سایت خودتان را بررسی کنید و به بهینه سازی مواردی از قبیل موارد زیر را شروع کنید:

۱.بهبود سرعت سایت

۲.دریافت بک لینک های مرتبط

۳.اصلاح لینک سازی های داخلی ( مرتبط بودن انکرتکست و صفحه مقصد)

۴.توجه به بحث گرافیکی و ui سایت

۵. Ux ( تجربه کاربری) خوب و کاربر پسند

نرخ تبدیل یا Conversion Rate چیست؟

عبارت نرخ تبدیل Conversion Rate یعنی کاربر بر لینک سایت شما کلیک کرده و وارد سایت شما شده است و کاری که دلخواه شما بوده را انجام داده است. مثلا سایت شما فروشگاهی است، نرخ تبدیل آن یعنی کاربری که از هر مسیری وارد سایت شما میشود، از محصولات خرید کند یا اگر خدماتی است برای دریافت خدمات مورد نظر سایت شما اقدام کند. افزایش نرخ تبدیل وضعیت سئو سایت شما را بهبود می دهد.

ریدایرکت چیست؟

زمانی که کاربر بر لینک یک صفحه مشخص کلیک می کند اما به صفحه دیگری منتقل می شود، به دلیل آن است که url صفحه اول بر صفحه دوم لینک شده است باعث می شود کاربر به همان صفحه هدایت شود، به این اقدام ریدایرکت می‌گویند. یکی از جاهایی که صاحب سایت از ریدارکت استفاده می کند زمانی است که نیاز است صفحه ای را حذف کند اما بازدید کنندگان آن را به صفحه دیگری هدایت می کند. ریدایرکت انواع مختلفی دارد که معروف ترین آن ریدایرکت ۳۰۱ است. ریدایرکت ۳۰۱ وقتی انجام میشود که صاحب وب سایت برای همیشه قصد داشته باشد آدرس صفحه مورد نظر را تغییر دهد و با ریدایرکت ۳۱۰، این موضوع را به کاربران و موتورهای جستجو اعلام میکند. در این نوع ریدایرکت، اعتبار و رتبه صفحه قبل به صفحه جدید انتقال پیدا میکند.

UI Design چیست و چه تاثیری روی سئو دارد؟

UI یعنی User Interface که تمام المان های تصویری در سایت مثل دکمه ها، آیکون ها و … مربوط به UI است. هر چقدر سایت شما به لحاظ المان های تصویری و ظاهر سایت زیباتر باشد، کابرانی که وارد سایت شما می شوند امکان اینکه مدت زمان بیشتری در سایت بمانند بیشتر خواهد شد و طبیعتا تجریه کاربری لذت بخشی هم خواهند داشت.

تکنیک های سئو برای رسیدن به صفحه اول گوگل در کمترین زمان

در این بخش برخی از تکنیک‌های کاربردی سئو برای رسیدن به صفحه اول گوگل را برای شما معرفی کرده‌ایم:

سئو کلمات کلیدی طولانی

کلمات کوتاه تر سختی بالاتری دارند و رتبه گرفتن در آن کلیدواژه ها سخت تر است. همچنین برای این کلیدواژه ها، زمان بیشتری طول می کشد تا به صفحه اول گوگل برسند. اما یکی از ترفندها و تکنیک هایی که برای رساندن کلیدواژه های سخت به صفحه اول گوگل وجود دارد، این است که بر لانگ تیل های کلمه کلیدی اصلی کار کنید تا برای آن ها محتوا بنویسید. کلمات کلیدی طولانی و لانگ تیل راحت تر به صفحه اول میایند. بعد از صفحات این لانگ تیل ها به صفحه کلیدواژه مد نظر خود لینک دهید. به این ترتیب کلید واژه اصلی شما زودتر و راحتتر به صفحه اول گوگل می‌رسد.

استفاده از عناوین جذاب و ترغیب کننده

یکی از عواملی که می تواند سئو یک سایت را تقویت کند، افزایش ترافیک یک سایت است. افزایش نرخ کلیک می تواند سبب افزایش ترافیک برای سایت شما شود. اما سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که چطور نرخ کلیک را افزایش دهیم؟ ممکن است با تمامی فعالیت هایی که برای سئو کلیدواژه مورد نظر خود انجام می دهید، صفحه آن کلید واژه به صفحه اول برسد، اما نرخ کلیک یا CTR پایینی داشته باشد. یعنی باتوجه به رتبه سایت، تعداد افراد کمی بر آن کلیک کرده اند.

افزایش نرخ کلیک با استفاده از عنوان جذاب

یکی از دلایلی که می تواند کاربران را برای کلیک بر یک لینک، ترغیب کند عنوان جذاب سایت است. بنابراین سعی کنید برای صفحه سایت خود، از عناوین جذاب و ترغیب کننده استفاده کنید. با افزایش CTR و افزایش ترافیک صفحه، گوگل این پیام را دریافت می کند که این محتوا برای کاربر مفید است و کلید واژه شما برای رسیدن به صفحه اول گوگل یک قدم دیگر را طی می کند.

استفاده از بک لینک های بیشتر

با استفاده از بک لینک های بیشتر و البته قوی، می توان در زمان کم تری به صفحه اول گوگل رسید و در جایگاه بهتری نسبت به رقبا قرار گرفت. درست مانند این مثال میماند که یکی از دوستان شما، یک فروشگاه و یک برند خاص از یک محصول رو به شما توصیه کند. طبیعتا شما هم برای خرید محصول مورد نظر خود، سراغ آن برند و همان فروشگاه می روید. زمانی که یک سایت به سایت شما لینک می دهد به مخاطبان خود شما را توصیه می کند. دریافت بک لینک، وضعیت سئو سایت شما را بهبود می دهد و  این برای گوگل بسیار مهم است. به این ترتیب شما می توانید در جایگاه بهتری در گوگل قرار بگیرید و به چشم بیایید! اما از چه سایت هایی برای بک لینک می توان استفاده کرد؟

انتخاب سایت مناسب برای بک لینک

هرچقدر سایت هایی که به شما لینک می‌دهند، اعتبار دامنه DA و اعتبار صفحه PA بالاتری داشته باشند، شما سریع تر و بهتر می توانید رشد کنید و رتبه خود را در صفحه اول نتایج مشاهده کنید. یکی از نکاتی که باید برای دریافت بک لینک از سایت های دیگر در نظر داشته باشید، زمینه فعالیت سایت مبدا است. هر چقدر سایتی که به عنوان مبدا به سایت شما لینک داده است، زمینه فعالیتش به شما تشابه بیشتری داشته باشد، از نظر سئو بک لینک هایی که دریافت می کنید با کیفت تر است و ارزش و اعتبار بالاتری به سایت شما منتقل میشود.

لینک سازی داخلی بیشتر و قوی تر

یکی از مهمترین اصول سئو و بهینه سازی سایت، لینک سازی داخلی است که از تکنیک های بهبود سئو آن پیج است. یکی از مواردی که می تواند وضعیت سئو سایت را بهبود دهد کاهش زمان نرخ پرش یا bounce rate است. تولید محتوا یکی از موثرترین روش هایی است که می توانید با آن، نیاز کاربر را رفع کنید و برای زمان بیشتری آنها را در سایت نگه دارید.

تاثیر لینک سازی قوی بر سئو

تمامی سوالات و نکاتی که مخاطب درباره یک موضوع دارد را نمی توان در یک صفحه پاسخ داد، به همین دلیل می توانید محتواهایی مرتبط و تکمیل کننده برای محتوا و کلیدواژه اصلی تولید کنید و  با استفاده از یک لینک سازی داخلی قوی مخاطب را به آن صفحات هدایت کنید. به این ترتیب شما با برطرف کردن نیاز مخاطب موجب می شوید او مدت زمان بیشتری در سایت شما بماند. به این ترتیب با کاهش نرخ پرش و افزایش Dwell Time، وضعیت سئو سایت بهبود پیدا می کند و طی مدت زمان کم تری می توانید به صفحه اول گوگل برسید و جایگاه و رتبه خوبی را کسب کنید.

به‌روز رسانی مجدد محتوا

تکنیک به روز رسانی محتوا برای بهبود وضعیت سئو بسیار مهم است. درواقع باعث  رشد در صفحه نتایج گوگل میشود. همچنین با این تکنیک، گوگل به این نتیجه می رسد که شما برای مخاطبان زمان می گذارید و با داشتن یک صفحه فعال و به روز سعی در به روز رسانی اطلاعات مخاطبان دارید. بنابراین گوگل به صفحه شما امتیاز بهتری می دهد و آن را در جایگاه بهتری در صفحه نتایج گوگل قرار می دهد.

تقویت سیگنال های شبکه های اجتماعی

با توجه به اینکه درصد بالایی از افراد، در شبکه های اجتماعی فعال هستند، می توانید از شبکه های اجتماعی به عنوان یک فرصت استفاده کنید. درواقع با فعالیت در این شبکه ها شروع به برندسازی برای کسب و کار خود کنید.

میتوانید زیر پست های مربوط به حوزه کاری خود کامنت های تخصصی بگذارید. همچنین برای کسب و کار خود در این شبکه ها یک صفحه مجزا داشته باشید و با انتشار پست های تخصصی، کاربران را به سمت سایت خود هدایت کنید. به این ترتیب ترافیک سایت شما افزایش پیدا می کند و در جستجو های صفحه نتایج گوگل هم رتبه بهتری میگیرید.

سئو یا تبلیغات کلیکی؛ مسئله این است؟!

علاوه بر سئو با کمک تبلیغات نیز می توان در صفحه اول گوگل قرار گرفت . برخی صاحبان سایت ها برای اینکه سایتشان به صفحه اول گوگل برسد، نمی‌دانند کدام راه را انتخاب کنند، سئو یا تبلیغات؟ می دانید که سئو مجموعه فرایندهایی است که به بهبود سایت شما بسته به عوامل و شرایط مانند: سختی کلید واژه، فعالیت رقبا ، وضعیت برند شما و … کمک می‌کند. تبلیغات می تواند یک شبه شما را در کنار سایت های دیگر در صفحه اول گوگل قرار دهد. اما همان قدر که سهل و آسان به دست می آید، به سادگی هم از دست می رود. سئو به سختی به دست می آید اما سخت هم از دست می رود. 

سئو و تبلیغات در کنار هم!

همانطور که گفته شد، سئو به نسبت تبلیغات هزینه کم تری دارد. اما گاهی یک کسب و کار با قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، سود خوبی از بازار هدف را نصیب خود می کند. شاید منطقی نباشد که زمان را از دست بدهید تا با سئو بعد از چند ماه بتوانید به صفحه اول گوگل برسید. بنابراین می توان در کنار سئو  برای برخی از کلیدواژه های مهم و سودآور خود، از تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کرد.

برای سئو سایت خود نیاز به مشاوره دارید؟

سوالات متداول کاربران در مورد سئو و بهینه سازی سایت

سئو (SEO) سایت به زبان ساده یعنی بهینه سازی وب سایت برای کلیدواژه های هدفمندی که ما را به مشتریان یا مخاطبین هدف معرفی می‌کند تا در هنگام جستجوی کلیدواژه های وب سایت ما، در نتایج اولیه موتورهای جستجو باشیم.

مهمترین و اصلی‌ترین مزایای سئو وب سایت توسعه کسب و کار شماست. اما به صورت موردی میتوان به افزایش درآمد، جذب مشتری برای محصولات و خدمات، بالا رفتن نرخ تبدیل کاربر به مشتری، برندسازی کسب و کار و جلب رضایت مشتری اشاره کرد.

 

آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ برای تمام کسب و کارها با هر ابعادی، خدمات حرفه ای و ویژه ای را ارائه میدهد. با استفاده از این خدمات می توانید در نتایج صفحه اول گوگل دیده شوید و کسب و کار خود را به سود برسانید.

امتیاز ۴.۸۸ از ۵ – ۴ رای
spinner در حال ثبت رای

 1. Avatarمحمد گفته؛
  ۱۲:۳۵ ۱۴۰۰/۰۸/۰۶

  خیلی عالی و کامل درباره سئو توضیح دادید، در واقع هرچیزی از سئو بخوام رو میتونم همینجا پیدا کنم.

  • Avatarفاطمه قنبری گفته؛
   ۱۶:۰۹ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸

   ممنون از لطفی که به ما دارین.

 2. Avatarیزدان صادقی گفته؛
  ۱۳:۲۷ ۱۴۰۰/۰۹/۰۳

  عالی بود

  • Avatarفاطمه قنبری گفته؛
   ۱۳:۴۲ ۱۴۰۰/۰۹/۰۳

   از اینکه محتوای سئو و بهینه سازی نبض مارکتینگ مورد توجه شما قرار گرفت بسیار خرسندیم.

 3. Avatarسامان گفته؛
  ۱۰:۴۴ ۱۴۰۰/۰۹/۰۶

  مرسی از محتواتون.سئو و بهینه سازی مسیر جالبی هست برای گسترش کسب و کار

  • Avatarفاطمه قنبری گفته؛
   ۱۶:۰۷ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸

   خوشحالیم که محتوای نوشته شده در مورد سئو مورد توجه شما دوست عزیز قرار گرفت.

 4. Avatarامیر گفته؛
  ۲۰:۵۰ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸

  خدمات سئو شرکت شما شامل چه مواردی است؟

  • Avatarفاطمه قنبری گفته؛
   ۱۵:۲۱ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴

   یکی از خدمات سئو که نبض مارکتینگ برای سئو سایت ارائه می دهد شامل مشاوره سئو و آنالیز سایت شماست، که به صورت رایگان انجام می شود که بسیاری از شرکت ها بابت مشاوره سئو هزینه های قابل توجهی رو دریافت میکنن. ولی شرکت ما این فرصت رو برای شما فراهم کرده تا به صورت رایگان از این خدمات مشاوره و آنالیز سئو سایت ما استفاده کنین تا بتونین سئو وب سایتتون رو با آگاهی بیشر به شرکت ما بسپارید. از دیگر مواردی که به عنوان خدمات سئو ارائه می شود می توان به یافتن کلیدواژه های موثر در فروش برای کسب و کارتان ، سئو داخلی، سئو خارجی و تکنیکال اشاره کرد که با توجه به سختی کلید واژه های شما و برند کسب و کارتان قیمت های متفاوتی برای این خدمات وجود دارد. برای اینکه بتونین بیشتر با خدمات سئو شرکت ما آشنا بشین پیشنهاد می کنم با شرکت تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما رو بیشتر راهنمایی کنند.

 5. Avatarاحسان گفته؛
  ۱۷:۲۸ ۱۴۰۰/۰۹/۱۶

  ممنون از مطلب خوبتون.یه سوال داشتم.برای سرمایه گذاری روی سئو توی کسب و کارمون چقدر زمان نیاز هست تا نتیجه بگیریم؟

  • Avatarفاطمه قنبری گفته؛
   ۱۶:۳۳ ۱۴۰۰/۰۹/۱۷

   سلام از توجه شما ممنونم. جواب سوال شما بستگی به این داره که تا به حال چقدر روی سئو سایت شما کار شده؟اینکه شما صاحب چه کسب و کاری هستید؟ رقبای شما چقدر روی سئو سایت شون کار کردن؟ سختی کلید واژه هایی که دارین در چه حدیه و… پیشنهاد می کنیم با شماره های شرکت تماس بگیرین و از مشاوره سئو رایگان ما استفاده کنید.

 6. Avatarسینا حدادپور گفته؛
  ۱۷:۳۱ ۱۴۰۰/۰۹/۱۶

  سلام توی متن راجب سئو و بهینه سازی صحبت کردین . اما یه سوال داشتن چطور میتونم رقبامو آنالیز کنم؟ مقاله ای در این رابطه نوشتین؟ یا فیلمی که آموزش داده باشین؟

  • Avatarفاطمه قنبری گفته؛
   ۱۶:۲۰ ۱۴۰۰/۰۹/۱۷

   سلام دوست عزیز شما میتونین مقاله تکنیک های آنالیز رقبا و ابزارهای آنالیز رقبا رو در وبلاگ نبض مارکتینگ مطالعه کنید.

 7. Avatarسعیده گفته؛
  ۰۰:۱۰ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰

  ممنون از محتوای مفیدی که در حوزه سئو تدوین کردید

  • Avatarفاطمه قنبری گفته؛
   ۱۱:۰۲ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰

   از توجه و لطف شما سپاسگذاریم.

 8. Avatarمیترا گفته؛
  ۰۰:۱۳ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰

  ممنون میشم مقاله ای هم در رابطه با ورود به بازارکار سئو در سایت داشته باشید که افرادی که علاقه مند به این حوزه هستند بیشتر آگاهی کسب کنند

  • Avatarفاطمه قنبری گفته؛
   ۱۱:۱۳ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰

   از توجه شما سپاسگذاریم. شما می توانید مقاله درآمد سئو کار چقدر است؟،وظایف یک سئوکار چیست؟،مهارت های یک متخصص سئو،چگونه سئوکار در تهران پیدا کنیم؟ را در نبض مارکتینگ مطالعه کنید.

 9. Avatarتینا گفته؛
  ۲۰:۳۷ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰

  محتوای خوبی نوشتین ممنون. من یه سایت آموزشی دارم که خودم دارم سئو سایتم انجام میدم . میخواستم یه پیشنهاد برای بهبود رتبه و افزایش سئو سایتم بهم بدین لطفا

  • Avatarفاطمه قنبری گفته؛
   ۱۲:۲۵ ۱۴۰۰/۰۹/۲۱

   سلام دوست عزیز از توجه شما ممنونم. شما میتونین از محتواهای آموزش سئو که در وبلاگ نبض مارکتینگ وجود داره استفاده کنید.و یا اگه قصد برون سپاری سئو سایت خود را دارید میتوینن پکیج های خدمات سئو که در صفحه سئو و بهینه سازی وجود داره رو بررسی کنید و با مشاوران ما در شرکت تماس بگیرید تا شما رو بیشتر راهنمایی کنن.

 10. AvatarSahar گفته؛
  ۱۳:۳۱ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳

  سلام ممنون از مطالب خودبتون
  من یک سایت دارم و هفته ای سه بار روش مطلب میذارم و رپورتاژ هم میرم اما اونقدر که باید سایتم رشد نداره
  چیکار کنم میزان رشد سایتم بالاتر بره؟

 11. Avatarکنتراکتور گفته؛
  ۱۵:۳۱ ۱۴۰۰/۱۰/۱۹

  سلام و وقت بخیر
  اطلاعاتم رو برای درخواست مشاوره سئو پر کردم. کی تماس میگیرین؟

  • آژانس خلاقیت نبض مارکتینگآژانس خلاقیت نبض مارکتینگ گفته؛
   ۱۲:۵۲ ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

   عرض سلام و ادب
   اطلاعات شما به واحد مشاوران سئو ارجاع داده شده، در اسرع وقت از طریق واتساپ با شما هماهنگی میشه و مشاوران ما با شما تماس میگیرن.

 12. Avatarپخش آهن آلات گفته؛
  ۱۶:۳۲ ۱۴۰۰/۱۰/۱۹

  با سلام
  مستقیم میرم سر اصل مطلب
  رقابت در آهن آلات سخته و معمولا هزینه هایی که به من گفتن هزینه های خیلی بالایی بود. میخواستم بپرسم شما برای سئو چقدر میگیرین؟

  • آژانس خلاقیت نبض مارکتینگآژانس خلاقیت نبض مارکتینگ گفته؛
   ۱۲:۵۸ ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

   عرض سلام و خسته نباشید
   ممنون میشیم اطلاعات خودتون رو از طریق فرم این صفحه یا صفحه تماس با ما ارسال کنید تا مشاوران ما بعد از بررسی کلیدواژه های مدنظر شما قیمت نهایی پروژه سئو رو خدمتتون عرض کنن. مشاوره سئو ما هم کاملاً رایگانه و پروپوزال پروژه به همراه مدت و هزینه خدمتتون ارسال میشه.
   تشکر از همراهیتون

 13. Avatarلکایی گفته؛
  ۰۸:۴۷ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸

  شما سئو هم آموزش میدین؟

  • آژانس خلاقیت نبض مارکتینگآژانس خلاقیت نبض مارکتینگ گفته؛
   ۱۳:۰۱ ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

   عرض سلام خدمات شما
   بله آموزش های ما در زمینه سئو درحال ضبط و ادیت هست، به محض آماده شدن دوره آموزشی خدمتتون اطلاع میدیم. ممنون میشیم از صفحه تماس با ما اطلاعاتتون رو برای ما ارسال کنید

 14. Avatarسارا گفته؛
  ۱۶:۴۸ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸

  سلام ممنون از محتوایی که نوشتین. من چطور می تونم به شرکت شما سفارش سئو بدم؟

  • Avatarفاطمه قنبری گفته؛
   ۱۷:۰۵ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸

   سلام ممنون از لطف شما. قیمت پکیج های خدمات سئو نبض مارکتینگ را در صفحه سئو و بهینه سازی موجود هست. به علاوه میتونین با مشاوران ما در نبض مارکتینگ تماس بگیرین تا بتونین خدمات سئو سایت مورد نظر خودتون رو انتخاب و دریافت کنید.

 15. Avatarحیوانات خانگی گفته؛
  ۰۵:۵۹ ۱۴۰۰/۱۱/۱۵

  ما مرکز تخصصی خرید و فروش حیوانات خانگی هستیم و خواستم بپرسم پروژه طراحی و سئو سایت رو باهم انجام میدین؟

  • آژانس خلاقیت نبض مارکتینگآژانس خلاقیت نبض مارکتینگ گفته؛
   ۱۳:۰۵ ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

   سلام خدمت شما
   لطف کنید اطلاعاتتون رو از طریق فرم همین صفحه یا مشاوره رایگان منوی سایت ارسال کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرن یا میتونید بطور مستقیم با شماره های ۸۸۹۴۸۹۱۹ و ۸۸۹۲۲۶۹۱ تماس و وقت مشاوره بگیرید.

  • آژانس خلاقیت نبض مارکتینگآژانس خلاقیت نبض مارکتینگ گفته؛
   ۱۳:۰۷ ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

   سلام روزتون بخیر
   بله پروژه سئو سایت در زمینه سایت های دانلودی هم انجام میدیم. لطف کنید با شماره های ۸۸۹۴۸۹۱۹ و ۸۸۹۲۲۶۹۱ تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

 16. Avatarتکنو کارت گفته؛
  ۱۰:۵۰ ۱۴۰۰/۱۱/۲۰

  سلام خدمت تیم جوان نبض مارکتینگ
  ما نیاز به یک تیم خبره و حرفه ای برای طراحی و سئو سایت داریم، ممنون میشم با بنده تماس بگیرید. اطلاعاتم رو از طریق فرم برای شما ارسال کردم. شفیعی هستم از تکنو کارت

  • آژانس خلاقیت نبض مارکتینگآژانس خلاقیت نبض مارکتینگ گفته؛
   ۱۳:۱۱ ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

   سلام خدمت جناب شفیعی عزیز
   بله اطلاعات شما دریافت و به واحد مشاوران سئو ارجاع داده شد. در اسرع وقت با شما تماس گرفته می شود.
   ممنون از شکیبایی شما

 17. Avatarجویای کار گفته؛
  ۰۴:۱۱ ۱۴۰۰/۱۱/۲۶

  سلام و خسته نباشید
  شما کارآموز سئو هم می گیرید؟ ساکن تهران هستم و میخواستم در زمینه سئو سایت فعالیت کنم. کم و بیش با سئو هم آشنایی دارم ولی پروژه انجام ندادم! اگر مایل هستید براتون رزومه بفرستم تشکر

  • آژانس خلاقیت نبض مارکتینگآژانس خلاقیت نبض مارکتینگ گفته؛
   ۱۳:۱۹ ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

   سلام خدمت شما
   بله کارآموز سئو هم استخدام می کنیم. برای ارسال رزومه هم ممنون میشیم از طریق سایت جابینجا و صفحه شرکت نبض مارکتینگ برامون ارسال کنید.

 18. Avatarشفیعی گفته؛
  ۰۷:۴۱ ۱۴۰۰/۱۲/۰۴

  هرکی که بخواد تو شغلش موفق بشه و کسب و کارش پیشرفت کنه به نظرم باید از سئو شروع کنه و بعد وارد حوزه های دیگه مارکتینگ بشه

  • آژانس خلاقیت نبض مارکتینگآژانس خلاقیت نبض مارکتینگ گفته؛
   ۱۳:۳۴ ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

   سلام جناب شفیعی
   تشکر که دیدگاهتون رو با ما به اشتراک گذاشتید، بله دقیقا به همین صورتی که شما فرمودید هست!

 19. Avatarتینا گفته؛
  ۱۶:۲۲ ۱۴۰۰/۱۲/۱۱

  من آموزش های شما رو در نبض سئو دنبال میکنم و واقعا عالی هستید تشکر از تیم پر انرژی و خلاق نبض سئو

  • آژانس خلاقیت نبض مارکتینگآژانس خلاقیت نبض مارکتینگ گفته؛
   ۱۳:۳۶ ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

   سلام
   خیلی ممنون از دیدگاه شما، خوشحالیم که با نبض سئو همراه هستین و ما رو دنبال می کنین.

 20. Avatarفریلنسر سئو گفته؛
  ۱۷:۲۰ ۱۴۰۱/۰۱/۱۴

  سلام و خسته نباشید به تیم نبض مارکتینگ
  بنده به صورت فریلنسری در زمینه سئو سایت فعالیت می کنم. اگر مایل به همکاری هستید، خوشحال میشم اطلاعات و رزومه خودم رو براتون ارسال کنم و افتخار همکاری در پروژه های سئو شما رو هم داشته باشم.
  تشکر

  • آژانس خلاقیت نبض مارکتینگآژانس خلاقیت نبض مارکتینگ گفته؛
   ۱۳:۴۱ ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

   عرض سلام و خداقوت
   بله باعث افتخار ماست که در پروژه های سئو با فریلنسرهای زیادی همکاری داشته باشیم. یک ایمیل از واحد نیروی انسانی برای شما ارسال میشه، ممنون میشیم پاسخ بدید و مراحل مصاحبه برای همکاری رو انجام بدید. تشکر از شکیباییتون

 21. Avatarبوتیک مارون گفته؛
  ۱۳:۵۹ ۱۴۰۱/۰۱/۲۵

  ببخشید سئو چیه؟ من که بوتیک دارم چه کمکی به من میکنه؟ برام فروش میاره؟

  • آژانس خلاقیت نبض مارکتینگآژانس خلاقیت نبض مارکتینگ گفته؛
   ۱۳:۴۶ ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

   عرض سلام و ادب
   سئو یا SEO به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو هست. درحال حاضر همونطور که میدونید بزرگترین موتور جستجو هم گوگل هست. شما با راه اندازی سایت و سئو کردن اون، میتونید روی کلماتی که منجر به فروش بوتیک شما میشه، سئو رو انجام بدید تا در نتایج جستجوی گوگل دیده بشید که نتیجه این فرایند افزایش بازدید و فروش شما هست. برای مشاوره بیشتر میتونید اطلاعات خودتون رو برای ما ارسال کنین یا با شماره های اعلام شده تماس بگیرین تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنن.

 22. Avatarعطاری بابونه گفته؛
  ۱۰:۴۳ ۱۴۰۱/۰۱/۲۶

  سلام و روز بخیر
  بنده نعمتی هستم یک عطاری دارم، به نظرتون طراحی و سئو سایت میتونه در فروش کمک کنه یا راه اندازی پیج اینستاگرام؟

  • آژانس خلاقیت نبض مارکتینگآژانس خلاقیت نبض مارکتینگ گفته؛
   ۱۳:۵۳ ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

   عرض سلام و ادب خدمت شما جناب نعمتی عزیز
   اگر کوتاه و مختصر در یک جمله بخوایم پاسخ سوالتون رو بدیم باید بگیم که در مرحله اول و قدم اول راه اندازی پیج اینستاگرام میتونه به شما بیشتر کمک کنه و در قدم بعدی با طراحی و سئو سایت میتونید فروش خودتون رو دوچندان کنید. برای مشاوره مارکتینگ و فروش هم میتونید اطلاعات خودتون رو برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرن و راهنماییتون کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پکیج اقتصادی سئـو

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس می‌گیریم.

پکیج هوشمند سئـو

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس می‌گیریم.

پکیج راهبردی سئـو

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس می‌گیریم.

پکیج پیشرو سئـو

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس می‌گیریم.

دوست داری سایتت تو نتـایج اول گوگـل دیده بشه؟!

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت           

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت    

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت     

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت 

جزئیات پکیج پیشرو