Nabze Marketing

لینک کوتاه مطلب
فهرست مطالب

درآمد یک سئوکار چقدر است؟

درامد سئوکار

یکی از دلایلی که میتواند سبب شود تا هرکسی به سمت یک حرفه و شغلی سوق پیدا کند، درآمدی است که انتظار دارد از آن حرفه پیدا کند. سئو نیز یکی از کارهایی است که به ازای زحمتی که پای آن میکشید، درآمدی نیز خواهید داشت و میتوانید تصمیم بگیرید به هدفی که در سر دارید خواهید رسید یا خیر. درآمد در سئو یکی از مسائلی است که شاید سوال عده کثیری از اشخاصی باشد که میخواهند سئوکار شوند و آینده شغلیشان را در سئو میجویند.  با ما همراه باشید تا به یک جمع بندی برسیم که واقعا درآمد یک سئوکار چقدر است؟

درآمد سئو

درآمد در سئو به چه مواردی بستگی دارد؟

درآمد در سئو هم مانند هر حرفه دیگری نیازمند پارامترهایی است تا بشود با استفاده از آنها، به یک نتیجه رسید که حال در ازای این زحمتی که میکشید و پارامترهایی که کار شما و البته خود شما دارید، تا چه اندازه میتواند متغیر باشد. ما در اینجا این دلایل را بررسی میکنیم.

1- چقدر تجربه دارید؟

معمولا در تمامی شرکت های خارجی و ایرانی تجربه یکی از مهمترین فاکتورهایی که با توجه به آن حقوق افراد محاسبه میشود، میزان تجربه ایست که هرکدام از آن افراد دارد. احتمالا شما هم واژه های کارآموز، جونیور، سنیور، کارشناس، ارشد، تیم لیدر و مانند اینها را شنیده اید و میدانید که سطح شما در هرکدام که باشد با توجه به آن حقوق دریافتی شما تعیین میگردد. بدیهی است هرچه بتوانید از سطح کارآموز به سطح ارشدیت برسید میزان دریافتی بسیار بیشتری خواهید داشت. مخصوصا اگر تجربه بالا در سئو کلمات سخت داشته باشید برای شما بسیار خوب خواهد بود.

تجربه در سئو

2- چقدر مهارت دارید؟

یکی دیگر از فاکتورهایی که باز هم معمولا در تمامی شرکت ها معیار حقوق دریافی شما خواهد بود، میزان مهارتی است که شما در انجام کاری که باید انجام بدهید، دارید. چه بسا شخصی تجربه کمی داشته باشید اما مهارت زیادی داشته باشد و برعکس، شاید کسی تجربه زیادی داشته باشد و چندین و چندسال کار کرده باشد، اما به اندازه یک نیروی تازه کار هم مهارت نداشته باشد. همه اینها نشان میدهد در واقع این مهارت شماست که میتواند شما را به چیزی که واقعا مستحقش هستید برساند. یعنی یک سئوکار خوب و ماهر باشید و بدانید چگونه باید استراتژی خوبی برای بالا بردن کلید واژه های درخواستی شرکت برنامه ریزی کنید.

در اصول نوشتن رپورتاژ مهم است که از کلمات کلیدی استفاده کنید

SEO Expert یا سئوکار | هر آنچه در مورد متخصص سئو باید بدانید!

توصیه میکنیم حتما این مقاله رو مطالعه کنید!

3- چقدر بازدهی دارید؟

این مورد هم جزو فاکتورهایی است که البته نه در تمامی شرکت ها، اما در بسیاری از شرکت ها به آن توجه میشود و اگر شما بازدهی کافی و مدنظر را نداشته باشید شاید حاضر نشوند از شما در شرکتشان استفاده کنند. حتی در صورتی که دارای مهارت بالا و تجربه خوبی باشید. هرچند احتمال اینکه فردی با این مشخصات پیدا شود بسیار کم است اما به تنها نکته ای که میتوان اشاره کرد این است که اگر حس میکنید نمیتوانید بازدهی مناسبی در محل کار داشته باشید این بازدهی را افزایش دهید.

4- چه کاری انجام میدهید؟

کارهای سئو

یکی دیگر از فاکتورهایی که باز نقش تعیین کننده ای در میزان حقوق دریافتی شما دارد، نوع کاری است که انجام میدهید. شاید بعضی از شرکت ها از شما رتبه گرفتن کلمه کلیدی بخواهند و بعضی از شرکت ها از شما بررسی و تحلیل حرفه ای رقبا و بعضی نیز دیجیتال مارکتینگ حرفه ای و پیشرفته. بسته به هرکدام نوع حقوق دریافتی شما میتواند تغییر کند. مهم این است که کاری که از شما خواسته شده است را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

اعتماد به نفس داشته باشید..

تا به اینجا از فاکتورهایی که میتواند در میزان دریافتی شما در سئو تاثیر گزار باشد مواردی بیان کردیم. اما تمام اینها اگر با اعتماد به نفس شما همراه نباشند، هیچ فایده ای ندارند. شما اگر بهترین خودتان باشید قطعا میتوانید به بهترین سئوکاری که میشناسید تبدیل شوید و میزان دریافتی خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

آیا استخدام در شرکت تنها راه درآمد زایی از سئو است؟

در پاسخ به این سوال قطعا باید گفت خیر. چرا که عده کثیری از سئوکاران بیشتر وقت خود را صرف پروژه های فریلسنری میکنند و با دریافت پروژه های اینچنینی نه تنها برای خود رزومه و نمونه کار قابل قبول انتخاب میکنند، بلکه به درآمد بسیار بالایی نیز میرسند و چون همیشه اینگونه پروژه ها وجود دارند پس همیشه میتوانید یک درآمد بسیار خوب برای سایت خود در نظر داشته باشید و مطمئن باشید میتوانید با قبول این پروژه ها به درآمد بسیار بالایی برسید.

تعیین قیمت پروژه

چقدر برای پروژه های فریلنسری قیمت تعیین کنیم؟

این موضوع بستگی به میزان سختی پروژه، که خود شامل میزان سختی کلیدواژه هایی که قرار است سئو کنید، مدت زمان قرارداد و همچنین تعداد رقبایی که هستند دارد و برای هر پروژه ممکن است قیمت ها متنوع باشد.

 

جمع بندی یا سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم راه های درآمد از سئو و همچنین فاکتورهایی که شما باید داشته باشید تا در شرکت های خوب استخدام شوید و بتوانید درآمد خوبی نیز کسب کنید..

امیدوارم این مقاله براتون مفید باشه، اگه سوالی دارین میتونین با این شماره ها با ما تماس بگیرین 02188815970 ، 02188815943 و یا در زیر این پست برامون کامنت بذارین 😊🙌

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی