نبض مارکتینگ

Nabze Marketing
Creative Agency

ابزارهای-آنالیز-رقبا

ابزارهای آنالیز رقیب | ۸ جاسوس قدرتمند برای آنالیز رقبا در سئو

فهـرست مطالـب

مقدمه

برای پیشرفت در هر کسب و کاری فارغ از اینکه در چه حوزه ای فعالیت میکنین، تحلیل و آنالیز رقبا امری ضروریه. سایت رقیبمون چقدر بازدید داره؟ ترافیکش چقدره؟ از چه کلمه کلیدی هایی استفاده کرده؟روی چه کلماتی تو صفحه اول گوگل؟ و ..

 در حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ با استفاده از ابزارهای آنالیز رقیب میتونین جواب همه این سوالات رو پیدا کنین. داده های این ابزارها به شما کمک میکنن، نقاط ضعف و قوت رقبا رو بشناسین.  با توجه به این شناخت یه استراتژی برای بهینه سازی سئو سایت خود تدوین کنین. برای اینکه بتونین در تدوین این استراتژِی موفق تر باشین پیشنهاد می کنیم مقاله تکنیک های حرفه ای آنالیز رقیب رو مطالعه کنین.

۸ مورد از ابزارهای آنالیز رقیب

سئو کاران حرفه ای برای اینکه بتونن سایت شما رو در صفحه اول گوگل بالا بیارن، علاوه بر اینکه باید سایت شما رو تحلیل و بررسی کنن. باید اطلاعات سایت های رقیب رو هم آنالیز کنن. برای اینکه بتونن به اطلاعات سایت های رقیب دسترسی پیدا داشته باشن، از ابزارهای آنالیز رقیب استفاده میکنن. این ابزارها عبارت اند از:

تکنیک های آنالیز رقبا
وبلاگ

معرفی ۷ تکنیک آنالیز رقبا

تکنیک های آنالیز رقبا

الکسا جاسوسی ارزشمند !

الکسا یکی از مهم ترین ابزارهای آنالیز رقیب است که، سئو کارها برای بررسی میزان ترافیک سایت خود و رقبا از اون استفاده میکنن. ولی فقط این نیست. الکسا مثل یک جاسوس میتونه اطلاعاتی در مورد کلمات کلیدی و بک لینک های مورد استفاده رقباتون رو در اختیار شما قرار بده. این داده ها مثل طلای خام، قیمتی هستن اما چون قابل استفاده نیستن مزیت رقابتی هم ایجاد نمیکنن. همون طور که جواهر ساز به طلای خام شکل میده و اون قابل استفاده میکنه. سئو کار هم با تحلیل این داده های خام و تبدیل اون ها به اطلاعات قدرتمند برای وب سایت خودش،  ارزش رقابتی ایجاد میکنه. 

نحوه استفاده از الکسا

الکسا

برای استفاده از الکسا باید ابتدا این افزونه رو روی سیستم تون نصب کنین. زمانی که تصمیم داشتین وضعیت رقباتون رو با استفاده از این ابزار آنالیز رقیب بررسی کنین. کافی است آدرس سایت رقیب را در مرورگر خود سرچ کنین . زمانی که سایت رقیب بالا اومد افزونه الکسا رو از قسمت extensions باز کنین. به این ترتیب شما می تونین تمامی اطلاعات مربوط به رقیبتون رو در این افزونه مشاهده کنین. اینکه میزان ترافیک سایش چند درصده؟ نرخ پرش سایت چقدره؟ رتبه سایت در رنکینگ بین المللی و در ایران چقدره؟ از چه تعداد بک لینک استفاده کرده؟ کاربر چقدر در سایتش مونده؟ درسته هرکدوم از این اطلاعات یه داده خام هستن ولی بعد از تحلیل تبدیل به طلایی ناب خواهند شد، که میتونه ما رو به قله های موفقیت برسونه.

ابزارهای-انتخاب-کلمات-کلیدی
وبلاگ

کلمات کلیدی کسب و کار خود را با این ابزارها پیدا کنید

ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی

Moz Seo Toolbar ابزار آنالیز رقیب

 MOZ یکی از قدرتمندترین ابزار های آنالیز رقیب است. MOZ یکی از پلاگین های google chrome میباشد. به کمک این ابزار آنالیز رقیب، میتونین اطلاعات ارزشمندی از سایت های رقیب به دست بیارین. این اطلاعات شامل: اعتبار دامنه (DA)  و اعتبار صفحه (PA) ، رتبه سایت رقیب، میزان ترافیک سایت رقیب از موتورهای جستجو، لینک سازی های رقیب است. اگه دوست دارین بدونین که رقیب شما برای لینک سازی از چه anchore text هایی استفاده کرده؟ همچنین تمایل دارین در مورد کلمات کلیدی که استفاده کرده تحقیق کنین افزونه MOZ یکی از بهترین ابزارهای آنالیز رقیب در این زمینه است. یکی از اطلاعات مهمی که MOZ در اختیار ما قرار میده اینه که سایت رقیب از چه سایت هایی بک لینک گرفته و این لینک ها فالو هستن یا نوفالو. افزونه MOZ قسمتی داره به نام site crowl ، این قسمت در مورد سئو فنی اطلاعات خوبی در اختیار شما میذاره.

Spyfu ابزار - تحلیل کلمه کلیدی

 MOZ یکی از قدرتمندترین ابزار های آنالیز رقیب است. MOZ یکی از پلاگین های google chrome  میباشد. به کمک این ابزار آنالیز رقیب، میتونین اطلاعات ارزشمندی از سایت های رقیب به دست بیارین. این اطلاعات شامل: اعتبار دامنه (DA)  و اعتبار صفحه (PA) ، رتبه سایت رقیب، میزان ترافیک سایت رقیب از موتورهای جستجو، لینک سازی های رقیب است. اگه دوست دارین بدونین که رقیب شما برای لینک سازی از چه anchore text هایی استفاده کرده؟ همچنین تمایل دارین در مورد کلمات کلیدی که استفاده کرده تحقیق کنین افزونه MOZ  یکی از بهترین ابزارهای آنالیز رقیب در این زمینه است. یکی از اطلاعات مهمی که MOZ در اختیار ما قرار میده اینه که سایت رقیب از چه سایت هایی بک لینک گرفته و این لینک ها فالو هستن یا نوفالو. افزونه MOZ  قسمتی داره به نام site crowl ، این قسمت در مورد سئو فنی اطلاعات خوبی در اختیار شما میذاره.

سایت Aherfs - تحلیل لینک سازی

Aherfs یکی از ابزارهای آنالیز رقیب است. تخصص این جاسوس در زمینه بک لینکه ، اونقدر در زمینه بک لینک سایت های رقیب اطلاعات داره که محال سوالی در مورد آفپیج رقباتون داشته باشین و نتونه جواب شما رو بده. اینکه سایت رقیب چه تعداد بک لینک دریافت کرده؟ از کجا ها لینک گرفته؟ کیفیت لینک ها چطوریه؟ لینک ها فالو یا نوفالو؟ متن انکر تکست چیه؟ و هر سوال دیگه ای که در این مورد بپرسین جوابش دو دستی بهتون تقدیم میکنه. با استفاده از سرچ کنسول و گوگل آنالیتکس نمیتونین از میزان بازدید رقباتون مطلع بشین.  اما Ahrefs  میتونه به شما بگه که سایت های رقیبتون چقدر بازدید دارن. Ahrefs  ابزار جستجوی کلمات کلیدی هم هست. به کمک این ابزار میشه میزان جستجوی کلمه کلیدی در ماه و ضریب سختی اون کلمه رو متوجه شد. تحلیل های Ahrefs در سئو فروشگاه اینترنتی اهمیت دو چندان پیدا میکنه چون بحث فروش و کسب سهم بازار بسیار حساسه و مدام باید فعالیت رقبا تحلیل بشه.

Aherfs جاسوس وفادار!

 خب ممکن براتون سوال باشه چرا بهش گفته میشه جاسوس وفادار! این ابزار همیشه حواسش به بک لینک ها هست. هر وقت به سایت شما یه بک لینک فرستاده بشه یا حتی به سایت رقیب، براتون ایمیل میزنه و شما رو مطلع میکنه. این مسئله خیلی مهمه چون گاهی بعضی از رقبا از سایت هایی که اسپم و اسکور بالایی دارن به شما لینک میزنن. شما باید سریعا این مورد رو حذف کنین تا به سایتتون آسیب نرسه. اگه زمانی یکی از لینک ها شکسته بشه بازم در پنل کاربری تون برای شما هشدار میفرسته که مطلع بشین. به همین خاطره که گفته میشه  Ahrefs یکی از بهترین ابزارهای آنالیز رقیب و جاسوسی وفادار و دلسوزه!

ahrefs(ابزار-آنالیز-رقبا)

ابزار Moat – جاسوس تبلیغاتی

ابزار Moat  یکی از مهم ترین ابزارهای آنالیز رقیب است که ، به کمک آن میتوانید اطلاعات تبلیغاتی رقبا رو بررسی کنین. به این ترتیب که با نصب این افزونه بر روی سیستم خود و وارد کردن آدرس سایت های رقیب میتونین از سیاست های تبلیغاتی رقبا باخبر بشین. با استفاده اطلاعاتی که Moat در اختیار شما قرار میده ، میتونین متوجه بشین که سایت های رقیبتون از چه تبلیغاتی برای سایشون استفاده کردن و این تبلیغات رو در کجاها منتشر کردن. این مورد رو اگه با وضعیت فعلی رقبا بررسی کنین میتونین متوجه اثر بخشی این تبلغات بشین. و در صورت کارایی این تبلیغات از اون ها برای بهبود وضعیت سایتتون استفاده کنین.

آموزش google kayword planner
وبلاگ

آموزش کار با google kayword planner

آموزش kayword planner

ابزار spyfa - ابزار آنالیز کلمات کلیدی

Spyfu یکی از قدرتمندترین ابزارهای آنالیز رقیب در زمینه کلمه کلیدی است. با استفاده ابزار google kayword planner کلمات کلیدی مرتبط بیشتر و بهتری رو به دست بیارین. به این ترتیب میتونین در بررسی هاتون متوجه کلمات جدیدی که رقبا هدف قرار دادن هم بشین و با یه استراتژی خوب از اون ها پیشی بگیرین.

META SEO Inspector - تحلیل محتوا

یکی از نکات بسیار مهم در تحلیل و آنالیز رقبا بحث محتوایی آن هاست. یکی از نکاتی که میتونه محتوای نوشته شده رو به لحاظ کیفیت ارزشمند کنه تگ ها یا h1، h2 ،h3 هایی که برای یه متن نوشته میشه. درواقع زمانی که میخواهیم یه محتوا رو تحلیل کنیم یکی از نکاتی که بهش توجه می کنیم ، تگ های به کار رفته در متن است. کافی افزونه META SEO inspector رو بر روی کروم خودتون نصب کنین. زمانی که سایت رقیبتون باز کنین و روی این افزونه کلیک کنین. اطلاعات ارزشمندی در مورد تمامی تگ هایی که در محتواهاشون استفاده کردن در اختیار شما قرار میده.

ابزار SEMrush – بررسی نوع ترافیک

یکی از مهم ترین ابزارهای آنالیز رقیب SEMrush است. با استفاده از این ابزار تحلیل رقیب می تونین سایت خودتون و سایت رقبا رو آنالیز کنین و اطلاعات مهمی رو به دست بیارین. SEMrush اطلاعاتی در مورد اینکه سایت رقیب شما در چه کلمات کلیدی دچار افت رتبه شده و در چه کلماتی بهبود رتبه داشته در اختیارتون قرار میده. همچنین با استفاده از این ابزار میتونین ترافیک سایت رقیبتون رو تحلیل کنین. اینکه ترافیکی که به دست آورده از طریق کلمات کلیدی بوده یا به کمک تبلیغات تونسته این ترافیک رو داشته باشه. به این ترتیب میتونین کلمات کلیدی که برای سایت رقیب ترافیک ایجاد کرده رو شناسایی کنین. روی کلمات کلیدی ترافیک زای سایت رقیبتون بهتر کار کنین. به این ترتیب میتونین ، ترافیک سایتتون رو افزایش بدین. اگه شما قصد دارین وارد حوزه سئو بشین و در این حوزه به عنوان متخصص فعالیت کنین باید بدون که یکی از نکاتی که کارفرماها برای استخدام سئوکار در نظر می گیرند اشراف به ابزار semrush است.

جمع بندی یا سخن آخر

ما امروز در نبض مارکتینگ ۸ مورد از بهترین و کاربردی ترین ابزارهای آنالیز رقیب رو به شما معرفی کردیم. برای اینکه بتونین در مقایسه با رقباتون در رتبه های بالاتری در سرچ گوگل قرار بگیرین میتونین از این ابزارها استفاده کنین. این ابزارها رقبای شما رو از جوانب مختلف تحلیل میکنن و اطلاعات ارزشمندی از سایت های رقیب در اختیار شما قرار میدن. این اطلاعات به شما کمک میکنه تا با یه استراتژی درست در مقایسه با رقباتون در جایگاه  بالایی در سرچ گوگل قرار بگیرین. امیدوارم این مقاله براتون مفید باشه، اگه سوالی دارین یا قصد دارین سفارش افزایش سئو سایت بدین میتونین با این شماره ها با ما تماس بگیرین ۰۲۱۸۸۸۱۵۹۷۰ ، ۰۲۱۸۸۸۱۵۹۴۳ و یا در زیر این پست برامون کامنت بذارین 😊🙌

+ میتونی این مطلب رو با دوستات هم به اشتراک بذاری...

محتوای این بلاگ تایید شده است. تشکر از تیم تحریریه نبض مارکتینگ

سعیـد اسـلام نـژاد - کارشنـاس ارشـد سئـو نبـض مارکتینـگ

+ ممکنه به این مطالب هم علاقه‌مند شی...

+ میتونی دیدگاهت رو با بقیه به اشتراک بذاری...

 1. Avatarتهمینه گفته؛
  ۱۲:۰۱ ۱۴۰۰/۰۶/۱۲

  عالی و مفید بود ممنون👌🙏

  • Avatarفاطمه قنبری گفته؛
   ۱۹:۱۵ ۱۴۰۰/۰۶/۱۲

   بسیار خرسندیم که مقاله های مارا دنبال می کنید.

 2. Avatarمیلاد گفته؛
  ۰۷:۳۸ ۱۴۰۰/۰۶/۱۹

  مرسی واقعا عالی بود .

 3. Avatarآروین گفته؛
  ۲۲:۰۶ ۱۴۰۰/۰۶/۱۹

  عالی بود

 4. Avatarمهیار گفته؛
  ۱۷:۳۶ ۱۴۰۰/۰۶/۲۷

  ممنون میشم ابزار الکسا رو توی تحلیل رقیب بیشتر توضیح بدین.

  • Avatarفاطمه قنبری گفته؛
   ۱۵:۰۳ ۱۴۰۰/۰۷/۰۳

   ما در روزهای آینده برای تمام ابزارهایی که در این مقاله معرفی کردیم یک مقاله جداگانه تهیه می کنیم و به تفضیل بیشتری هر کدام رو توضیح میدیم. میتونین در وبلاگ نبض مارکتینگ با ما همراه باشین. منتهی شما میتونین سوالتون رو در مورد ابزار الکسا به صورت واضح بپرسین که ما پاسخگوی شما دوست عزیز باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دربـاره ما

فعالیت این آژانس از سال ۱۳۹۴ شروع شده و تا به امروز نتایج گویای فعالیت درخشان ما و همکاران عزیزمون بوده.

نبض مارکتینگ

دسته‌بندی مقالات

دوست داری سایتت تو صفحه اول نتایج گوگل دیده بشه؟!
دوست داری سایتت تو نتـایج اول گوگـل دیده بشه؟!

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت           

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت    

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت     

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت 

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی