نبض مارکتینگ

Nabze Marketing
Creative Agency

زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت

زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت

فهـرست مطالـب

در حالی که هر استراتژی بهینه سازی سایت برای موتور جستجو (SEO) متفاوت است، اکثر مشاغل می توانند انتظار داشته باشند که نتایج و مزایای سئو را در عرض شش ماه ببینند. بهینه سازی سایت نسبت به تاکتیک های دیگر مانند تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) زمان بیشتری می برد تا کار کند زیرا موتورهای جستجو از ده ها فاکتور برای رتبه بندی وب سایت ها در نتایج جستجو استفاده می کنند و این عوامل مانند ایندکس بک لینک شما برای بهینه سازی زمان می برد.به خواندن ادامه دهید تا درباره زمان نتیجه دهی بهینه سازی و خدمات سئو سایت که چقدر طول می کشد تا کار کند و یک جدول زمانی معمولی بهینه سازی سایت را ببینید بیشتر بدانید!

ایجاد کمپین بهینه سازی چه سودی دارد؟

ایجاد کمپین بهینه سازی چه سودی دارد؟

بهینه سازی سایت برای موتور جستجو یک استراتژی ارزشمند برای افزایش رتبه شما در نتایج جستجو و کمک به دستیابی به مشتریان بیشتر است.

کسب‌ و کارهایی که کمپین‌های بهینه سازی سایت را اجرا می‌کنند در نتایج جستجو رتبه بالاتری دارند، ترافیک وب را افزایش می‌دهند، آگاهی از برند را افزایش می‌دهند و از همه مهمتر درآمد بیشتری کسب می‌کنند. با این نوع مزایا، درک اینکه چرا سئو یکی از موثرترین استراتژی های بازاریابی موجود است، آسان است.با این حال، قبل از اجرای بهینه سازی، بسیاری از کسب و کارها می خواهند بدانند چه مدت طول می کشد تا نتایج سئو را مشاهده کنند.

در این مقاله، ما در مورد یک جدول زمانی معمولی بهینه سازی سایت، آنچه در یک کمپین سئو دخیل است، و زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت و زمانی که می‌توانید برای دیدن نتایج منتظر بمانید، صحبت خواهیم کرد.

آیا زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت فوری است؟

آیا زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت فوری است؟

ما دوست نداریم بیش از چند دقیقه در صف تسویه حساب منتظر بمانیم، و اگر کسی فوراً به پیام ما پاسخ ندهد، ناراحت میشویم.

همین موضوع برای کمپین بهینه سازی سایت نیز صادق است. وقتی کسب ‌و کارها روی سئو سرمایه ‌گذاری می‌کنند، می‌دانند که چقدر می‌توانند نتایج عالی داشته باشند و فوراً آنها را می‌خواهند. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت هایی که به زودی بهینه سازی سایت را شروع می کنند می پرسند “چقدر طول می کشد تا سئو کار کند و مشاوره سئو نتیجه دهد؟”

برنامه ریزی بلند مدت یا کوتاه مدت؟

با این حال، برخلاف استراتژی بازاریابی مانند تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) که تقریباً به صورت آنی کار می‌کند، کمپین‌های بهینه سازی ممکن است مدتی طول بکشد تا نتایج حاصل شود.

این بدان معناست که در همان روزی که بهینه سازی سایت را پیاده ‌سازی می‌کنید، شاهد جهش وب‌سایت خود به رتبه اول نخواهید بود. قرار نیست مشتریانی را ببینید که در ویترین فروشگاه شما هجوم می آورند و درآمد شما در هفته اول اجرای کمپین شما افزایش نخواهد یافت.

در عوض، می توانید برنامه ریزی کنید که حدود شش ماه صبر کنید تا شروع به دیدن نتایج کنید. این نتایج نیز فراتر از رتبه گرفتن در کلمات است. بهترین کمپین های بهینه سازی سایت به کسب و کار شما در رتبه بندی کلمات کلیدی کمک می کند که سرنخ و فروش را جذب می کنند.

چرا بهینه سازی سایت اینقدر طول می کشد تا کار کند؟

از آنجایی که سئو به چندین استراتژی فرعی دیگر تقسیم می شود، دیدن نتایج در همان لحظه تقریبا غیرممکن است. گوگل برای تعیین مواردی مانند:

ارتباط صفحه شما با جستجوی کاربر؛

صفحه شما به چه هدفی از جستجو پاسخ می دهد؛

چقدر اطلاعات شما قابل اعتماد است؛

اگر کلمات کلیدی شما در زمینه های قانونی استفاده می شود؛

تصاویر سایت شما چه هستند؛

چقدر طول می کشد تا صفحه شما بارگذاری شود؛

چند بک لینک در صفحه خود دارید؛

همه این اطلاعات و موارد دیگر، رتبه شما را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) تعیین می کند. همانطور که گفته شد، گوگل قبل از اینکه بتوانید رتبه بندی کنید، باید سایت شما را بخزد و محتوای شما را فهرست کند.

گوگل می خواهد مرتبط ترین اطلاعات و بهترین تجربه کاربری ممکن را در اختیار جستجوگران قرار دهد. به همین دلیل، گوگل نتایجی را با مفیدترین اطلاعات در مورد یک عبارت جستجو نمایش می دهد و هر چه سایت شما معتبرتر باشد، رتبه بالاتری خواهید داشت. بنابراین برای زمان نتیجه دهی سایت عجله نکنید.

چه مدت طول می کشد تا بهینه سازی سایت به ثمر بشیند؟

چه مدت طول می کشد تا بهینه سازی سایت به ثمر بشیند؟

با در نظر گرفتن تمام این موارد، درک اینکه چرا سئو نسبت به سایر استراتژی ها کمی بیشتر طول می کشد، آسان تر است. اما زمان دقیقی که برای به دست آوردن ترافیک ارگانیک، سرنخ ها و درآمد از بهینه سازی نیاز است چقدر است؟

مانند هر چیز دیگری، مشخص کردن زمان دقیقی که شرکت شما برای دیدن ترافیک ارگانیک از سئو نیاز دارد، دشوار است. مدت زمان لازم برای مشاهده نتایج ارگانیک به موارد زیر بستگی دارد:

رقابت شما؛

کلمه کلیدی که می خواهید در آن رتبه بگیرید؛

گوگل چقدر راحت و سریع می تواند محتوای وب سایت شما را ایندکس کند؛

با در نظر گرفتن همه موارد، معمولاً ۴ تا ۶ ماه طول می کشد تا ترافیک ارگانیک از بهینه سازی سایت را مشاهده کنید. این زمان از همان ابتدای کمپین شما محاسبه می شود.

گاهی اوقات این موضوع باعث ناامیدی صاحبان کسب و کار می شود، زیرا آنها کاملاً نمی دانند که چگونه چنین استراتژی ساده ای می تواند زمان زیادی را برای ایجاد نتیجه ببرد.

با این حال، واقعیت این است که سئو یک استراتژی ساده نیست. بهینه سازی سایت استراتژی‌های فرعی زیادی دارد که به آن اجازه می‌دهد در دراز مدت بسیار مؤثر باشد.

در بخش بعدی، بیایید نگاهی به مراحل مختلف یک کمپین سئو بیندازیم تا درک اینکه چرا زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت طول می کشد تا به ثمر بنشیند، راحت تر باشد! پیش از آن بهتر است از قیمت سئو وب سایت اطلاعاتی را کسب کنید.

جدول زمان نتیجه دهی سئو: آنچه در ماه های ۱-۶ اتفاق می افتد

برای درک زمان موثر با یک استراتژی سئو، ساده ترین کار این است که ماه به ماه از طریق جدول زمانی بهینه سازی  به آن نگاه کنید.

چنانچه سئوکار شما قدم به قدم با این موارد به پیش رود، احتمال اینکه شما در بازه زمانی مذکور به اهداف خود برسید بسیار محمتل و تقریبا قطعی است و زمان نتیجه دهی سایت را میتوان کاملا نزدیک تصور نمود.

ماه اول

شما تحقیقات خود را انجام داده اید و مشخص کرده اید که کدام شرکت سئو برای شما بهترین است. آنها تمام استراتژی هایی را که در یک شرکت بهینه سازی سایت به دنبال آن هستید ارائه می دهند و نمی توانید برای شروع کار صبر کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که سئوی شما در ماه اول روی آنها کار خواهد کرد.

پژوهش

سئوکارها با تحقیق در مورد هر چیز کوچک در مورد برند شما شروع می کنند. این اطلاعات ضروری است زیرا هر شرکتی متفاوت و منحصر به فرد است.

بهینه سازی درباره کسب و کار شما، میزان رقابتی بودن آن، جایگاه خاص شما، رقبا و نحوه رتبه بندی آنها و همچنین موضوعات دقیق تر مانند کلمات کلیدی مهم کسب و کار تحقیق می کند.

همه این اطلاعات به ساخت کمپین سئوی شما کمک می کند.

حسابرسی وب سایت

پس از پذیرش شما به عنوان مشتری، شرکت سئوی شما نگاهی به ساختار وب سایت شما، محتوایی که دارید و تجربه کاربری کلی شما خواهد داشت. شرکت‌های سئو، مانند نبض مارکتینگ، بهینه سازی سایت یا حسابرسی وب سایت را به طور کامل انجام می‌دهند.

این به آن‌ها کمک می‌کند تا آنچه را که قبلاً از نظر محتوا دارید ببینند، زمینه‌های فرصت را توسعه دهند و یک برنامه خوب برای استراتژی سئوی سطح بالا ایجاد کنند.

برنامه ریزی کلمات کلیدی

احتمالاً این ضرب المثل “محتوا پادشاه است” را شنیده اید. محتوا چیزی است که به شما امکان می دهد در موتورهای جستجو رتبه بندی کنید. بدون آن، وب سایت شما اساسا وزن پایینی دارد.

برای اینکه محتوای شما در موتورهای جستجو رتبه بندی شود، باید صفحاتی ایجاد کنید که کلمات کلیدی را که مخاطبان شما به صورت آنلاین جستجو می کنند را هدف قرار دهند. به همین دلیل، تحقیق و برنامه ریزی کلمات کلیدی بخش بسیار مهمی از فرآیند بهینه سازی سایت است.

این به سئوکاران کمک می کند تا محدوده کلمات کلیدی مورد نیاز خود را چه از نظر تعداد و چه از نظر نوع تعیین کنند.

نقش کلمات کلیدی در سئو
وبلاگ

نقش کلمات کلیدی در سئو سال ۲۰۲۱ کجاست

نقش کلمات کلیدی در سئو

ماه دوم

پس از پذیرش شما به عنوان مشتری، شرکت سئوی شما نگاهی به ساختار وب سایت شما، محتوایی که دارید و تجربه کاربری کلی شما خواهد داشت. شرکت‌های سئو، مانند نبض مارکتینگ، بهینه سازی سایت یا حسابرسی وب سایت را به طور کامل انجام می‌دهند.

این به آن‌ها کمک می‌کند تا آنچه را که قبلاً از نظر محتوا دارید ببینند، زمینه‌های فرصت را توسعه دهند و یک برنامه خوب برای استراتژی سئوی سطح بالا ایجاد کنند.

تغییرات وبسایت

ماه دوم معمولاً زمانی است که کارهای سئو تکنیکال بیشتر شروع می شود. این به این معنی است که بهینه سازی سایت وارد قسمت فنی تری می شود و شروع به ایجاد تغییرات لازم برای اطمینان از رتبه بالاتر در نتایج جستجو می کند. تغییراتی که آنها ایجاد می کنند صرفاً بر اساس محاسبه وب سایت شما است. به عنوان مثال، اگر قبلاً تگ‌های alt خارق‌العاده‌ای برای تصاویر خود گذاشته اید، نیازی نیست که سئوکار شما یک تگ جایگزین تهیه کند و آنها را اصلاح کند. با این حال، اگر متوجه شدند که توضیحات متا سایت شما وجود ندارد، مطمئناً آنها را به روز می کنند.

اگر وب سایت شما قدیمی است یا آن را از شخص دیگری خریده اید، ممکن است نیاز به بازنگری کلی بهینه سازی داشته باشد. این خود می تواند ماه ها طول بکشد. شما معمولاً از طریق سئوی سایت خود متوجه خواهید شد که آیا سایت شما در ماه اول که ممیزی وب سایت انجام می شود نیاز به بازنگری کلی دارد یا خیر. زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت به این امر وابستگی زیادی دارد.

اطمینان از طراحی ریسپانسیو

اطمینان از طراحی ریسپانسیو

طراحی ریسپانسیو به این معنی است که مهم نیست کاربر در چه دستگاهی وب سایت شما را مشاهده می کند، تجربه بسیار خوبی از بازدید سایت شما دارد. اگر وب‌سایتی دارید که واکنش‌گرا نیست، احتمالاً وقتی کاربران آن را در تلفن هوشمند یا تبلت مشاهده می‌کنند، به همان شکلی که روی دسکتاپ دیده می‌شود، به نظر نمی‌رسد.

ممکن است دکمه‌ها قطع شوند، تصاویر ممکن است کل صفحه را اشغال کنند، و پیمایش خود سایت دشوارتر است. در این مرحله از بهینه سازی سایت، مدیر بازاریابی شما اطمینان حاصل می کند که سایت شما واکنش گرا است، زیرا این روی رتبه سایت شما نیز تاثیر می گذارد.

موبایل فرندلی بودن سایت
وبلاگ

دوستی و موبایل فرندلی بودن سایت با کاربران

موبایل فرندلی بودن سایت

ماه سوم

ماه سوم زمانی است که انتظار کم کم به پایان میرسد. زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت نزدیک است. یادتان هست گفتیم محتوا پادشاه است؟ اینجاست که ما شروع به اعمال آن می کنیم.

انتخاب کلمه کلیدی

قبل از اینکه سئوکار  از یک آژانس سئو بتواند محتوا را ایجاد و پیاده سازی کند، آنها باید به لیست طولانی کلمات کلیدی که در ماه اول به کار گرفته اند نگاه کنند و آن را به کلمات کلیدی که می خواهند هدف قرار دهند محدود کنند. کلمات کلیدی مختلف به خوبی به انواع مختلف محتوا کمک می کنند. به عنوان مثال، کلمات کلیدی بلند (Long tail) و کلمات کلیدی عمومی وجود دارد. کلمات کلیدی عمومی معمولاً شامل یک یا دو کلمه هستند و یک موضوع گسترده را توصیف می کنند. این اصطلاحات شامل «پیتزا»، «کفش» یا «ورزش» است. در حالی که کلمات کلیدی عمومی اغلب حجم جستجوی بالایی دارند، بسیاری از شرکت های دیگر در صنعت شما آنها را هدف قرار می دهند. این بدان معناست که رتبه بندی آنها به صورت ارگانیک اغلب دشوار است.

کلمات کلیدی بلند اغلب هدفمندتر هستند و شامل سه کلمه یا بیشتر هستند. این کلمات کلیدی مخصوص جایگاه شما، یک نیاز فوق العاده خاص را هدف قرار می دهند.

آنها شامل عباراتی مانند “پیتزا با روکش فلفل و سس”، “کفش پاشنه بلند قرمز ” یا “باشگاه ورزشی مخصوص آقایان” هستند. هر یک از این کلمات کلیدی نیاز بسیار خاصی را برآورده می کند.

اگرچه کلمات کلیدی بلند حجم جستجوی ماهانه کمتری دارند، اما آنها سرنخ های واجد شرایط بیشتری را به سایت شما جذب می کنند – افرادی که به احتمال زیاد محصولات یا خدمات شما را خریداری می کنند. وقتی صحبت از کلمات کلیدی می شود، حجم جستجوی بالا و رقابت کم، ترکیبی برنده است.

همانطور که می بینید، موارد زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی قبل از نوشتن محتوا وجود دارد. به همین دلیل است که تولید محتوا به طور کلی یک ماه کامل یا بیشتر طول می کشد، بسته به نیاز وب سایت شما.

تولید محتوا

تولید محتوا در زمان بهینه سازی سایت

یکی از مهم ترین بخش ها برای تاثیر در زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت، تولید محتوا است. همانطور که می بینید، این فرآیندی است برای تعیین اینکه دقیقاً چه کلمات کلیدی را با محتوای خود هدف قرار دهید، اما پس از اینکه سئوکار ها کلمات کلیدی را کاهش دادند، نوبت به تولید محتوا می رسد.

مشابه کلمات کلیدی، انواع مختلفی از محتوا نیز وجود دارد. در طول ماه سوم، شرکت سئوی شما هر کلمه کلیدی را با نوع خاصی از محتوا که بهترین عملکرد را با هر موضوع دارد، جفت می کند.

برای مثال، محتوای طولانی، محتوای وبلاگ و محتوای کلی محصول/خدمات وجود دارد. در این مرحله از کمپین بهینه سازی سایت شما، مدیر بازاریابی شما تعیین می کند که سایت شما به چه نوع محتوایی نیاز دارد و طرحی را ایجاد می کند که برای وب سایت شما مناسب باشد.

آموزش تولید محتوا
وبلاگ

نکته‌های طلایی برای تولید محتوا

آموزش تولید محتوا

چه محتوایی برای سئو مناسب است؟

محتوای طولانی معمولاً حاوی بیش از ۲۰۰۰ کلمه است و برای اهداف بهینه سازی سایت بسیار مهم است. در واقع ثابت شده است که محتوای طولانی مدت ترافیک ارگانیک بالاتر، اشتراک‌های اجتماعی بیشتر و بک لینک‌های بیشتری را به دست می‌آورد.

اما این کار به سادگی ایجاد یک مقاله ۲۰۰۰ کلمه ای و ارسال آن در سایت شما نیست. نویسندگان باید مراقب باشند تا هدف جستجو را برآورده کنند یا هدف دقیق جستجوی کاربر را برآورده کنند. به عنوان مثال، اگر کاربری «پیتزا با روکش فلفل» را جستجو کند، آیا هدف جستجو برای یافتن دستور العملی برای پیتزا با روکش فلفل است؟ مکانی را پیدا کنید که پیتزا با روکش فلفل ارائه کند؟ در مورد تاریخچه پیتزا با روکش فلفل بدانید؟

در سال‌های گذشته، سئوکاران به سادگی می‌توانستند محتوایی بنویسند که مملو از کلیدواژه مورد نظرشان باشد، اما گوگل از آن زمان بسیار هوشمندتر شده است. برای اینکه محتوای شما رتبه بندی کند، وب سایت شما باید دارای محتوایی باشد که هدف کاربر را برآورده کند، نه اینکه فقط از کلمه کلیدی استفاده کند.

وبلاگ نویسی چه سودی دارد؟

محتوای وبلاگ کمی بیشتر یک تعهد است زیرا باید به طور منظم به روز شود. با این حال، وبلاگ ها برای زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت بسیار مفید هستند. به همین دلیل است که اکثر شرکت های سئو به شما توصیه می کنند که یک وبلاگ پیاده سازی کنید و محتوای وبلاگ خود را ارائه دهید.

دلیل مفید بودن وبلاگ ها این واقعیت است که به راحتی می توان آنها را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشت، به راحتی می توان از آنها عبور کرد، و آنها یک جریان دائمی از اطلاعات جدید در وب سایت شما هستند که گوگل از آنها حمایت می کند.

محتوای کلی خدمات و تاثیر کلی آن

محتوای کلی محصول و خدمات چیزی است که ممکن است قبلاً در وب سایت خود داشته باشید. این محتوایی است که در مورد کسب و کار، داستان شما، و مشخصات و توضیحات محصولات و خدمات صحبت می کند. اگر می‌خواهید محصولات خاص شما در گوگل رتبه ‌بندی شوند، این محتوا بسیار مهم است و اگر بخواهیم حدس بزنیم، این یکی از اهداف شماست.

هر چه زودتر این محتوا در وب سایت شما ظاهر شود، بهتر است. به محض اینکه محتوای شما پست شد، گوگل می تواند شروع به فهرست کردن و رتبه دادن به آن در موتورهای جستجو کند.

انتظار نداشته باشید که در هفته اول محتوای تازه ارسال شده خود را در نتایج جستجو ببینید، اما ممکن است بعد از یک یا دو ماه شروع به مشاهده رتبه محتوای خوبی که نوشته شده، در نتایج جستجو کنید و حتی تاثیری که بر زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت دارد را ببینید.

ماه چهارم

ماه چهارم زمانی است که شاهد به ثمر نشستن کمپین سئوی خود هستید. تا این ماه، باید مقداری افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه سایت را تجربه کنید.

با این حال، این بدان معنا نیست که کار یک سئوکار تمام شده است. آنها به پیاده سازی محتوا در وب سایت شما ادامه می دهند، مشکلات فنی را برطرف می کنند و باعث می شوند سایت شما ۱۰۰ درصد در سراسر صفحه کار کند.

در این ماه میتوان گفت زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت شما کم کم خودش را نشان خواهد داد

افزودن مداوم محتوا و جنبه های فنی بهینه سازی سایت مانند لینک بیلدینگ در این ماه برای حفظ حرکت سئو مهم است. ایجاد لینک های معتبر برای رتبه بندی شما مهم است زیرا به گوگل نشان می دهد که سایر وب سایت های معتبر به اندازه کافی به اطلاعات شما اعتماد دارند تا به آن لینک دهند.

به منظور افزایش بک لینک، مدیر بازاریابی شما ممکن است با شرکت های دیگر در صنعت شما تماس گرفته و از آنها بخواهد که به محتوای شما لینک دهند.

ماه پنجم

در ماه پنجم، شما باید شروع به دیدن نتایج واقعی از کمپین سئو خود کنید. شما باید شاهد افزایش ترافیک سایت باشید و حتی ممکن است شاهد افزایش فروش بیشتر باشید.

زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت به اوج خود میرسد.

بنابراین شرکت سئوی شما در این ماه چه خواهد کرد؟

حلقه زدن در رسانه های اجتماعی

حلقه زدن در رسانه های اجتماعی

اگر رسانه‌های اجتماعی شما قبلاً به وب‌سایت شما متصل نشده بودند، معمولاً این زمانی است که سئوی شما برای انجام این کار بازمی‌گردد. اگر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی ندارید که برند شما را بپذیرند، مدیر بازاریابی شما ممکن است بتواند یک آژانس بازاریابی رسانه‌های اجتماعی عالی را برای کمک به شما در این مرحله پیشنهاد کند. اگر آنها یک آژانس سئو با خدمات کامل مانند نبض مارکتینگ هستند، می توانند از حضور شما در رسانه های اجتماعی به خوبی مراقبت کنند!

تجزیه و تحلیل نتایج فعلی

بخش مهمی از کار یک شرکت سئو این است که یافته های خود را به شما، مشتری گزارش دهد  و برخی از مهم ترین یافته ها تجزیه و تحلیل در مورد کمپین شما است.

بهینه سازی سایت شما باید کمپین شما را در طول فرآیند پیگیری کند، اما در حدود ماه پنجم است که می توانید واقعاً شاهد افزایش ترافیک یا نرخ تبدیل باشید. سئوکار شما از ابزارهایی مانند Google Analytics استفاده می کند تا به شما نشان دهد که کمپین شما چگونه کار می کند.

ماه ششم

اگر تا این لحظه نتایجی را که انتظارش را داشتید ندیده اید، ناامید نشوید. همانطور که در ابتدا ذکر کردیم، عوامل زیادی وجود دارند که تعیین می کنند چقدر طول می کشد تا شما ترافیک ارگانیک را از طریق بهینه سازی سایت بدست آورید. و چقدر باید صبر کنید تا زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت را به دست بیاورید.

با این حال، اگر یک مورد معمولی داشتید، کمپین سئوی شما باید تا این مرحله نتایج واقعی ایجاد کند. اگر وب سایت شما ترافیک بیشتری تولید می کند، به شما تبریک می گوییم! اما وقت توقف نیست.

بهینه سازی سایت سایت شما در ماه ششم به چه صورت خواهد بود:

تست A/B

تست A/B

تست A/B تاکتیکی است که بازاریابان برای آزمایش عناصر مختلف در وب سایت شما از آن استفاده می کنند. به عنوان مثال، اگر سئوکار شما یک دکمه فراخوانی را اجرا کرده است، اما می‌خواهد نسخه دیگری را با رنگی متفاوت امتحان کند تا مشخص کند کدام یک بهترین عملکرد را دارد، ممکن است یک تست A/B انجام دهند. این تست به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ببینند کدام یک از عناصر خاص عملکرد بهتری دارد و آن نسخه را در وب‌سایت شما پیاده‌سازی کنند.

آزمایش نقشه حرارتی

تست دیگری که بازاریابان ممکن است برای سایت شما استفاده کنند، آزمایش نقشه حرارتی سایت شما است. این تست نشان می دهد که کاربران قبل از خروج از یک صفحه تا چه حد پایین می آیند. همچنین نشان می‌دهد که کاربران بیشترین کلیک را در کجا دارند و می‌تواند نشانه‌ای عالی برای اینکه آیا به عناصر تعاملی بیشتری در بالای صفحه نیاز دارید یا خیر.

امیدواریم این مقاله توانسته باشد دید کلی ای درباره زمان حدودی تاثیر بهینه سازی سایت به شما داده باشد.

سوالات متداول شما

بهینه سازی سایت نسبت به تاکتیک های دیگر مانند تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) زمان بیشتری می برد تا کار کند زیرا موتورهای جستجو از ده ها فاکتور برای رتبه بندی وب سایت ها در نتایج جستجو استفاده می کنند و این عوامل مانند ایندکس بک لینک شما برای بهینه سازی زمان می برد.

کسب‌ و کارهایی که کمپین‌های بهینه سازی سایت را اجرا می‌کنند در نتایج جستجو رتبه بالاتری دارند، ترافیک وب را افزایش می‌دهند، آگاهی از برند را افزایش می‌دهند و از همه مهمتر درآمد بیشتری کسب می‌کنند.با این نوع مزایا، درک اینکه چرا سئو یکی از موثرترین استراتژی های بازاریابی موجود است، آسان است.

گوگل می خواهد مرتبط ترین اطلاعات و بهترین تجربه کاربری ممکن را در اختیار جستجوگران قرار دهد. به همین دلیل، گوگل نتایجی را با مفیدترین اطلاعات در مورد یک عبارت جستجو نمایش می دهد و هر چه سایت شما معتبرتر باشد، رتبه بالاتری خواهید داشت. بنابراین برای زمان نتیجه دهی سایت عجله نکنید.

+ میتونی این مطلب رو با دوستات هم به اشتراک بذاری...

محتوای این بلاگ تایید شده است. تشکر از تیم تحریریه نبض مارکتینگ

سعیـد اسـلام نـژاد - کارشنـاس ارشـد سئـو نبـض مارکتینـگ

+ ممکنه به این مطالب هم علاقه‌مند شی...

+ میتونی دیدگاهت رو با بقیه به اشتراک بذاری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دربـاره ما

فعالیت این آژانس از سال ۱۳۹۴ شروع شده و تا به امروز نتایج گویای فعالیت درخشان ما و همکاران عزیزمون بوده.

نبض مارکتینگ

دسته‌بندی مقالات

دوست داری سایتت تو صفحه اول نتایج گوگل دیده بشه؟!
لینک کوتاه مطلب
فهرست مطالب

چقدر طول می کشد تا نتایج بهینه سازی سایت را مشاهده کنید؟

چقدر طول میکشید سئو

در حالی که هر استراتژی بهینه سازی سایت برای موتور جستجو (SEO) متفاوت است، اکثر مشاغل می توانند انتظار داشته باشند که نتایج سئو را در عرض شش ماه ببینند. بهینه سازی سایت نسبت به تاکتیک های دیگر مانند تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) زمان بیشتری می برد تا کار کند زیرا موتورهای جستجو از ده ها فاکتور برای رتبه بندی وب سایت ها در نتایج جستجو استفاده می کنند و این عوامل مانند ایندکس بک لینک شما برای بهینه سازی زمان می برد.به خواندن ادامه دهید تا درباره زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت که چقدر طول می کشد تا کار کند و یک جدول زمانی معمولی بهینه سازی سایت را ببینید بیشتر بدانید!

ایجاد کمپین بهینه سازی چه سودی دارد؟

بهینه سازی سایت برای موتور جستجو یک استراتژی ارزشمند برای افزایش رتبه شما در نتایج جستجو و کمک به دستیابی به مشتریان بیشتر است.

کسب‌ و کارهایی که کمپین‌های بهینه سازی سایت را اجرا می‌کنند در نتایج جستجو رتبه بالاتری دارند، ترافیک وب را افزایش می‌دهند، آگاهی از برند را افزایش می‌دهند و از همه مهمتر درآمد بیشتری کسب می‌کنند.با این نوع مزایا، درک اینکه چرا سئو یکی از موثرترین استراتژی های بازاریابی موجود است، آسان است.با این حال، قبل از اجرای بهینه سازی، بسیاری از کسب و کارها می خواهند بدانند چه مدت طول می کشد تا نتایج سئو را مشاهده کنند.

در این مقاله، ما در مورد یک جدول زمانی معمولی بهینه سازی سایت، آنچه در یک کمپین سئو دخیل است، و زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت و زمانی که می‌توانید برای دیدن نتایج منتظر بمانید، صحبت خواهیم کرد.

آیا زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت فوری است؟

ما دوست نداریم بیش از چند دقیقه در صف تسویه حساب منتظر بمانیم، و اگر کسی فوراً به پیام ما پاسخ ندهد، ناراحت میشویم.

همین موضوع برای کمپین بهینه سازی سایت نیز صادق است. وقتی کسب ‌و کارها روی سئو سرمایه ‌گذاری می‌کنند، می‌دانند که چقدر می‌توانند نتایج عالی داشته باشند و فوراً آنها را می‌خواهند. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت هایی که به زودی بهینه سازی سایت را شروع می کنند می پرسند “چقدر طول می کشد تا سئو کار کند؟”

 

برنامه ریزی بلند مدت یا کوتاه مدت؟

با این حال، برخلاف استراتژی بازاریابی مانند تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) که تقریباً به صورت آنی کار می‌کند، کمپین‌های بهینه سازی ممکن است مدتی طول بکشد تا نتایج حاصل شود.

این بدان معناست که در همان روزی که بهینه سازی سایت را پیاده ‌سازی می‌کنید، شاهد جهش وب‌سایت خود به رتبه اول نخواهید بود. قرار نیست مشتریانی را ببینید که در ویترین فروشگاه شما هجوم می آورند و درآمد شما در هفته اول اجرای کمپین شما افزایش نخواهد یافت.

در عوض، می توانید برنامه ریزی کنید که حدود شش ماه صبر کنید تا شروع به دیدن نتایج کنید. این نتایج نیز فراتر از رتبه گرفتن در کلمات است. بهترین کمپین های بهینه سازی سایت به کسب و کار شما در رتبه بندی کلمات کلیدی کمک می کند که سرنخ و فروش را جذب می کنند.

چرا بهینه سازی سایت اینقدر طول می کشد تا کار کند؟

از آنجایی که سئو به چندین استراتژی فرعی دیگر تقسیم می شود، دیدن نتایج در همان لحظه تقریبا غیرممکن است. گوگل برای تعیین مواردی مانند:

ارتباط صفحه شما با جستجوی کاربر؛

صفحه شما به چه هدفی از جستجو پاسخ می دهد؛

چقدر اطلاعات شما قابل اعتماد است؛

اگر کلمات کلیدی شما در زمینه های قانونی استفاده می شود؛

تصاویر سایت شما چه هستند؛

چقدر طول می کشد تا صفحه شما بارگذاری شود؛

چند بک لینک در صفحه خود دارید؛

همه این اطلاعات و موارد دیگر، رتبه شما را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) تعیین می کند. همانطور که گفته شد، گوگل قبل از اینکه بتوانید رتبه بندی کنید، باید سایت شما را بخزد و محتوای شما را فهرست کند.

گوگل می خواهد مرتبط ترین اطلاعات و بهترین تجربه کاربری ممکن را در اختیار جستجوگران قرار دهد. به همین دلیل، گوگل نتایجی را با مفیدترین اطلاعات در مورد یک عبارت جستجو نمایش می دهد و هر چه سایت شما معتبرتر باشد، رتبه بالاتری خواهید داشت. بنابراین برای زمان نتیجه دهی سایت عجله نکنید.

چه مدت طول می کشد تا زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت به ثمر بشیند؟

چه مدت طول میکشد تا بهینه سازی سایت کار کند؟

با در نظر گرفتن تمام این موارد، درک اینکه چرا سئو نسبت به سایر استراتژی ها کمی بیشتر طول می کشد، آسان تر است. اما زمان دقیقی که برای به دست آوردن ترافیک ارگانیک، سرنخ ها و درآمد از بهینه سازی نیاز است چقدر است؟

مانند هر چیز دیگری، مشخص کردن زمان دقیقی که شرکت شما برای دیدن ترافیک ارگانیک از سئو نیاز دارد، دشوار است. مدت زمان لازم برای مشاهده نتایج ارگانیک به موارد زیر بستگی دارد:

رقابت شما؛

کلمه کلیدی که می خواهید در آن رتبه بگیرید؛

گوگل چقدر راحت و سریع می تواند محتوای وب سایت شما را ایندکس کند؛

با در نظر گرفتن همه موارد، معمولاً ۴ تا ۶ ماه طول می کشد تا ترافیک ارگانیک از بهینه سازی سایت را مشاهده کنید. این زمان از همان ابتدای کمپین شما محاسبه می شود.

گاهی اوقات این موضوع باعث ناامیدی صاحبان کسب و کار می شود، زیرا آنها کاملاً نمی دانند که چگونه چنین استراتژی ساده ای می تواند زمان زیادی را برای ایجاد نتیجه ببرد.

با این حال، واقعیت این است که سئو یک استراتژی ساده نیست. بهینه سازی سایت استراتژی‌های فرعی زیادی دارد که به آن اجازه می‌دهد در دراز مدت بسیار مؤثر باشد.

در بخش بعدی، بیایید نگاهی به مراحل مختلف یک کمپین سئو بیندازیم تا درک اینکه چرا زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت طول می کشد تا به ثمر بنشیند، راحت تر باشد!

یک جدول معمولی زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت: آنچه در ماه های ۱-۶ اتفاق می افتد

برای درک زمان موثر با یک استراتژی سئو، ساده ترین کار این است که ماه به ماه از طریق جدول زمانی بهینه سازی  به آن نگاه کنید.

چنانچه سئوکار شما قدم به قدم با این موارد به پیش رود، احتمال اینکه شما در بازه زمانی مذکور به اهداف خود برسید بسیار محمتل و تقریبا قطعی است و زمان نتیجه دهی سایت را میتوان کاملا نزدیک تصور نمود

ماه ۱

شما تحقیقات خود را انجام داده اید و مشخص کرده اید که کدام شرکت سئو برای شما بهترین است. آنها تمام استراتژی هایی را که در یک شرکت بهینه سازی سایت به دنبال آن هستید ارائه می دهند و نمی توانید برای شروع کار صبر کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که سئوی شما در ماه اول روی آنها کار خواهد کرد.

پژوهش

سئوکارها با تحقیق در مورد هر چیز کوچک در مورد برند شما شروع می کنند. این اطلاعات ضروری است زیرا هر شرکتی متفاوت و منحصر به فرد است.

بهینه سازی درباره کسب و کار شما، میزان رقابتی بودن آن، جایگاه خاص شما، رقبا و نحوه رتبه بندی آنها و همچنین موضوعات دقیق تر مانند کلمات کلیدی مهم کسب و کار تحقیق می کند.

همه این اطلاعات به ساخت کمپین سئوی شما کمک می کند.

حسابرسی وب سایت

پس از پذیرش شما به عنوان مشتری، شرکت سئوی شما نگاهی به ساختار وب سایت شما، محتوایی که دارید و تجربه کاربری کلی شما خواهد داشت. شرکت‌های سئو، مانند نبض مارکتینگ، بهینه سازی سایت یا حسابرسی وب سایت را به طور کامل انجام می‌دهند.

این به آن‌ها کمک می‌کند تا آنچه را که قبلاً از نظر محتوا دارید ببینند، زمینه‌های فرصت را توسعه دهند و یک برنامه خوب برای استراتژی سئوی سطح بالا ایجاد کنند.

حسابرسی سایت
کلمات کلیدی

برنامه ریزی کلمات کلیدی

احتمالاً این ضرب المثل “محتوا پادشاه است” را شنیده اید. محتوا چیزی است که به شما امکان می دهد در موتورهای جستجو رتبه بندی کنید. بدون آن، وب سایت شما اساسا وزن پایینی دارد.

برای اینکه محتوای شما در موتورهای جستجو رتبه بندی شود، باید صفحاتی ایجاد کنید که کلمات کلیدی را که مخاطبان شما به صورت آنلاین جستجو می کنند را هدف قرار دهند. به همین دلیل، تحقیق و برنامه ریزی کلمات کلیدی بخش بسیار مهمی از فرآیند بهینه سازی سایت است.

این به سئوکاران کمک می کند تا محدوده کلمات کلیدی مورد نیاز خود را چه از نظر تعداد و چه از نظر نوع تعیین کنند.

ماه ۲

به خاطر داشته باشید، تمام موارد بالا همیشه یک ماه کامل طول نمی کشد. بسته به کیفیت و جایگاه وب سایت فعلی شما، شرکت سئو شما ممکن است بتواند مواردی را که معمولاً در ماه دوم و در ماه اول انجام می شود شروع کند.

به ‌طور کلی، در اینجا چند مورد وجود دارد که در ماه دوم کمپین سئو شما اتفاق می‌افتد.

تغییرات وبسایت

ماه دوم معمولاً زمانی است که کارهای سئو تکنیکال بیشتر شروع می شود. این به این معنی است که بهینه سازی سایت وارد قسمت فنی تری می شود و شروع به ایجاد تغییرات لازم برای اطمینان از رتبه بالاتر در نتایج جستجو می کند. تغییراتی که آنها ایجاد می کنند صرفاً بر اساس محاسبه وب سایت شما است. به عنوان مثال، اگر قبلاً تگ‌های alt خارق‌العاده‌ای برای تصاویر خود گذاشته اید، نیازی نیست که سئوکار شما یک تگ جایگزین تهیه کند و آنها را اصلاح کند. با این حال، اگر متوجه شدند که توضیحات متا سایت شما وجود ندارد، مطمئناً آنها را به روز می کنند.

اگر وب سایت شما قدیمی است یا آن را از شخص دیگری خریده اید، ممکن است نیاز به بازنگری کلی بهینه سازی داشته باشد. این خود می تواند ماه ها طول بکشد. شما معمولاً از طریق سئوی سایت خود متوجه خواهید شد که آیا سایت شما در ماه اول که ممیزی وب سایت انجام می شود نیاز به بازنگری کلی دارد یا خیر. زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت به این امر وابستگی زیادی دارد

اطمینان از طراحی ریسپانسیو

طراحی ریسپانسیو به این معنی است که مهم نیست کاربر در چه دستگاهی وب سایت شما را مشاهده می کند، تجربه بسیار خوبی از بازدید سایت شما دارد. اگر وب‌سایتی دارید که واکنش‌گرا نیست، احتمالاً وقتی کاربران آن را در تلفن هوشمند یا تبلت مشاهده می‌کنند، به همان شکلی که روی دسکتاپ دیده می‌شود، به نظر نمی‌رسد.

ممکن است دکمه‌ها قطع شوند، تصاویر ممکن است کل صفحه را اشغال کنند، و پیمایش خود سایت دشوارتر است. در این مرحله از بهینه سازی سایت، مدیر بازاریابی شما اطمینان حاصل می کند که سایت شما واکنش گرا است، زیرا این روی رتبه سایت شما نیز تاثیر می گذارد.

طراحی ریسپانسیو

ماه ۳

ماه سوم زمانی است که انتظار کم کم به پایان میرسد. زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت نزدیک است. یادتان هست گفتیم محتوا پادشاه است؟ اینجاست که ما شروع به اعمال آن می کنیم.

انتخاب کلمه کلیدی

قبل از اینکه سئوکار شما بتواند محتوا را ایجاد و پیاده سازی کند، آنها باید به لیست طولانی کلمات کلیدی که در ماه اول به کار گرفته اند نگاه کنند و آن را به کلمات کلیدی که می خواهند هدف قرار دهند محدود کنند.کلمات کلیدی مختلف به خوبی به انواع مختلف محتوا کمک می کنند. به عنوان مثال، کلمات کلیدی بلند (Long tail) و کلمات کلیدی عمومی وجود دارد. کلمات کلیدی عمومی معمولاً شامل یک یا دو کلمه هستند و یک موضوع گسترده را توصیف می کنند. این اصطلاحات شامل «پیتزا»، «کفش» یا «ورزش» است. در حالی که کلمات کلیدی عمومی اغلب حجم جستجوی بالایی دارند، بسیاری از شرکت های دیگر در صنعت شما آنها را هدف قرار می دهند. این بدان معناست که رتبه بندی آنها به صورت ارگانیک اغلب دشوار است.

انتخاب کلمه کلیدی

کلمات کلیدی بلند اغلب هدفمندتر هستند و شامل سه کلمه یا بیشتر هستند. این کلمات کلیدی مخصوص جایگاه شما، یک نیاز فوق العاده خاص را هدف قرار می دهند.

آنها شامل عباراتی مانند “پیتزا با روکش فلفل و سس”، “کفش پاشنه بلند قرمز ” یا “باشگاه ورزشی مخصوص آقایان” هستند. هر یک از این کلمات کلیدی نیاز بسیار خاصی را برآورده می کند.

اگرچه کلمات کلیدی بلند حجم جستجوی ماهانه کمتری دارند، اما آنها سرنخ های واجد شرایط بیشتری را به سایت شما جذب می کنند – افرادی که به احتمال زیاد محصولات یا خدمات شما را خریداری می کنند. وقتی صحبت از کلمات کلیدی می شود، حجم جستجوی بالا و رقابت کم، ترکیبی برنده است.

همانطور که می بینید، موارد زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی قبل از نوشتن محتوا وجود دارد. به همین دلیل است که تولید محتوا به طور کلی یک ماه کامل یا بیشتر طول می کشد، بسته به نیاز وب سایت شما.

تولید محتوا

تولید محتوا

یکی از مهم ترین بخش ها برای تاثیر در زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت، تولید محتوا است. همانطور که می بینید، این فرآیندی است برای تعیین اینکه دقیقاً چه کلمات کلیدی را با محتوای خود هدف قرار دهید، اما پس از اینکه سئوکار ها کلمات کلیدی را کاهش دادند، نوبت به تولید محتوا می رسد.

مشابه کلمات کلیدی، انواع مختلفی از محتوا نیز وجود دارد. در طول ماه سوم، شرکت سئوی شما هر کلمه کلیدی را با نوع خاصی از محتوا که بهترین عملکرد را با هر موضوع دارد، جفت می کند.

برای مثال، محتوای طولانی، محتوای وبلاگ و محتوای کلی محصول/خدمات وجود دارد. در این مرحله از کمپین بهینه سازی سایت شما، مدیر بازاریابی شما تعیین می کند که سایت شما به چه نوع محتوایی نیاز دارد و طرحی را ایجاد می کند که برای وب سایت شما مناسب باشد.

چه محتوایی برای سئو مناسب است؟

محتوای طولانی معمولاً حاوی بیش از ۲۰۰۰ کلمه است و برای اهداف بهینه سازی سایت بسیار مهم است. در واقع ثابت شده است که محتوای طولانی مدت ترافیک ارگانیک بالاتر، اشتراک‌های اجتماعی بیشتر و بک لینک‌های بیشتری را به دست می‌آورد.

اما این کار به سادگی ایجاد یک مقاله ۲۰۰۰ کلمه ای و ارسال آن در سایت شما نیست. نویسندگان باید مراقب باشند تا هدف جستجو را برآورده کنند یا هدف دقیق جستجوی کاربر را برآورده کنند. به عنوان مثال، اگر کاربری «پیتزا با روکش فلفل» را جستجو کند، آیا هدف جستجو برای یافتن دستور العملی برای پیتزا با روکش فلفل است؟ مکانی را پیدا کنید که پیتزا با روکش فلفل ارائه کند؟ در مورد تاریخچه پیتزا با روکش فلفل بدانید؟

در سال‌های گذشته، سئوکاران به سادگی می‌توانستند محتوایی بنویسند که مملو از کلیدواژه مورد نظرشان باشد، اما گوگل از آن زمان بسیار هوشمندتر شده است. برای اینکه محتوای شما رتبه بندی کند، وب سایت شما باید دارای محتوایی باشد که هدف کاربر را برآورده کند، نه اینکه فقط از کلمه کلیدی استفاده کند.

وبلاگ نویسی چه سودی دارد؟

محتوای وبلاگ کمی بیشتر یک تعهد است زیرا باید به طور منظم به روز شود. با این حال، وبلاگ ها برای زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت بسیار مفید هستند. به همین دلیل است که اکثر شرکت های سئو به شما توصیه می کنند که یک وبلاگ پیاده سازی کنید و محتوای وبلاگ خود را ارائه دهید.

دلیل مفید بودن وبلاگ ها این واقعیت است که به راحتی می توان آنها را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشت، به راحتی می توان از آنها عبور کرد، و آنها یک جریان دائمی از اطلاعات جدید در وب سایت شما هستند که گوگل از آنها حمایت می کند.

محتوای کلی خدمات و تاثیر کلی آن

محتوای کلی محصول و خدمات چیزی است که ممکن است قبلاً در وب سایت خود داشته باشید. این محتوایی است که در مورد کسب و کار، داستان شما، و مشخصات و توضیحات محصولات و خدمات صحبت می کند. اگر می‌خواهید محصولات خاص شما در گوگل رتبه ‌بندی شوند، این محتوا بسیار مهم است و اگر بخواهیم حدس بزنیم، این یکی از اهداف شماست.

هر چه زودتر این محتوا در وب سایت شما ظاهر شود، بهتر است. به محض اینکه محتوای شما پست شد، گوگل می تواند شروع به فهرست کردن و رتبه دادن به آن در موتورهای جستجو کند.

انتظار نداشته باشید که در هفته اول محتوای تازه ارسال شده خود را در نتایج جستجو ببینید، اما ممکن است بعد از یک یا دو ماه شروع به مشاهده رتبه محتوای خوبی که نوشته شده، در نتایج جستجو کنید و حتی تاثیری که بر زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت دارد را ببینید.

ماه ۴

ماه چهارم زمانی است که شاهد به ثمر نشستن کمپین سئوی خود هستید. تا این ماه، باید مقداری افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه سایت را تجربه کنید.

با این حال، این بدان معنا نیست که کار یک سئوکار تمام شده است. آنها به پیاده سازی محتوا در وب سایت شما ادامه می دهند، مشکلات فنی را برطرف می کنند و باعث می شوند سایت شما ۱۰۰ درصد در سراسر صفحه کار کند.

در این ماه میتوان گفت زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت شما کم کم خودش را نشان خواهد داد

افزودن مداوم محتوا و جنبه های فنی بهینه سازی سایت مانند لینک بیلدینگ در این ماه برای حفظ حرکت سئو مهم است. ایجاد لینک های معتبر برای رتبه بندی شما مهم است زیرا به گوگل نشان می دهد که سایر وب سایت های معتبر به اندازه کافی به اطلاعات شما اعتماد دارند تا به آن لینک دهند.

به منظور افزایش بک لینک، مدیر بازاریابی شما ممکن است با شرکت های دیگر در صنعت شما تماس گرفته و از آنها بخواهد که به محتوای شما لینک دهند.

ماه ۵

در ماه پنجم، شما باید شروع به دیدن نتایج واقعی از کمپین سئو خود کنید. شما باید شاهد افزایش ترافیک سایت باشید و حتی ممکن است شاهد افزایش فروش بیشتر باشید.

زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت به اوج خود میرسد.

بنابراین شرکت سئوی شما در این ماه چه خواهد کرد؟

حلقه زدن در رسانه های اجتماعی

اگر رسانه‌های اجتماعی شما قبلاً به وب‌سایت شما متصل نشده بودند، معمولاً این زمانی است که سئوی شما برای انجام این کار بازمی‌گردد. اگر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی ندارید که برند شما را بپذیرند، مدیر بازاریابی شما ممکن است بتواند یک آژانس بازاریابی رسانه‌های اجتماعی عالی را برای کمک به شما در این مرحله پیشنهاد کند. اگر آنها یک آژانس سئو با خدمات کامل مانند نبض مارکتینگ هستند، می توانند از حضور شما در رسانه های اجتماعی به خوبی مراقبت کنند!

تحلیل و بررسی

تجزیه و تحلیل نتایج فعلی

بخش مهمی از کار یک شرکت سئو این است که یافته های خود را به شما، مشتری گزارش دهد  و برخی از مهم ترین یافته ها تجزیه و تحلیل در مورد کمپین شما است.

بهینه سازی سایت شما باید کمپین شما را در طول فرآیند پیگیری کند، اما در حدود ماه پنجم است که می توانید واقعاً شاهد افزایش ترافیک یا نرخ تبدیل باشید. سئوکار شما از ابزارهایی مانند Google Analytics استفاده می کند تا به شما نشان دهد که کمپین شما چگونه کار می کند.

ماه ۶

اگر تا این لحظه نتایجی را که انتظارش را داشتید ندیده اید، ناامید نشوید. همانطور که در ابتدا ذکر کردیم، عوامل زیادی وجود دارند که تعیین می کنند چقدر طول می کشد تا شما ترافیک ارگانیک را از طریق بهینه سازی سایت بدست آورید. و چقدر باید صبر کنید تا زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت را به دست بیاورید.

با این حال، اگر یک مورد معمولی داشتید، کمپین سئوی شما باید تا این مرحله نتایج واقعی ایجاد کند. اگر وب سایت شما ترافیک بیشتری تولید می کند، به شما تبریک می گوییم! اما وقت توقف نیست.

بهینه سازی سایت سایت شما در ماه ششم به چه صورت خواهد بود:

تست A/B

تست A/B تاکتیکی است که بازاریابان برای آزمایش عناصر مختلف در وب سایت شما از آن استفاده می کنند. به عنوان مثال، اگر سئوکار شما یک دکمه فراخوانی را اجرا کرده است، اما می‌خواهد نسخه دیگری را با رنگی متفاوت امتحان کند تا مشخص کند کدام یک بهترین عملکرد را دارد، ممکن است یک تست A/B انجام دهند. این تست به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ببینند کدام یک از عناصر خاص عملکرد بهتری دارد و آن نسخه را در وب‌سایت شما پیاده‌سازی کنند

تست A/B

آزمایش نقشه حرارتی

تست دیگری که بازاریابان ممکن است برای سایت شما استفاده کنند، آزمایش نقشه حرارتی سایت شما است. این تست نشان می دهد که کاربران قبل از خروج از یک صفحه تا چه حد پایین می آیند. همچنین نشان می‌دهد که کاربران بیشترین کلیک را در کجا دارند و می‌تواند نشانه‌ای عالی برای اینکه آیا به عناصر تعاملی بیشتری در بالای صفحه نیاز دارید یا خیر.

سخن آخر

اکنون که می دانید چقدر طول می کشد تا سئو کار کند و زمان نتیجه دهی بهینه سازی سایت چقدر است و  می خواهید از مزایای سئو از جمله افزایش ترافیک وب سایت، بهبود آگاهی از برند و افزایش درآمد بهره مند شوید، نبض مارکتینگ می تواند به شما کمک کند. اگر سوالی در این زمینه داشتید میتوانید در نظرات بپرسید تا ما در اسرع وقت به شما پاسخ بدهیم.

امیدوارم این مقاله براتون مفید باشه، اگه سوالی دارین میتونین با این شماره ها با ما تماس بگیرین ۰۲۱۸۸۸۱۵۹۷۰ ، ۰۲۱۸۸۸۱۵۹۴۳ و یا در زیر این پست برامون کامنت بذارین 😊🙌

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوست داری سایتت تو نتـایج اول گوگـل دیده بشه؟!

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت           

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت    

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت     

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت 

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی