نبض مارکتینگ

Nabze Marketing
Creative Agency

سئو آف پیج

سئو خارجی چیست؟ ۷ تکنیک سئو خارجی ( off-page)

فهرست مطالب

مقدمه 

سئو خارجی (off-page) چیست؟ تکنیک های سئو آف پیج کدام است؟ seo off-page چه تاثیری در بهبود رتبه سایت شما دارد؟ سئو off-page یکی از بازوهای مهم سئو و بهینه سازی سایت است. seo off-page یکی از مهمترین مواردی است که باید برای بهبود رتبه سایت در استراتژی شما وجود داشته باشد و برای آن برنامه ویژه ای داشته باشید، تا بتوانید سایت خود را برای موتورهای جستجو به بهترین شکل ممکن بهینه کنید. از آن جایی که برای آف پیج باید هزینه کنید بنابراین باید استراتژی درستی را در پیش بگیرید تا هزینه سئو سایت شما به دلیل اشتباهاتی که ممکن است در فرآیند بهبود سئو داشته باشید بیش از حد افزایش پیدا نکند. در ادامه پاسخ این سوالات را به تفضیل برای شما توضیح می دهیم

سئو به سه بخش کلی تقسیم می شود

سئو به سه بخش تقسیم می شود که برای موفق شدن یک پروژه سئو لازم است هر سه بخش را پیش برد.

سئو خارجی (seo on-page)

سئو داخلی ( seo on-page)

سئو تکنیکال

آموزش-سئو-تکنیکال
وبلاگ

آموزش بهبود سئو تکنیکال

سئو تکنیکال

سئو خارجی (off-page)

سئو آف پیج (off-page) مجموعه اقداماتی که در خارج از فضای وب سایت برای بهبود رتبه صفحات با هدف بهینه سازی موتورهای جستجو انجام می شود. یکی از استراتژی هایی که در سئو بسیار مطرح است این است که پس از آنکه صفحات داخلی وب سایت خود را از نظر محتوا و لینک سازی داخلی بهینه کردید، یه قدم فراتر بروید و از فضای داخل وب سایت خود خارج شوید. به این ترتیب شما وارد فضایی شده اید که می توانید با استفاده از یک سری از تکنیک های سئو خارجی شهرت صفحات وب سایت خود را افزایش داده و با افزایش ترافیک سایت خود بازدید صفحات را هم افزایش دهید و رتبه صفحات شما به این ترتیب بهبود میابد.

سئو داخلی (on-page)

سئو داخلی (on-page) بر خلاف سئو off-page مجموعه اقداماتی است که، صفحات داخلی وب سایت را از جنبه های مختلفی همچون: متاتگ ها، متا تایتل ها و محتوای متن و غیره برای موتورهای جستجو بهینه می کنیم. با استراتژی که برای لینک سازی داخلی داریم می توانیم وضعیت سئو آن پیج صفحات را بهبود دهیم.

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال مجموعه اقدامات فنی است که این اقدامات از نظر موتورهای جستجو بسیار مهم است. از جمله اقدامات فنی که برای بهبود سئو تکنیکال انجام می شود، شامل افزایش سرعت سایت، فعالسازی ssl، رسپانسیو کردن سایت، رفع خطاهای سرچ کنسول و غیره می باشد.

اهمیت سئو خارجی (off-page) چیست؟

اهمیت سئو خارجی

زمانی که شما یک محتوا می نویسید و تمامی اصول سئو داخلی از جمله نوشتن محتوای ارزشمند، لینک سازی داخلی صحیح و … را رعایت می کنید تا آن محتوا بتواند در گوگل رتبه بگیرد. اما با توجه به تعداد بالای رقبا برای هر موضوع ( کلمه کلیدی ) دیگر مانند گذشته نمی توان در آن کلمه رتبه گرفت. با کمک تکنیک های آفپیج سئو می توانید رتبه خود را در مقایسه با رقبا بهبود دهید. اما چطور؟ یکی از نکاتی که موجب توجه موتورهای جستجو می شود شهرتی است که یک سایت پیدا می کند. زمانی که تعدادی سایت به شما لینک دهند شهرت شما در نزد گوگل افزایش پیدا می کند و گوگل محتوای شما را به عنوان یک محتوای ارزشمند برای کاربران در نظر می گیرد و در رتبه بندی نتایج شما را در جایگاه بهتری قرار می دهد.

تکنیک های سئو off-page

تکنیک های سئو خارجی

سئو خارجی ( off-page ) دارای تکنیک هایی است که با استفاده از آن ها می توانید رتبه وب سایت خود را روی کلید واژه های مهم و سود آور خود بهبود دهید و از این طریق با بیشتر دیده شدن در فضای گوگل ترافیک بیشتری برای سایت خود جذب کنید. این تکنیک ها عبارت اند از:

دریافت بک لینک از طریق انتشار پست های مهمان

پست های مهمان یکی از بهترین تکنیک هایی است که برای بهبود سئو خارجی سایتتان می توانید از آن استفاده کنید. با انتشار پست مهمان در سایت هایی که این امکان را فراهم کرده اند می توانید برای صفحات وب سایت خود بک لینک دریافت کنید. بک لینک هایی که دریافت می کنید چه از نوع لینک های فالو باشد که به صفحه شما اعتبار می بخشد و چه از نوع بک های نوفالو باشد به سایت شما شهرت می دهد. این از نظر گوگل یعنی محتوای سایت شما برای کاربران ارزشمند است و در رتبه بندی نتایج سعی می کند شما را در جایگاه بهتری نسبت به قبل قرار دهد. نکته ای که در انتشار پست مهمان باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که هر چقدر زمینه فعالیت سایتی که قرار است در آن محتوا منتشر کنید به زمینه فعالیت سایت شما نزدیک تر باشد بک لینک هایی که دریافت می کنید ارزشمند تر خواهد بود.

سئو داخلی
وبلاگ

آموزش بهبود سئو داخلی

سئو داخلی

در فروم ها و انجمن ها فعال باشید

یکی از راهکار های خدمات سئو سایت بهبود سئو خارجی ( off-page ) این است که در فروم ها و انجمن هایی که زمینه فعالیت آن ها با زمینه فعالیت سایت شما تشابه وجود دارد، فعال باشید. زمانی که محتوایی منتشر می شود در زیر آن پست نظر بدهید. به این ترتیب کم کم می توانید به عنوان یک فرد متخصص در آن حوزه شناخته شوید. این فعالیت به صورت غیر مستقیم موجب برند سازی برای سایت شما می شود. در بعضی از این فروم ها می توانید لینک صفحه مورد نظر از سایت خود را هم قرار دهید. موتورهای جستجو از طریق این لینک ها به سایت شما هدایت می شوند و این می تواند اعتبار سایت شما را افزایش دهد.

انتشار رپورتاژ

رپرتای یکی از خدمات سئو است که در بهبود سئو آف پیج از آن استفاده می شود. انتشار رپورتاژ یکی از مرسوم ترین راه های دریافت بک لینک از سایت های با اعتبار بالاست که جایگاه ویژه ای در سئو دارد. البته نوشتن رپورتاژ و انتشار آن در سایت های انتشار رپورتاژ آگهی اصول و قواعدی دارد که با رعایت این نکات می توانید رپورتاژ آگهی موفقی را منتشر کنید و بک لینک هایی که برای سایت خود دریافت می کنید تاثیر بیشتری در بهبود رتبه شما داشته باشد.

خرید و انتشار رپورتاژ آگهی
وبلاگ

خرید و انتشار رپورتاژ آگهی

خرید و انتشار رپورتاژ

از سیگنال های شبکه های اجتماعی غافل نشوید

یکی از تکنیک های بهبود سئو خارجی یا off- page کمک گرفتن از سیگنال های شبکه های اجتماعی است. با توجه به اقبال کاربران اینترنت در استفاده از شبکه های اجتماعی یکی از فضاهایی که می تواند از سیگنال های کاربران به سمت سایت خود استفاده کنید، قرار دادن لینک صفحات سایت خود در شبکه های اجتماعی مانند: لینکدین میتواند کاربران هدف را از سمت این شبکه اجتماعی پرمخاطب به سمت سایت شما هدایت کند و ایجاد ترافیک برای آن صفحه این پالس را به گوگل بدهد که محتوای این صفحه برای مخاطب مفید است در نتیجه رتبه کلید واژه صفحه مورد نظر شما رشد می کند.

برند سازی

یکی از جنبه هایی که در بهبود سئو آف پیج سایت شما بسیار مهم است، برند سازی است. گوگل برای برند شما ارزش و اعتبار قائل است. به این ترتیب شما می توانید با استفاده از برند سازی برای سایت خود آن را در نزد گوگل محبوب نمایید و از این طریق به سمت سایت خود پالس مثبت بفرستید که این هم خود موجب بهبود رتبه خواهد شد. یکی از تکنیک هایی که در برند سازی با هدف دریافت اعتبار انجام می شود این است که شما می توانید بدون اینکه از یک سایت دیگر به سایت خود لینک دهید در اطراف انکر تکست مد نظر خود نام برند سایت خود را استفاده کنید. این مسئله هم به شناسایی برند شما کمک می کند و هم گوگل متوجه می شود انکر تکستی که استفاده کرده اید مربوط به کدام برند است. به این ترتیب برای آن کلید واژه که به عنوان انکر تکست انتخاب کرده اید با قرار گرفتن نام برند شما در کنار آن به سمت سایت شما پالس مثبت می فرستد.

زمان مناسب برای انجام سئو خارجی سایت

سئو آفپیج، همان طور که گفتیم مجموعه اقداماتی است که برای بهبود رتبه کلید واژه های سایت منتهی در فضای خارج از وب سایت انجام می شود. اما آنچه اهمیت دارد زمانی است که برای انجام آن انتخاب می کنید. زمانی که یک محتوا می نویسید و آن را منتشر می کنید باید تا جای ممکن روی بهبود محتوا و روش های بهبود سئو داخلی مثل لینک سازی داخلی کار کنید. زمانی که دیگر هیچ کاری از نظر بهبود سئو داخلی دیگر قابل انجام نبود یا به اصطلاح زمانی که صفحات شما حسابی تشنه شد برای دریافت بک لینک اقدام کنید. به همین منظور می توانید اقدام به انتشار رپورتاژ یا انتشار پست در وبلاگ های دیگر ( پست مهمان ) و یا از دیگر تکنیک های سئو آف پیج استفاده کنید. درواقع صفحه ی شما باید ابتدا آن پیج خوبی داشته باشد و اعتبار و ارزش بگیرد بعد سایت دیگری آن را به مخاطبان توصیه کند. به این ترتیب اقداماتی که برای بهبود سئو آف پیج انجام می دهید تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت.

جمع بندی...

 در این مقاله سعی کردیم تمامی موارد لازم در مورد بهبود سئو off-page را برای شما مطرح کنیم. اگر نکته ای در این مورد داشتید لطفا برامون کامنت بذارید تا حتما بررسی کنیمو در مقاله های بعدی به اشتراک بگذاریم. اگر نیاز به مشاوره سئو هم داشتید لطفا با شماره های ما در نبض مارکتینگ که یکی از بهترین شرکت های سئو می باشد تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

+ میتونی این مطلب رو با دوستات هم به اشتراک بذاری...

محتوای این بلاگ تایید شده است. تشکر از تیم تحریریه نبض مارکتینگ

محمد امیری - کارشناس ارشد سئو نبض مارکتینگ

+ ممکنه به این مطالب هم علاقه‌مند شی...

+ میتونی دیدگاهت رو با بقیه به اشتراک بذاری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دربـاره ما

فعالیت این آژانس از سال ۱۳۹۴ شروع شده و تا به امروز نتایج گویای فعالیت درخشان ما و همکاران عزیزمون بوده.

نبض مارکتینگ

دسته‌بندی مقالات

دوست داری سایتت تو صفحه اول نتایج گوگل دیده بشه؟!
دوست داری سایتت تو نتـایج اول گوگـل دیده بشه؟!

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت           

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت    

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت     

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت 

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی