نبض مارکتینگ

Nabze Marketing
Creative Agency

آموزش سئو داخلی

سئو داخلی چیست؟ فاکتورهای مهم در سئو آن پیج

فهرست مطالب

سئو داخلی (سئو آن پیج ) چیست؟ اهمیت سئو داخلی ( on page) بر بهینه سازی سایت چقدر است؟ سئو آن پیج یکی از سه بازوی مهم سئو سایت است. ما در این مقاله پاسخ این پرسش ها را به تفضیل برای شما توضیح می دهیم. همچنین فاکتورهای مهمی که باید در سئو داخلی یا سئو آن پیج باید به آن توجه نمایید را برای شما توضیح می دهیم.

اهمیت سئو داخلی (سئو آن پیج) چیست؟

سئو داخلی نه تنها کمک می کند که کاربر زمانی که وارد سایت شما می شود تجربه کاربری خوبی برای او ایجاد شود، بلکه بهبود سئو آن پیج (on page seo) کمک می کند سایت شما مورد توجه خزندهای گوگل قرار بگیرند. برای اینکه محتوایی که در وبسایت خود منتشر می کنید رتبه خوبی از نظر موتورهای جستجو بگیرد، باید خزنده های گوگل به این تشخیص برسند که محتوایی که شما در سایت نوشته اید با موضوع مورد جستجوی کاربر مرتبط است. به علاوه بهبود سئو داخلی هزینه سئو سایت از نظر off-page را هم کاهش می دهد. سئو داخلی ( سئو آن پیج ) از این نظر مهم است که با بهینه سازی قسمت های مختلف وب سایت که در ادامه توضیح می دهیم، سعی می کند موتورهای جستجو را متوجه ارتباط بین موضوع مورد بررسی کاربران و محتوای نوشته شده در سایت نماید و از این طریق ترافیک سایت را به صورت ارگانیک افزایش دهد. برای اینکه بتوانید سایت خود را از نظر سئو داخلی (seo on-page) بهینه کنید، باید یک سری از فاکتورهای داخلی وب سایت را بهینه نمایید.

فاکتورهای سئو داخلی ( on-page )

الگوریتم E.A.T

الگوریتم E.A.T مخفف عبارت Expertise و Authoritativeness و Trustworthiness است. E.A.T  یکی از فریم ورک های گوگل است که نشان دهنده میزان اعتبار ، تخصص، اعتماد سایت شما در حوزه کسب و کارتان می باشد. از آن جایی که گوگل همیشه به دنبال این بوده که بهترین تجربه ux را برای کاربران خود به وجود بیاورد و محتوای ارزشمند به کاربران معرفی کند، بنابراین این الگوریتم را وارد دنیای رقابت وب سایت ها کرد.

راه های بهبود E.AT سایت

راه های بهینه سازی سئو داخلی

برای بهبود سئو داخلی که یکی از خدمات سئو سایت است . راه ها و تکنیک هایی وجود دارد. با انجام کارهای زیر می توانید وضعیت سئو داخلی سایت خود را بهبود دهید:

تگ عنوان ( Meta title )

عنوان اصلی یا تگ عنوان یکی از مهم ترین مواردی است که در بهبود سئو داخلی باید مد نظر داشته باشید. تگ عنوان یا متا تایتل همان عنوانی است که بزرگ و در ابتدای تقریبا همه صفحات نوشته می شود. تگ عنوان یک عنصر Html  است که برای معرفی محتوای صفحه به موتورهای جستجو با تگ H1 مشخص می شود. درواقع این عنوان چند کلمه ای بسیار مهم است و باید در آن از کلمات کلیدی برای متوجه کردن موتورهای جستجوی گوگل و همچنین صفات تفضیلی برای جلب نظر کاربران استفاده نمایید. زمانی که موتورهای جستجو متوجه ارتباط معنایی عنوان با محتوای صفحه شما شدند، جایگاه بهتری به صفحه شما می دهند. همچنین عنوان هایی که جذاب نوشته می شوند، کاربران بیشتری را برای کلیک کردن روی آن صفحه ترغیب می کنند. به این ترتیب ترافیک سایت شما افزایش پیدا می کند.

تگ عنوان
سئو خارجی
وبلاگ

سئو خارجی چه تاثیری در بهبود سئو سایت دارد؟

سئو خارجی

توضیحات متا

درست است که توضیحات متا به صورت مستقیم روی سئو یک سایت تاثیر مثبت ندارد. اما زمانی که شما توضیحات متا را قدرتمند می نویسید و از کلمات کلیدی در آن استفاده می کنید مخاطب جذب می شود که، روی محتوای شما کلیک کند حتی اگر محتوای شما در لینک ۱ گوگل هم نباشد. افزایش تعداد کلیک ها تاثیر مثبت روی سئو آن پیج (سئو داخلی) سایت شما می گذارد. زیرا گوگل محتوای شما را یک محتوای با کیفیت در نظر می گیرد که توانسته نظر کاربران را جلب کند. به این ترتیب رتبه محتوا هم بهبود پیدا میکند. از آن جایی که برای نوشتن توضیحات متا تنها از ۱۵۰ کاراکتر می توانید استفاده کنید باید دقت کنید مفهوم کلی متن را به خوبی توضیح دهید تا کاربر برای کلیک کردن روی محتوا ترغیب شود.

تگ عنوان های محتوا ( heading tag )

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که برای بهبود سئو داخلی یا آن پیج باید به آن توجه کنیم تگ های ( h2، h3 ، …) است. این تگ های عنوان هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجوی گوگل مهم هستند. زیرا با به کار بردن تگ های عنوان مناسب و مرتبط از خسته شدن مخاطب جلوگیری می کنید. همچنین به موتورهای جستجو در درک و تفکیک محتوا کمک می نمایید. به این ترتیب وضعیت سئو آن پیج ( on-page) سایت بهبود پیدا می کند.

تگ-عنوان-های-محتوا

لینک سازی داخلی صحیح

لینک سازی یکی از مهمترین مواردی است که در سئو داخلی مطرح است. تشکیل یک شبکه لینک سازی داخلی خوب و درست می تواند وضعیت سئو آن پیج ( سئو داخلی ) را بهبود دهد. یکی از ویژگی های اصلی یک لینک سازی داخلی خوب این است که محتواهایی که در سایت منتشر شده اند و بهم مرتبط هستند را بهم لینک دهید. به این ترتیب مخاطب با خواندن یکی از محتواهای سایت سریع از سایت خارج نمی شود. به احتمال بالایی اگر قواعد لینک سازی داخلی را به خوبی رعایت کرده باشید یعنی، انکر تکست درستی را انتخاب کرده و به صفحه مرتبط با محتوای همین صفحه لینک داده باشید وارد صفحات دیگر سایت هم می شود و مدت زمان ماندگاری کاربر در سایت شما افزایش پیدا می کند. افزایش مدت زمان ماندگاری کاربر در سایت یکی از عواملی است که از نظر گوگل امتیاز مثبت دارد. به این ترتیب جایگاه صفحات شما در رتبه بندی گوگل نیز ارتقا پیدا می کند.

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی

یکی دیگر از فاکتور های مهم تاثیر گذار بر سئو آن پیج یا سئو داخلی این است که ، قبل از این که اقدام به تولید محتوا برای یک موضوع مشخص نمایید، در مورد کلمات کلیدی مرتبط با محتوا به خوبی تحقیق کنید. بررسی کنید ببینید که مخاطبان موضوعات مورد نظر شما را، که تصمیم دارید برای آن تولید محتوا انجام دهید را با چه کلمات کلیدی سرچ می کنند. به این ترتیب می توانید محتوایی مرتبط با الگوی جستجوی کاربران تولید کنید و به این ترتیب احتمال کلیک توسط کاربران افزایش میابد و با افزایش ورودی های سایت ترافیک سایت نیز بالا می رود و وضعیت سئو آن پیج بهبود پیدا می کند.کیورد ریسرچ آنقدر اهمیت دارد که اگر تمایل دارید کسب و کار شما پیشرفت خوبی داشته باشد و در زمان کم تری شما را به سود دهی برساند پیشنهاد می کنیم اگر خود سئو سایتتان را انجام می دهید بهتر است از کسی که در حوزه سئو فعال است و تجربه بیشتری دارد حتما مشاوره سئو بگیرید.

ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی
وبلاگ

۱۶ ابزار برای انتخاب کلمات کلیدی

ابزار انتخاب کلمات کلیدی

تاثیر تجربه کاربری و رابط کاربری بر سئو آن پیج

تاثیر-تجربه-کاربری-بر-سئو-داخلی

هدف از سئو و بهینه سازی وبسایت ارائه بهترین خدمات به کاربران و یک تجربه خوب برای آن هاست. برای اینکه بتوانید یک تجربه خوب برای کاربران سایت خود به ارمغان بیاورید باید صفحاتی مبتنی بر اصول رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) طراحی کنید. صفحاتی که طبق این اصول طراحی می شوند، کاربران را برای مدت زمان بیشتری در صفحه و در نتیجه سایت شما نگه می دارند. افزایش مدت زمان ماندگاری مخاطب در سایت از نظر گوگل، یعنی این صفحه با محتوایی که دارد ارزشمند است به این ترتیب است که بهبود تجربه کاربری و رابط کاربری وضعیت سئو داخلی ( سئو آن پیج ) سایت را ارتقا می دهد.

url های کوتاه و واضح

url-های-کوتاه-و-واضح

url های کوتاه و توصیفی از جمله فاکتورهایی است که وضعیت سئو آن پیج ( سئو داخلی ) سایت را بهبود می دهند. درست است که تاثیر این عامل به صورت مستقیم زیاد نیست اما آمارها نشان می دهد که url کوتاه نسبت به رقبا در رتبه های بهتری قرار می گیرند. بنابراین بهتر است برای صفحات خود یک url مناسب بسازید، به گونه ای که کاربر بداند داخل چه صفحه ای است و صفحه درباره چه موضوعی است. به این ترتیب توانسته اید یک تجربه کاربری خوب برای مخاطب خود بسازید و همان طور که گفته شد تجربه کاربری خوب تاثیر به سزایی بر بهبود سئو داخلی سایت می گذارد.

آموزش-سئو-تکنیکال
وبلاگ

سئو تکنیکال چیست؟ چطور آن را بهبود دهیم؟

سئو تکنیکال

ساخت url بهینه

برای ساخت یک url بهینه سعی کنید در صورت امکان کلمه کلیدی را در ابتدایurl  قرار دهید. همچنین سعی کنید عبارتی توضیح دهنده در مورد محتوای صفحه خود، اما کوتاه انتخاب کنید. به این ترتیب  url هایی بهینه خواهید داشت که تاثیر مثبتی روی سئو داخلی (seo on-page) سایت خواهد داشت.

انتخاب نام و متن جایگزین برای تصاویر

گاهی سرعت پایین اینترنت که موجب می شود لود تصاویر تندکی زمان بر شود، حوصله مخاطب را سر میبرد.گاهی مخاطب منتظر نمیماند و صفح را ترک می کند. بعضی از افراد هستند که کور رنگی دارند و رنگ ها برای آن ها قابل تشخیص نیست. اگر قبل لود تصویر متنی به عنوان جایگزین عکس نشان داده شود که مرتبط با مفهوم عکس باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که کاربر مدت زمان بیشتری برای لود تصویر منتظر بماند. افراد کم بینا و نابینا هم با مشاهده متن جایگزین متوجه موضوع عکس می شوند. با کاهش یکی از احتمالات ترک صفحه توسط کاربران سئو آن پیج ( سئو داخلی ) سایت بهبود میابد.

آلت تصاویر

سئو صفحات فرود ( Landing page )

سئو لندینگ پیج

صفحه فرود (Landing page) صفحه ای است که کاربران بعد از جستجو از طریق موتورهای جستجوی گوگل از طریق این صفحات وارد سایت شما می شوند. بنابراین این صفحات بسیار با اهمیت هستند چه از نظر محتوایی  و چه از نظر طراحی باید به بهترین شکل ممکن طراحی شوند، تا کاربران به خود جذب کنند.

در ابتدا باید سعی کنید عنوانی مناسب برای صفحه فرود خود انتخاب کنید. این عنوان مانند: چراغ سبز کاربر را وارد سایت شما خواهد کرد. با توجه به اینکه صفحات فرود ( landing page ) انواع مختلفی دارند، در یک سری از آن ها لازم است call to action مناسبی وجود داشته باشد. از این رو می توانید از دکمه هایی مانند: تخفیف های شگفت انگیز، همین حالا ثبت نام کن و غیره استفاده کنید. حجم محتوا نیز مهم است. محتوای صفحات فرود نباید از ۳۰۰ کلمه کم تر باشد. البته که مهمترین بخش محتوایی است که در این صفحه نوشته شده است. این محتوا باید بسیار با کیفسیت و مبتنی بر تمامی اصول سئو باشد. از طرفی با تغییر الگوی جستجوی کاربران در مورد کلمه کلیدی به عبارت کلیدی باید در تهیه محتوا با دقت بیشتری عمل کرد. یکی از الگو های تهیه محتوا ک باید مورد توجه باشد مدل پیلار و کلاستر محتوایی است. همچنین سعی کنید از استراتژی تهیه محتوای بنیادی غافل نشوید. این مسئله در بهبود سئو داخلی (سئو آن پیج) بسیار مهم و تاثیر گذار است

سئو قسمت های مختلف صفحه سایت

سئو-قسمت-های-مختلف-صفحه-سایت

صفحه فرود (Landing page) صفحه ای است که کاربران بعد از جستجو از طریق موتورهای جستجوی گوگل از طریق این صفحات وارد سایت شما می شوند. بنابراین این صفحات بسیار با اهمیت هستند چه از نظر محتوایی  و چه از نظر طراحی باید به بهترین شکل ممکن طراحی شوند، تا کاربران به خود جذب کنند.

در ابتدا باید سعی کنید عنوانی مناسب برای صفحه فرود خود انتخاب کنید. این عنوان مانند: چراغ سبز کاربر را وارد سایت شما خواهد کرد. با توجه به اینکه صفحات فرود ( landing page ) انواع مختلفی دارند، در یک سری از آن ها لازم است call to action مناسبی وجود داشته باشد. از این رو می توانید از دکمه هایی مانند: تخفیف های شگفت انگیز، همین حالا ثبت نام کن و غیره استفاده کنید. حجم محتوا نیز مهم است. محتوای صفحات فرود نباید از ۳۰۰ کلمه کم تر باشد. البته که مهمترین بخش محتوایی است که در این صفحه نوشته شده است. این محتوا باید بسیار با کیفسیت و مبتنی بر تمامی اصول سئو باشد. از طرفی با تغییر الگوی جستجوی کاربران در مورد کلمه کلیدی به عبارت کلیدی باید در تهیه محتوا با دقت بیشتری عمل کرد. یکی از الگو های تهیه محتوا ک باید مورد توجه باشد مدل پیلار و کلاستر محتوایی است. همچنین سعی کنید از استراتژی تهیه محتوای بنیادی غافل نشوید. این مسئله در بهبود سئو آن پیج بسیار مهم و تاثیر گذار است

جمع بندی...

در این مقاله سعی کردیم بگوییم که سئو داخلی چیزی فراتر از تولید محتوا سئو شده و استفاده از چند کلید واژه است. در سئو آن پیج باید حواستان به همه چیز باشد از محتوا و عکس گرفته تا لینک ها و بقیه موارد که به تفضیل در مورد همه توضیح دادیم. اما اگر نکته ای مبهم ماند و یا در مورد سئو آن پیج یا سئو داخلی سوالی دارید می توانید در زیر این مقاله از ما بپرسید و یا با شماره های ما ۰۲۱۸۸۸۱۵۹۷۰ ، ۰۲۱۸۸۸۱۵۹۴۳  تماس بگیرید تا مشاوران ما در نبض مارکتینگ که یکی از شرکت های سئو در حوزه دیجیال مارکتینگ است شما را راهنمایی کنند. 

 

+ میتونی این مطلب رو با دوستات هم به اشتراک بذاری...

محتوای این بلاگ تایید شده است. تشکر از تیم تحریریه نبض مارکتینگ

محمد امیری - کارشناس ارشد سئو نبض مارکتینگ

+ ممکنه به این مطالب هم علاقه‌مند شی...

+ میتونی دیدگاهت رو با بقیه به اشتراک بذاری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دربـاره ما

فعالیت این آژانس از سال ۱۳۹۴ شروع شده و تا به امروز نتایج گویای فعالیت درخشان ما و همکاران عزیزمون بوده.

نبض مارکتینگ

دسته‌بندی مقالات

دوست داری سایتت تو صفحه اول نتایج گوگل دیده بشه؟!
دوست داری سایتت تو نتـایج اول گوگـل دیده بشه؟!

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت           

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت    

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت     

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت 

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی