نبض مارکتینگ

Nabze Marketing
Creative Agency

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه چیست؟ روش نابودی رتبه سئو

فهرست مطالب

اگر شما کسب و کاری دارید که از طریق سایت و سئوی سایت به دنبال گسترش دادن آن هستید، باید بدانید که سئو نیز همانند هر کار دیگری که انجام می‌دهید روش انجام از راه درست و غلط را دارد که به راه درست آن، سئو کلاه سفید و به راه غلط آن، سئو کلاه سیاه می‌گویند.

اصطلاح سئو کلاه سیاه برای معرفی تکنیک هایی استفاده می‌شود که برخلاف الگوریتم ها و قوانین گوگل هستند که در گذشته، استفاده از آن‌ها برای بهبود سئو و گرفتن رتبه تاثیر داشته است اما حالا برای هر یک از آن‌ها راه جلوگیری و جریمه وجود دارد.

در این مقاله به چیستی و راه های سئو کلاه سیاه می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه چیست؟

در تعریفی ساده میتوان گفت که سئو کلاه سیاه به مجموعه ای از تکنیک هایی گفته می‌شود که برای رشد سریع در نتایج جستجوی گوگل استفاده می‌شوند که در این روند توجهی به میزان رضایت کاربر وجود ندارد. در اصل جایگاهی که با استفاده از تکنیک های سیاه به دست می‌آید، جایگاهی بهتر از حالت عادی اما غیرواقعی خواهد بود که در این روند از نقاط ضعف گوگل استفاده می‌شود.

تکنیک های سئو کلاه سیاه به صورت مداوم در حال تغییر هستند و هر زمان که گوگل قوانین و الگوریتم های خودش را آپدیت می‌کند، روش های جدیدی برای سرپیچی از این قوانین پیدا می‌شود. اما نکته جالب این است که اگر رتبه و جایگاهی را با استفاده از سئو سیاه بدست آورید، بسیار لغزنده خواهد بود و هر لحظه ممکن است گوگل شما را جریمه کند و از لیست نتایج جستجوی گوگل به صورت کلی خارج شوید.

سئو کلاه سفید و تکنیک های آن
وبلاگ

سئو کلاه سفید چیست؟ تکنیک های سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید

چرا تکنیک های سئو کلاه سیاه وجود دارند؟

برای یک لحظه فکر کنید، زمانی که تکنیک های سیاه را انجام میدهیم و از طرف گوگل جریمه می‌شویم، چرا این تکنیک ها وحود دارند و در دسترس همه قرار می‌گیرند؟

باید بدانید که بسیاری از متخصص و مشاوره سئو که وجود دارند یا به صورت کلی فقط کسانی که در این حوزه فعالیت دارند، می‌دانند که اکثریت به دنبال کسب رتبه و جایگاه به سرعت و در کمترین زمان هستند، پس چرا آن ها محتوایی در این زمینه تولید نکنند که سایت خودشان بازدید و کلیک بیشتری نگیرد؟

شاید بتوان گفت مهمترین دلیل وجود این دست مقالات، تقاضای بالا و تعداد جستجوهای مرتبط با آن است. افراد زیادی به دنبال یادگیری تکنیک های سئو کلاه سیاه هستند و این فرصت مناسبی برای جذب بازدیدکننده خواهد بود. از طرفی، شما وقتی در مورد تکنیک های ممنوعه گوگل شناخت پیدا میکنید، میتوایند با آگاهی بهتری روش های درست و اصولی را در سایت خود پیاده کنید چراکه میدانید چه روشی درست و چه روشی نادرست است.

۸ تکنیک نابودی جایگاه از طریق سئو کلاه سیاه

۸ تکنیک برای نابودی رتبه و جایگاه سئو از طریق سئو کلاه سیاه

در این بخش، با ۸ تکنیک برای نابودی رتبه سئو سایتتان آشنا می‌شوید. به آن ها توجه کنید و از انجام دادن آن ها دوری کنید.

تکنیک اول | لینک سازی غیر طبیعی

لینک سازی غیر طبیعی برای سئو کلاه سیاه

هر لینک سازی و بک لینکی که به صورت غیر عادی انجام شود، قوانین گوگل را نقض می‌کند. فرقی هم ندارد که لینک سازی چگونه انجام می‌شود، این قانون هم برای لینک هایی که به سایت شما داده شده اند و هم برای لینک هایی که به سایت های دیگر میدهید صادق است. به این موارد برای لینک سازی غیر عادی توجه کنید:

۱. خرید لینک

مالکان سایت فکر می کنند که با خرید لینک، می توانند سایت خود را سریعتر بالا بیاورند و در همان رتبه بمانند و همچنین دیگر لازم نیست بابت تولید محتوا کلی هزینه کنند اما باید بگوییم، خرید لینک یکی از موارد سئو کلاه سیاه است و گوگل امروزه به افرادی که می خواهند با سرپیچی کردن از قوانین، سایت خود را بهینه سازی کنند، شدیدا برخورد خواهد کرد.

نکته: ” اکثریت افراد برای اینکه بتوانند لینک های ورودی بیشتری بگیرند و سریع تر در صفحات اول قرار بگیرند، اقدام به خرید لینک می کنند. “

این یکی از بدترین تکنیک های سئو کلاه سیاه است که متاسفانه سایت های بزرگ هم استفاده می کنند.

اصول لینک سازی خارجی
وبلاگ

تکنیک ها و اصول لینک سازی خارجی | موثر بر سئو

اصول لینک سازی خارجی

۲. تبادل لینک

به این معنا است که شما به یک سایتی لینک دهید و در مقابل آن، لینکی را دریافت کنید.

۳. پست مهمان و رپورتاژ آگهی

انتشار زیاد پست مهمان یا رپورتاژ آگهی در سایت های دیگر که با استفاده از انکر تکست های مشخصی انجام می‌شود.

۴. آگهی های رایگان

استفاده از این سایت ها برای انتشار آگهی رایگان یا قراردادن لینک در دایرکتوری کم ارزش هم جز سئو کلاه سیاه حساب می‌شود.

بسیاری از شرکت های سئو بر این باورند که معمولا تبلیغات اینترنتی با لینک سازی همراه هستند. برای آنکه تبلیغات شما از نظر گوگل خرید بک لینک محسوب نشود میتوانید یکی از دو روش زیر را استفاده کنید.

۱.در لینک های تبلیغاتی از تگ nofollow استفاده کنید.

۲.لینک تبلیغات به آدرسی که برای گوگل قابل ایندکس نیست ارجاع داده شود و از آنجا به صفحه هدف منتقل شود.

تکنیک های لینک سازی داخلی
وبلاگ

اصول و تکنیک های لینک سازی داخلی | موثر بر سئو

لینک سازی داخلی

تکنیک دوم | استفاده از محتوای کپی

می‌دانیم که محتوا برای سایت، حکم طلا را دارد. بنابراین هرچقدر که محتوا یونیک و خلاقانه باشد، تاثیر بیشتری در بهبود سئو سایت دارد. می‌توان گفت که تولید محتوای جذاب از خدمات سئو سایت است که باید به ان توجه ویژه ای شود. موتورهای جستجو به محتوای یونیک اهمیت زیادی میدهند و استفاده از محتوای کپی شده را بدترین نوع سئو کلاه سیاه می دانند.

محتوای کپی شده علاوه بر اینکه بر سئوی سایت و جایگاه آن در نتایج جستجو تاثیر دارد، بلکه و هویت و اعتبار سایت تان را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین باید بدانید که استفاده از محتواهایی که به صورت خودکار و یا برنامه ریزی شده تولید می شوند و معمولا برای کاربران معنی و مفهوم مشخصی ندارند ولی به صورت هدفمند از کلمات کلیدی در آنها استفاده شده است هم از نوع تکنیک های کلاه سیاه است.

تکنیک سوم | پنهان کردن متن یا Cloaking

این روش یک تکنیک برای فریب دادن است که از تکنیک های سئو کلاه سیاه محسوب می‌شود. در واقع در این روش کسی که محتوا تولید می‌کند، محتوایی را تولید می‌کند که برای کاربر قابل نمایش نیست و فقط موتورهای جستجو می‌توانند آن را مشاهده کنند. البته امروزه گوگل با هوش زیادی که دارد متوجه این مورد می‌شود و آن سایت را جریمه می‌کند.

تکنیک چهارم | صفحات مشابه یا Doorway pages

در این تکنیک، شما چندین دامنه برای یک یا چند کلمه کلیدی می‌سازید و در نهایت همه آن ها به یک سایت ارجاع داده می‌شوند.  در واقع این صفحه، به عنوان صفحه پرش یا پل شناخته می شود که برای کلمه کلیدی مورد هدف کاملا بهینه شده است و از نظر محتوا ارزش آنچنانی ندارد و هدف آن فقط ارسال کاربر از این صفحه به دیگر صفحاتی است که هیچ ارتباطی با عبارت مورد جستجو کاربر ندارد.

تکنیک پنجم | محتوا و لینک پنهان

هر کسی که تولید محتوا می‌کند، در واقع قصد دارد که با تولید محتوای جدید، رتبه و جایگاه بهتری را در سئو کسب کند. اما در برخی از مواقع، محتوایی که تولید می کنند  برای کاربر مناسب نیست یا عبارات نامفهوم و تکراری در آن استفاده شده است. در این شرایط با پنهان کردن محتوا از دید کاربر سعی میکنند تجربه کاربری سایت را حفظ کنند.

این روش به خوبی برای گوگل قابل درک است زیرا به فایل های CSS صفحه دسترسی داشته و نحوه نمایش آن به کاربران را بازسازی میکند. نمونه هایی از روش های پنهان کردن محتوا که برای گوگل قابل درک است عبارتند از:

۱- استفاده از متن سفید روی بک گراند سفید

۲- مخفی کردن متن زیر یک تصویر

۳- استفاده از CSS برای قرار دادن محتوا خارج از صفحه نمایش داده شده به کاربر

۴- استفاده از سایز فونت ۰

۵- مخفی کردن لینک در یک کاراکتر کوچک مانند نقطه یا کاما

تکنیک ششم | استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

در زمان گذشته استفاده از این روش برای گرفتن رتبه در نتایج جستجوی گوگل، نتیجه بسیار خوبی میداد اما رفته رفته با آپدیت شدن الگوریتم های گوگل، دیگر استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی درون متن نتیجه ای که نمیدهد هیچ، بلکه باعث کاهش رتبه سئو هم میشود. برای مثال شما از کلیدواژهٔ  “ هزینه سئو سایت ” درون محتوای خود بسیار استفاده کنید تا در این کلیدواژه رتبه بگیرید، نتیجهٔ عکس مشاهده می‌کنید.

تکنیک هفتم | کامنت های اسپم

اگر در زمان وب گردی که انجام میدهید، در قسمت کامنت ها مشاهده کنید که برخی از افراد کامنتی را در سایت گذاشته اند که ربطی به محتوای سایت ندارد، یا اینکه لینک سایت خود را در آن بخش قرار داده اند، درواقع شما کامنت اسپم مشاهده کرده اید. کامنت اسپم یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه است که افراد اغلب فکر می کنند، برروی سایت تاثیر مثبت دارد.

اول اینکه اصولا سایت ها، لینک های ورودی به دیگران به صورت noopener noreferrer nofollow در می آورند که این یعنی ، هیچ تاثیری این بک لینک بروی رتبه سایت شما ندارد و حتی ممکن است که باعث جریمه سایت شما هم گردد.

همچنین اگر شما کامنت های بلاگ سایت خود را بدون بررسی تایید کنید که نمایش داده شود، ممکن است که لینک های اسپم و مخرب قرار بگیرد که این مساله تاثیر منفی برروی سایت شما خواهد گذاشت و همچنین باعث می شود که جلوه بلاگ شما در بین بقیه کاربران تخریب گردد. پس برای چه اینقدر اصرار دارید که از تکنیک سئو کلاه سیاه استفاده کنید تا مورد جریمه گوگل و کاهش رتبه واقع شوید؟

تکنیک هشتم | سئو منفی

درواقع سئو منفی به این معناست که شما فعالیت هایی را از روی عمد برای کاهش رتبه و جایگاه سایت های رقبا انجام دهید. در این روش از یک سری تکنیک استفاده می شود که در این بخش به برخی از آن ها می‌پردازیم!

۱.لینک سازی مخرب برای سایت رقیب

۲.هک سایت و تغییر در محتوای صفحات

۳.تخریب برند و انتشار محتوای انتقادی در اینترنت

این تکنیک هم از تکنیک های سئو کلاه سیاه است که گوگل جریمه سنگینی را برای آن سایت در نظر می‌گیرد.

سخن آخر

برای گرفتن رتبه و بهبود سئو تلاش کنید که از تکنیک های سئو کلاه سفید استفاده کنید. اگر استفاده از سئو کلاه سفید برای شما بسیار دشوار بود، پیشنهاد می‌کنیم که از تکنیک های سئو کلاه خاکستری استفاده نمایید.

+ میتونی این مطلب رو با دوستات هم به اشتراک بذاری...

محتوای این بلاگ تایید شده است. تشکر از تیم تحریریه نبض مارکتینگ

محمد امیری - کارشناس ارشد سئو نبض مارکتینگ

+ ممکنه به این مطالب هم علاقه‌مند شی...

+ میتونی دیدگاهت رو با بقیه به اشتراک بذاری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دربـاره ما

فعالیت این آژانس از سال ۱۳۹۴ شروع شده و تا به امروز نتایج گویای فعالیت درخشان ما و همکاران عزیزمون بوده.

نبض مارکتینگ

دسته‌بندی مقالات

دوست داری سایتت تو صفحه اول نتایج گوگل دیده بشه؟!
دوست داری سایتت تو نتـایج اول گوگـل دیده بشه؟!

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت           

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت    

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت     

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت 

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی