نبض مارکتینگ

Nabze Marketing
Creative Agency

کیورد گپ چیست و چگونه آن را پیدا کنیم؟

کیورد گپ چیست | چطور آن را پیدا کنیم؟

فهرست مطالب

اگر کار شما محتوانویسی یا در جایگاه وب مستر هستید و کارهای وبسایت را انجام می‌دهید، ممکن است برای‌تان پیش آمده باشد که در صدر نتایج جستجوی گوگل نباشید. این مشکل ممکن است با وجود فعالیت زیادتان در این حوزه‌ها هم به‌وجود بیاید که برای رفع آن باید به دنبال کیورد گپ باشید. اگر تمامی موضوعات اولیه کارتان را درست انجام دهید اما به شکاف محتوایی و یا کیورد گپ نپردازید، این مشکل برای‌تان به‌وجود می‌آید و نمی توانید در سئو و بهینه سازی سایت موفق شوید. برای حل این مشکل، باید موضوعاتی را مورد توجه قرار دهید.

کیورد گپ چیست؟

کیورد گپ، در واقع موضوعی است که باید برای نوشتن محتوای خود، آن را پیدا کنید. این موضوع باید یونیک بوده و زیاد به آن پرداخته نشده باشد. این کلمه کلیدی‌ که تحت عنوان کیورد گپ شناخته می‌شود و  قرار است در مورد آن محتوا بنویسید، باید موضوعی داشته باشد که در میان رقبا، اهمیت زیادی نداشته و کمتر کسی به آن رجوع کند.

مهم نیست که در چه حیطه‌ای کار محتوا را انجام می‌دهید، موضوع اصلی این است که در هر بخشی که کار انجام دهید، قطعا افراد دیگری هم هستند که رقیب شما بوده و در سطح بالاتری قراردارند. معمولا کلمات کلیدی عالی، ابتدا برای این افراد به دست می‌آید؛ چون وقت و هزینه بیشتری برای کار خود صرف می‌کنند. استفاده از کیورد گپ برای کسب و کارهای کوچک می‌تواند بسیار مفید باشد. برخی از این افراد گمان می‌کنند که نمی‌توانند به سطح بالا برسند و از انجام کارهای کوچک خسته می‌شوند.

نقش کلمات کلیدی در سئو
وبلاگ

نقش کلمات کلیدی در سئو سال ۲۰۲۱ کجاست؟

نقش کلمات کلیدی در سئو

شکاف محتوایی، با انتخاب کلمه کلیدی

شکاف محتوایی با انتخاب کلمه کلیدی

کلمات کلیدی که برای سایت‌ها و کسب و کارهای بزرگ پیدا می‌شود، قطعا برای شما هم پیدا خواهد شد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که شکاف محتوا را بر اساس کیورد گپ انجام دهید. با پیداکردن موضوعی که رقابت بر سر آن بسیار کم است و تمرکز روی آن، می‌توانید بهترین محتوا را بنویسید. همین بهترین‌بودن کافی است که شما را در رتبه‌بندی گوگل قرار دهد و کم کم رشد کنید.

چطور کیورد گپ را پیدا کنیم؟

برای پیداکردن کیورد گپ می‌توانید از ابزارهای مختلفی که به شکل سایت قرار دارند، استفاده کنید. پیش از آن‌که از این سایت‌ها استفاده کنید، لازم است که سایت رقبای خود را مشاهده کرده و خود را نسبت به آن‌ها در سطح بالاتری ببینید. برخی از سایت‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها کیورد گپ را پیدا کنید، نام می‌بریم.

ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی
وبلاگ

۱۶ ابزار انتخاب کلمه کلیدی برای ایجاد کیورد گپ

ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی

سایت ALEXA

سایت الکسا برای پیدا کردن کیورد گپ

در این سایت می‌توانید سایت رقیب موردنظر خود را وارد کرده و رتبه قرارگیری آن در گوگل را مشاهده کنید. می‌توانید کلمه کلیدی مدنظر خود را وارد سایت کرده و ببینید که چه تعداد سایتی قصد دارند که در مورد آن محتوا بنویسند و همچنین این کلمه کلیدی دارای رقیبان زیادی است یا خیر. کار دیگری که این سایت انجام می‌دهد این است که به شما کلمات کلیدی جدید پیشنهاد می‌دهد که با استفاده از آن‌ها، سطح سایت خود را بالا ببرید.

سایت MOZ

ویژگی مهمی که این سایت دارد این است که کلمات کلیدی سخت و آسان و میزان رقابت روی هر کدام از آن‌ها را با عنوانی تحت حجم و سختی آن نشان می‌دهد. شما با این کار به راحتی می‌توانید کیورد گپ را پیدا کرده و از کلمه کلیدی‌ای که زیاد سخت نیست برای سایت خود استفاده کنید.

سایت SEMRUSH

اگر می‌خواهید که یک تبلیغ هدفمند داشته و محتوای خوبی بنویسید، یکی از بهترین سایت‌ها همین سایت است. با گشتن در این سایت خواهید دید که ۵ سایت برتر در حوزه کاری شما را نشان داده و به این صورت است که خواهید فهمید رقیبان اصلی شما چه کسانی هستند. بهترین کیورد گپ‌ها را می‌توانید در این سایت پیدا کنید. یکی از معایبی که این سایت دارد این است که برای افراد تازه‌کار کمی گیج‌کننده است.

اهمیت پیدا کردن کیورد گپ

تمامی افرادی که به تازگی کار محتوانویسی را انجام می‌دهند، می‌دانند که پیداکردن کیورد گپ، اهمیت بالایی دارد. شاید شما فکر کنید که تنها خودتان هستید که به دنبال موضوعات جدید و دور از رقابت هستید، اما باید گفت همین رقیبانی که در صدر قرار دارند هم روزی مانند شما کار می‌کردند. موضوعاتی که بحث سر آن‌ها داغ است و افراد زیادی هستند که در مورد این موضوعات محتوا تولید می‌کنند، برای شما مناسب نیست. باید به فکر یک موضوع یا همان کلمه کلیدی باشید که آن را به نام خود کنید.

اهمیت پیدا کردن کیورد گپ

زمانی که قصد انجام این کار را دارید، با پیداکردن کیورد گپ باید آن را هدف خود قرار دهید و تمام تمرکز خود را روی آن بگذارید. نکته مهمی که وجود دارد این است که باید این هدف‌قراردادن را به‌صورتی انجام دهید که برای‌تان نتیجه‌ای داشته باشد. برخی از افراد تمرکز خود را روی موضوعی می‌گذارند که اصلا مناسب نیست و مخاطب به دنبال آن نمی‌گردد. به این شکل در نهایت خواهید دید که تمامی وقت و هزینه‌تان برای آن کیورد گپ بیهوده بوده و کاری از دست‌تان بر نمی‌آید.

روش های انتخاب کلمه کلیدی 1
وبلاگ

تکنیک های طلایی برای انتخاب کلمه کلیدی

انتخاب کلمه کلیدی

در این صورت، نه‌تنها وقت و هزینه‌ای که کردید به شما بر نمی‌گردد، بلکه از رقیبان اصلی خود هم عقب می‌افتید. زمانی که ترافیک سایت رقیبان خود را دنبال و بررسی کنید، خواهید دید که چه کلمات کلیدی و موضوعات خوبی در آن قسمت پیدا خواهید کرد. به این شکل می‌توانید وقت و هزینه خود را برروی این مطالب بگذارید و روی آن تمرکز کنید.

ابزار برای پیدا کردن کیورد گپ

برای این‌که یک کیورد گپ مناسب پیدا کنید، می‌توانید از سایت‌هایی که در بخش‌های قبلی نام بردیم استفاده کنید. ابزاری که بتوان با آن کیورد گپ مناسب را پیدا کرد، وجود ندارد. برخی از ابزارها هستند که دارای خطاهایی بوده و بهتر است که از آن‌ها استفاده نکنید. برای این‌که بتوانید کلمه کلیدی پیدا کنید که رقابت بر سر آن زیاد نباشد، باید موارد زیادی را مورد توجه قرار دهید.

سخن آخر

داشتن سایت و انجام کارهای آن، به راحتی و آسانی که برخی از افراد فکر می‌کنند، نیست. پیداکردن موضوعی که رقابت بر سر آن زیاد نباشد و بتواند به تنهایی رشد کند، اهمیت زیادی دارد. افراد تازه‌کار باید به این موضوع دقت کنند تا به‌خوبی رشد کنند.

+ میتونی این مطلب رو با دوستات هم به اشتراک بذاری...

محتوای این بلاگ تایید شده است. تشکر از تیم تحریریه نبض مارکتینگ

محمد امیری - کارشناس ارشد سئو نبض مارکتینگ

+ ممکنه به این مطالب هم علاقه‌مند شی...

+ میتونی دیدگاهت رو با بقیه به اشتراک بذاری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دربـاره ما

فعالیت این آژانس از سال ۱۳۹۴ شروع شده و تا به امروز نتایج گویای فعالیت درخشان ما و همکاران عزیزمون بوده.

نبض مارکتینگ

دسته‌بندی مقالات

دوست داری سایتت تو صفحه اول نتایج گوگل دیده بشه؟!
دوست داری سایتت تو نتـایج اول گوگـل دیده بشه؟!

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت           

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت    

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت     

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت 

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی