معرفی بهترین خدمات سئو‌یی که می‌توانید دریافت کنید!

شاید مالک یک کسب‌وکار هستید و اهداف بزرگی برای کسب‌وکار خود در سر دارید و می‌خواهید با ورود به دنیای دیجیتال، خود را یک قدم به این اهداف نزدیک‌تر کنید. حالا که وارد این صفحه شده‌اید، احتمالا سئو را به‌عنوان راهی مناسب برای حضور کسب‌وکارتان در صفحهٔ نتایج گوگل در نظر گرفته‌اید. در این صورت باید به شما تبریک بگوییم؛ زیرا خدمات سئو شما را در تمامی مراحل ارتقا و پیشرفت همراهی می‌کند! شما با دریافت خدمات سئو کسب‌وکارتان را در مسیری قرار می‌دهید که به نامی آشنا و برندی معتبر و پرفروش تبدیل شود. با سئو می‌توانید  بلندپروازتر از همیشه باشید و خود را به رهبر بازار صنعتتان تبدیل کنید. اگر می‌خواهید بدانید سئو چه فایده‌ای برای کسب‌وکار شما دارد و چگونه شما در مسیر رسیدن به قلهٔ موفقیت حرفه‌ای یاری می‌کند، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید؛ زیرا ما در این صفحه این موارد و بسیاری مسائل مهم دیگر، مانند هزینه خدمات سئو، را بررسی می‌کنیم.  

خدمات سئو چیست؟

خدمات سئو یکی از خدمات دیجیتال مارکتینگ شرکت نبض مارکتینگ است. اجازه دهید برای اینکه بهتر متوجه شوید خدمات سئو چیست، در ابتدا سئو را برای شما تعریف کنیم. سئو (SEO) به معنای بهینه‌سازی سایت شما برای موتورهای جستجو است؛ یعنی ما کاری می‌کنیم که ربات های موتور جستجو سایت شما سایتی باکیفیت و ارزشمند ارزیابی کنند و آن را در صفحهٔ اول نتایج گوگل قرار دهند. شما با استفاده از خدمات سئو می‌توانید کالا یا خدمات خود را به مخاطبانی معرفی کنید که به آن‌ها نیاز دارند و به دنبال کسب‌وکاری مانند شما می‌گردند. برای جذب یک مخاطب علاقمند و تبدیل او به مشتری وفادار کافی است سایتی مناسب برای مخاطب هدف داشته باشید؛ زیرا با یک سایت باکیفیت  شما اعتماد او را جلب می‌کنید.

خدمات سئو و بهینه‌سازی سایت چه فایده‌ای برای کسب‌وکار شما دارد؟

احتمالا جسته‌و‌گریخته درباره‌ٔ سئو و مزایای آن شنیده‌اید، اما هنوز هم نمی‌دانید سئو دقیقا چه سودی به کسب‌وکار شما می‌دارد. با این حال شما حتما هدفی برای کسب‌وکارتان در سر دارید. مگر نه؟ هدف شما برای کسب‌وکارتان می‌تواند افزایش فروش، ایجاد آگاهی از برند در میان مخاطبانتان و حتی رهبر بازار شدن، باشد. اگر خیلی خلاصه خواهیم به شما بگوییم رسالت سئو رساندن کسب‌وکار شما به این اهداف است. چگونه؟ در جواب باید بگوییم سئو مزیت‌های مختلفی برای کسب‌وکار شما ایجاد می‌کند که همهٔ این مزایا در کنار هم اهداف شما را برایتان به ارمغان می‌آورد. در ادامه مهم‌ترین مزایای دریافت خدمات سئو از نبض مارکتینگ را برای شما توضیح می‌دهیم.
 • افزایش ترافیک سایت

منظور از افزایش ترافیک سایت، افزایش میزان بازدیدکنندگان سایت است. آیا می‌دانستید کمتر از یک درصد کاربران گوگل به صفحهٔ دوم نتایج گوگل می‌روند؟ این یعنی سایت‌ شما تنها در صورتی دیده می‌شود که در صفحهٔ اول نتایج گوگل قرار بگیرد. سئو با آوردن سایتتان به صفحهٔ اول نتایج، آن را در معرض دید کاربران بیشتری قرار می‌دهد؛ به عبارتی دیگر وقتی سایتتان در صفحهٔ اول نتایج قرار می‌گیرد، تعداد بازدیدکنندگان آن چند برابر می‌شود. نبض مارکتینگ با خدمات سئو ترافیک باکیفیت سایت شما را افزایش می‌دهد؛ یعنی ما کاری می‌کنیم که سایت شما بیشتر از قبل به مخاطبان هدفتان نشان داده شود.
 • افزایش فروش

طبق تجربهٔ ما تمام صاحبان کسب‌وکاری که بلند پرواز هستند و نگاهی روبه‌ جلو دارند، همواره به دنبال راهی برای افزایش فروش کسب‌وکارشان هستند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، پیشنهاد می‌کنیم دریافت خدمات سئو را در نظر بگیرید؛ زیرا خدمات سئو کسب‌وکار شما با هر جایگاهی، چندین پله ارتقا داده و مسیر پیشرفت را برای آن هموار می‌سازد.
 • شناخته‌ شدن کسب‌وکار شما

زمانی که کاربران عبارات مربوط به کسب‌وکار شما را جستجو می‌کنند، یعنی آن‌ها به محصول و کسب‌وکار شما علاقمند هستند و در دستهٔ مخاطبان هدف شما قرار می‌گیرند. اگر این مخاطبان هدف در سایت شما گشت‌وگذار می‌کنند و با کسب‌وکارتان آشنا شوند، نام کسب‌وکار شما در ذهن آن‌ها می‌ماند. این آگاهی از برند علاوه‌بر فروش، اعتبار کسب‌وکار شما را هم افزایش می‌دهد. کی از بهترین راه‌های رسیدن به مزایا دریافت خدمات سئو از شرکتی کاربلد و حرفه‌ای است.
 • افزایش اعتبار کسب‌وکار شما

در دنیای امروز که اینترنت بخش بزرگی از زندگی ما را در بر گرفته است، اکثر کسب‌وکارهای معتبر و زبان‌زد سایت خود را راه‌اندازی کرده‌اند؛ یعنی اگر می‌خواهید در دنیای تجارت حرفی برای گفتن داشته باشید و کسب‌وکارتان تا سالیان سال پا برجا بماند باید هرچه زودتر سایتی برای آن ایجاد کنید. البته داشتن سایت کافی نیست. چرا؟ اجازه دهید اینگونه پاسخ دهیم: یک تولیدی کفش را تصور کنید که حداقل ۲۰ سال سابقهٔ کار و در ۴ شهر بزرگ کشور شعبه‌ دارد و یکی از پرفروش‌ترین کسب‌وکارهای صنعت خود محسوب می‌شود. حالا شخصی می‌خواهد از این تولیدی یک جفت کفش تهیه کند، اما این شخص در یکی از شهر‌های کوچک کشور ساکن است و امکان خرید حضوری از این کفش‌فروشی را ندارد. این شخص برای خرید آنلاین به سایت این کسب‌وکار مراجعه می‌کند، اما با سایتی بی‌کیفیت رو‌به‌رو می‌شود؛ یعنی نه تنها بارگذاری هرکدام از صفحات این سایت بسیار کند است، بلکه پیدا کردن محصول مورد نظر این کاربر غیر ممکن است! خیلی خلاصه بخواهیم بگوییم سایت این کسب‌وکار بزرگ مشتری بالقوهٔ خود را گیج و سردرگم کرده می‌کند. ارائه چنین عملکرد ضعیفی برای یک کسب‌وکار بزرگ و نام‌آشنا بسیار نا‌امید کننده‌ است نه؟ ما معتقد هستیم که یک کسب‌وکار با داشتن سایتی باکیفیت می‌تواند اعتبار خود در میان مخاطبان را بالا ببرد؛ به همین دلیل ما در خدمات سئوی که ارائه می‌دهیم از تمام دانش، مهارت و تجربه خود برای ارتقای سایت مشتریانمان استفاده می‌کنیم و اینگونه رضایت آن‌ها و اعتبار نبض مارکتینگ را بیش‌از قبل افزایش می‌دهیم.
 • کاهش هزینه‌های تبلیغاتی

شاید در نگاه اول سئو پرهزینه به‌نظر بیاید، اما تا حالا این هزینه را در بلند مدت با هزینه‌های تبلیغاتی خود مقایسه کرده‌اید؟ اجازه دهید ما به شما در انجام این مقایسه اندکی کمک کنیم. هزینه‌های تبلیغات سنتی کسب‌وکارتان و نتیجه‌ٔ حاصل از آن را در نظر بگیرید و با نتایج شرکت‌هایی که از ما خدمات سئو دریافت کرده‌اند مقایسه کنید، احتمالا خودتان به نتیجه خواهید رسید!

تبلیغات کلیکی گوگل

تا حالا نام تبلیغاتی کلیکی گوگل به گوشتان خورده است؟ تبلیغات کلیکی همان تبلیغات گوگل است. این موتور جستجو سایت شما را در صفحهٔ اول و بالای لینک‌‌های اول این صفحه قرار می‌دهد؛ در مقابل شما به ازای هر بازدیدکننده‌ای که وارد سایت شما می‌شود هزینه‌ای را به گوگل پرداخت می‌کنید. این نوع تبلیغات فروش اینترنتی شما را افزایش می‌دهد، اما دو مشکل مهم دارد:
 • تبلیغات کلیکی گوگل پرهزینه است.
 • تبلیغات کلیکی گوگل یک راهکار کوتاه مدت است که برای افزایش سریع فروش کاربرد دارد.
 • تبلیغات کلیکی تنها به چهل درصد از مخاطبان علاقمند به خدمت شما نشان داده می‌شود.
با دریافت خدمات سئو از نبض مارکتینگ، سایت شما به صورت ارگانیک یا طبیعی وارد صفحهٔ اول گوگل می‌شود. لازم است بدانید زمانی که سایت شما وارد صفحهٔ اول نتایج گوگل شود تا مدت‌ها بعد در این صفحه بافی می‌ماند؛ زیرا گوگل برای سایت‌هایی که با سئوی سفید و قانونی وارد صفحهٔ اول گوگل شده‌اند، ارزش و اعتبار زیادی قائل است. در نتیجه با نگاهی بلند مدت متوجه می‌شوید که سئو بسیار به‌صرفه‌تر و تاثیرگذارتر از سایر روش‌های تبلیغاتی است.
 • بهبود تجربهٔ کاربری سایت

تجربهٔ کاربری (UX) همان‌طور که از اسمش پیداست روی تجربه‌ای تمرکز دارد که مخاطبان هدف از سایتتان به‌دست می‌آورند؛ مثلا یک طراحی سایت راحت و کاربر پسند، سرعت مناسب سایت و معماری درست اطلاعات روی سایت به تجربهٔ کاربری مربوط می‌شوند. یک تجربهٔ کاربری خوب موجب می‌شود کاربر پس از تعامل با سایت شما احساس رضایت داشته باشد و همین احساس رضایت موجب می‌‌شود این شخص باز هم برای گرفتن جواب سوال خود یا خرید محصول مورد نیازش به سایت شما بازگردد.
 • به‌دست آوردن یک دیدگاه تخصصی به بازار

اگر صاحب یک کسب‌وکار هستید که قطعا دیدی کلی از بازار کسب‌وکارتان دارید؛ اما دید یک دیجیتال مارکتر به بازار کسب‌وکار شما دیدی تخصصی‌تر است. یک دیجیتال مارکتر می‌تواند با استفاده از بررسی‌های تخصصی خود نقاط ضعف سایت رقبای شما را تشخیص داده و با استفاده از آن سایت شما را در جایگاهی بهتر از رقبا قرار دهد. زمانی که شما از شرکت نبض مارکتینگ خدمات سئو دریافت کنید، بازار هدف شما توسط بازاریابان دیجیتال مجموعهٔ ما بررسی می‌شود و طی این بررسی اطلاعات بسیار مفید و دقیقی از بازار کسب‌وکارتان به‌دست می‌آورید.  

بخش‌های مختلف خدمات سئو

خدمات سئویی که ما در نبض مارکتینگ به شما ارائه می‌دهیم شامل تمام اقداماتی می‌شود که سایت شما را به صفحهٔ اول نتایج می‌رساند. در ادامه بخش‌های مختلف این خدمات سئو را به شما معرفی می‌کنیم.
 • مشاوره سئو

در جلسهٔ مشاوره سئو اهداف شما برای سایتتان را متوجه شده و با یکدیگر یک استراتژی هدفمند بر پایهٔ مهارت ما در حیطهٔ مارکتینگ و دانش و تجربهٔ شما در زمینهٔ کاری خودتان برنامه‌ریزی می‌کنیم. برای ما بسیار مهم است که شما از همان ابتدای فرایند در جریان خدماتی که به شما عرضه می‌کنیم و تاثیر آن‌ها روی سایتتان قرار بگیرید. در نتیجه اولین مرحلهٔ خدمات سئوی ما ارائه یک مشاوره دقیق به شما است و در این جلسه به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهیم.
 • بررسی بازار و رقبای شما

ما باید قبل از اینکه برای سئو سایت شما برنامه‌ریزی کنیم، بازار هدف و رقبای اصلی شما را بررسی کنیم؛ اینگونه متوجه می‌شویم که بهترین استراتژی برای پیشرفت در بازار کسب‌وکار شما چیست و چگونه می‌توانیم سایت شما را به جایگاهی بهتر از سایت رقبا برسانیم.
 • ارائه یک پروپوزال اختصاصی

بعد از یک بررسی اولیه ما دیدی کلی از بازار هدف و رقبای شما به‌دست می‌آوریم و با استفاده از این اطلاعات می‌توانیم کلیدواژه‌های اصلی سایتتان را انتخاب کنیم. در این مرحله از خدمات سئو ما بر اساس این کلیدواژه‌ها برای وب‌سایت شما یک پروپوزال اختصاصی می‌نویسیم. این پروپوزال در ابتدا یک گزارش کلی از وضعیت فعلی سایت شما ارائه می‌دهد؛ بعد از آن در این پروپوزال فعالیت‌هایی نوشته می‌شود که لازم است برای سایت شما انجام شود تا سایت شما در مدت زمان مشخصی به صفحهٔ اول نتایج برسد. نکتهٔ مثبت و مهم پروپوزال اختصاصی این است که ما در آن هزینهٔ‌ خدمات سئو را با جزئیات کامل به شما ارائه می‌دهیم.
 • بررسی سایت کسب‌وکار شما

در مرحلهٔ چهارم خدمات سئو سایت، ما به سراغ سایت شما می‌رویم و آن را خیلی دقیق بررسی می‌کنیم. در این بررسی تمام ایرادات سایتتان پیدا شده، برای حل آن‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن و تبدیل سایتتان به سایتی کارآمد و کاربرپسند یک برنامهٔ منظم می‌نویسیم.
 • ایجاد یک استراتژی سئو

استراتژی سئو یک استراتژی مخصوص سایت شما است که با توجه به اهداف و نیاز کسب‌وکار شما تمام مراحل بهینه سازی سایت شما را برنامه‌ریزی می‌کند. این مراحل به شرح زیر هستند:
 • طراحی سایت
 • ایجاد درخت محتوایی
 • ایجاد تقویم محتوایی
 • پیاده‌سازی تکنیک‌های سئو
 • طراحی سایت

اگر تا الان تصور می‌کردید طراحی سایت کاملا سلیقه‌ای است، باید بگوییم سخت در اشتباه هستید. طراحی سایت شما علاوه‌بر زیبایی، باید کاملا مطابق با قوانین سئو باشد؛ در غیر این صورت گوگل سایت شما را سایتی برتر ارزیابی نکرده و رتبهٔ مناسبی به آن نمی‌دهد. به همین دلیل است که طراحی سایت یکی از مهم‌ترین بخش های خدمات سئو محسوب می‌شود.
 • ایجاد درخت و تقویم محتوایی

ما در فرایند سئو کردن سایت شما یک تحقیق کلیدواژه‌ٔ گستردهٔ برای کسب‌وکار شما انجام می‌دهیم؛ یعنی تمام کلیدواژه‌های کسب‌وکار شما را پیدا کرده و آن‌ها براساس میزان رقابت دسته‌بندی می‌کنیم. سپس یک تقویم محتوایی دقیق برای کسب‌وکار شما می‌نویسیم؛ این کار موجب می‌شود تولید محتوای شما نظم مشخصی به خود بگیرد.
 • انجام تمام تکنیک‌های سئو

فرایند بهینه‌سازی سایت‌ها به‌طور کلی به چهار تکنیک تقسیم می‌شود. این چهار تکنیک مانند انگشتان دست هستند؛ درست است که همهٔ آن‌ها مفید و به‌درد بخور هستند، اما بهترین کارایی را وقتی دارند که کنار یکدیگر باشند. تکنیک‌های سئو هم با اینکه هرکدام به‌صورت جداگانه به سایت شما کمک می‌کنند اما نمی‌توانند به تنهایی شما را به صفحهٔ اول نتایج برسانند؛ بنابراین شما باید این چهار تکنیک‌ را به‌صورت مکمل و یکدیگر پیش ببرید تا به نتیجه‌ای برسید که کسب‌وکار شما را از این رو به آن رو می‌کند! این چهار تکنیک سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال، سئو محلی نام دارند. در ادامه آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که هرکدام دقیقا چه تغییری روی سایت شما ایجاد می‌کنند.

خدمات سئو تکنیکال

سئو تکنیکال یکی از مهم‌ترین بخش‌های بهینه‌سازی سایت است. یادتان هست در بخش‌های قبل به شما گفتیم که ما به‌عنوان متخصص سئو، سایت شما را به‌طور کامل بررسی می‌کنیم؟ ما در همان بخش بسیاری از ایرادات تکنیکال سایت شما را یافته و همهٔ آن‌ها را برطرف می‌کنیم؛ این کار قسمتی از سئو تکنیکال است.

خدمات سئو داخلی

تمام فعالیت‌هایی که مستقیما روی سایت شما انجام می‌شود سئوی داخلی گفته می‌شود. موارد زیر بخشی از سئوی داخلی کسب‌وکار شما هستند.
 • تولید محتوای سئو شده و بارگذاری آن روی سایت (محتوا شامل متن، تصویر و ویدئو است.)
 • نوشتن عنوان و توضیحات متای سئو شده برای تمام صفحات سایت

خدمات سئو خارجی

به فعالیت‌هایی که خارج از سایت انجام می‌شوند اما تاثیر مستقیمی بر پیشرفت سئو سایت شما دارد، سئو خارجی گفته می‌شود. موارد زیر بخشی از سئو خارجی سایت شما محسوب می‌شوند.
 • ایجاد بک‌لینک‌های معتبر برای سایت
نکتهٔ‌ مهم: بک‌لینک‌ها باید حتما از سایت‌های معتبر دریافت شوند؛ زیرا اگر سایت شما بک‌لینک‌های اسپم را از مزرعه‌های لینک دریافت کند، گوگل نه‌ تنها اعتباری برای این بک‌لینک‌ها قائل نیست، بلکه سایت شما را جریمه کرده و اعتبار آن‌ را می‌کاهد.
 • حضور کسب‌وکار شما در شبکه‌های اجتماعی مناسب

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های سئو خارجی ایجاد یک حساب کاربری برای کسب‌وکار شما در شبکهٔ اجتماعی مناسب است؛ یعنی ما در ابتدا تحیق می‌کنیم که مخاطب هدف شما در کدام شبکه‌های اجتماعی حضور بیشتری دارد. سپس در این شبکه‌ها یک حساب کاربری برای کسب‌وکار شما افتتاح می‌کنیم و به تولید محتوای مناسب برای مخاطب شما می‌پردازیم؛ این محتواها طی زمان‌بندی‌های مشخص و برنامه‌ریزی شده در صفحهٔ شما قرار می‌گیرند.

سئو محلی

سئو محلی به کار تمام کسب‌وکارها نمی‌آید؛ این تکنیک سئو تنها برای کسب‌وکارهای حضوری مفید است. سئو محلی  موجب می‌شود مکان حضوری کسب‌وکارها را در صفحهٔ نتایج گوگل به کاربران نشان داده شود.  

آیا سفارش خدمات سئو به هزینهٔ آن می‌ارزد؟

اگر به محصول خود اطمینان دارید، سئو ارزش زیادی برای کسب‌وکار شما ایجاد می‌کند. اگر بخواهیم خیلی واضح‌تر بگوییم سئوی سایت خیلی بیشتر از هزینه‌ای که برای آن می‌کنید، برای شما سودمند و نرخ بازگشت سرمایهٔ فوق‌العاده‌ای دارد. کافی است سایت خود را به دست متخصصان سئوی کاربلد و متعهد ما بسپارید و به خدمات سئویی اعتماد کنید که آن‌ها ارائه می‌دهند.  

هزینهٔ خدمات سئو سایت چقدر است؟

از آن‌جایی سئو برای سایت هر کسب‌وکار با توجه به ویژگی‌های آن انجام می‌شود، هزینهٔ خدمات سئو نیز برای تمام کسب‌وکارها یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. ما مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینهٔ خدمت سئو را در ادامه برای شما نام می‌بریم.
 • نوع طراحی سایت کسب‌وکار
 • جایگاه سایت کسب‌وکار در گوگل
 • تعداد و میزان کلمات کلیدی انتخاب شده
 • کیفیت کار شرکت ارائه‌دهندهٔ خدمات سئو
 

آیا تضمینی برای دریافت خدمات SEO سایت وجود دارد؟

بله ما در نبض مارکتینگ کار خود را تضمین کرده و این ضمانت را در قرارداد شما ذکر می‌کنیم. در پایان قرارداد اگر به هر دلیلی نتوانیم تعهد خود به شما را عملی کنیم تمام تلاش خود را می‌کنیم تا خسارت شما جبران شود. ما دو حالت برای جبران خسارت شما در نظر گرفته‌ایم.
 • ما به‌صورت کاملا رایگان تا زمانی که شما را به هدف مشخص شده در قرارداد برسانیم، روی سئو سایت شما کار می‌کنیم و خدمات سئو سایت را مانند قبل به شما ارائه می‌دهیم.
 • با توجه به جایگاه کلیدواژه‌های سایت شما، هزینه‌ای را به شما بازمی‌گردانیم که از شما دریافت کرده‌ایم.
 

بهترین شرکت خدمات سئو سایت کدام است؟

در این بخش قصد داریم خیلی صادقانه با شما صحبت کنیم. بهترین شرکت ارائه‌دهندهٔ خدمات سئو شرکتی است که از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه استفاده نکند، به انجام وظایف خود متعهد و معتقد به اصول اخلاقی حرفه‌ای باشد. بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهندهٔ خدمات سئو بدون اینکه شما را در جریان بگذارند در سایت شما از سئوی سیاه یا غیر قانونی استفاده می‌کنند. سئوی سیاه نوعی از سئو است که خلاف قوانین گوگل است؛ این موتور جستجو بارها اخطار داده‌ است که متخصصان سئو سایت نباید از سئو کلاه سیاه استفاده کنند و در صورتی که ربات‌های گوگل متوجه شوند روی یک سایت از سئوی سیاه استفاده شده است، آن سایت را به‌ شدت جریمه می‌کند. در نتیجه شما باید شرکتی را پیدا کنید که مطمئن باشید از سرمایهٔ شما برای انجام سئوی سیاه روی سایتتان استفاده نمی‌کند. شرکت نبض مارکتینگ اصول اخلاقی دارد که ما به آن متعهد هستیم؛ این اصول اخلاقی ما را موظف می‌کند تا دربارهٔ تمام اقداماتمان صادقانه به شما اطلاع دهیم. ما هرگز سئو کلاه سیاه روی سایت مشتریانمان انجام نمی‌دهیم و تمام تلاشمان را می‌کنیم که سایتی که به دست ما سپرده می‌شوند، همواره از نظر گوگل سایتی با ارزش و معتبر شناخته شود. علاوه‌بر همهٔ‌ این موارد ما خود را شریک جوان شما می‌دانیم؛ در نتیجه شما با دریافت خدمات سئو از مجموعهٔ ما می‌توانید مطمئن باشید سایتی را به شما تحویل می‌دهیم که ایرادی از لحاظ سئو ندارد و پس از اتمام قرارداد خدمات سئو نیز شما هر زمان که بخواهید می‌توانید فرایند سئو سایتتان را به‌راحتی ادامه دهید.  

آیا می‌توانم سئو سایت را خودم به عهده بگیرم؟

بله شما می‌توانید فرایند انجام سئو و بهینه‌سازی سایت را یاد گرفته و سایت خود را سئو کنید؛ اما باید بدانید که یادگیری تئوری سئو سایت تنها یکی از مهارت‌های اصلی متخصصان سئو است. از آن‌جایی الگوریتم‌های گوگل محرمانه هستند و مرتب به‌روزرسانی می‌شوند، شما برای اینکه بتوانید به عنوان یک متخصص سئوی موثر فعالیت کنید حتما باید تجربهٔ زیادی در سئو کردن سایت داشته باشید؛ علاوه‌بر این سئو یک حرفهٔ پررقابت است، بنابراین شما باید همواره اطلاعات خود را به‌روز و آمادهٔ یادگیری تکنیک‌های جدید باشید.  

دریافت خدمات سئو وردپرس

این روز‌ها بازار سیستم مدیریت محتوای وردپرس از همیشه داغ‌تر است؛ زیرا وردپرس کار ایجاد سایت را برای مدیران سایت و متخصصان سایت راحت‌تر کرده و آن‌ها را از دست ساعت‌ها کدنویسی نجات داده است! شاید شما هم مانند بسیاری از افراد از این سیستم برای مدیریت محتوای سایت خود استفاده می‌کنید و اکنون به دنبال شرکتی هستید که سایت وردپرسیتان را سئو و بهینه‌سازی کند. در این صورت باید به شما بگوییم که یکی از خدمات ما در شرکت نبض مارکتینگ خدمات سئو سایت وردپرسی است. ما سایت وردپرسی شما را به امانت تحویل گرفته و تمام بخش‌های آن را به بهترین شکل ممکن سئو می‌کنیم.  

دریافت خدمات سئو در شهر‌ها

شاید بازار هدف کسب‌وکار شما مختص به یک شهر خاص است یا بخش زیادی از فروش شما مربوط به یک شهر می‌شود؛ در این صورت شما باید سایت خود را طوری سئو کنید که مخاطبان حاضر در شهر مورد نظر شما، سایت و کسب‌وکار شما را بیشتر از بقیه افراد ببینند. ما با اطمینان می‌گوییم که نبض مارکتینگ سایت کسب‌وکار شما را برای شهر‌های مد نظرتان سئو می‌کند. برای اینکه مفهوم خدمت سئو در شهر‌ها را بهتر متوجه شوید خدمات سئو در تهران را برای شما مثال می‌زنیم.  

 خدمات سئو در تهران

مثلا اگر شما یک رستوران در تهران دارید و می‌خواهید مشتریان بیشتری را با کسب‌وکارتان آشنا کنید؛ در این صورت شما باید کلیدواژه‌هایی را در سایت خود هدف قرار دهید که مخاطبان هدف شما در شهر تهران آن‌ها را جست‌وجو می‌کنند.  

دریافت خدمات سئو اصناف

بسیار منطقی است که شما بخواهید سئو سایت خود را متناسب با صنفی انجام دهید که در آن فعالیت می‌کنید؛ یعنی زمانی که یک متخصص سئو ماهر بهینه‌سازی سایت شما را به‌عهده می‌گیرد، باید کلیدواژه‌هایی را هدف قرار دهد که مرتبط با کسب‌وکار شما باشند؛ علاوه‌بر این کلیدواژه‌های شما باید متناسب با وضعیت بازار و رقبای شما باشند و کاربران گوگل را به سایت شما هدایت کنند. ما با خدمات سئو اصناف خود مطمئن می‌شویم که شما در سریع‌ترین زمان ممکن به این هدف خود می‌رسید  

دریافت خدمات سئو سایت چند زبانه

اگر کالا یا خدمات خود را به بیش از یک کشور عرضه می‌کنید، باید سئو سایت خود را برای زبان مورد استفاده در این کشور‌ها سئو کنید؛ یعنی سایت شما باید از زبان تمام مخاطبان هدف شما حمایت کند؛ در نتیجه شما باید به دنبال متخصصانی باشید که در زمینه خدمات سئو چند زبانه حرفه‌ای باشند. البته یک سایت چند زبانه علاوه‌بر چند زبانه بودن باید تمام ویژگی‌هایی که الگوریتم‌های گوگل از سایت باکیفیت انتظار دارند را دارا باشد.  

دریافت خدمات سئو موبایل

سئو موبایل به فرایند بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها برای موتورهای جستجو با تمرکز بر تجربه کاربران در دستگاه موبایل اشاره دارد. این کار برای اطمینان از این است که سایت شما به‌خوبی در دستگاه‌های موبایل نمایش داده می‌شود و در عین حال رتبهٔ مناسبی از موتورهای جستجو دریافت می‌کند. از آن جایی که این روزها اکثر افراد از موبایل برای دسترس به اینترنت و صفحات وب استفاده می‌کنند متخصصان سئو به نحوهٔ نمایش سایتشان در این دستگاه‌های هوشمند دقت می‌کنند؛ علاوه‌بر این گوگل نیز به سایت‌هایی که برای موبایل و سایر دستگاه‌های هوشمند بهینه‌سازی نشده‌اند رتبهٔ مناسبی نمی‌دهد.  

خدمات سئو محتوا

پیش از این اشاره کردیم که محتوا انواع مختلفی دارد و محتوا می‌تواند به‌صورت متنی، تصویری، ویدئویی و صوتی باشد. در ادامه به صورت مختصر نحوهٔ بهینه‌سازی هر یک از انواع محتوا به شما توضیح می‌دهیم.

خدمات سئو محتوای متنی

سئو محتوای متنی به بهینه‌سازی تمام متن‌هایی می‌پردازد که روی وب‌سایت‌ شما قرار می‌گیرند؛ این بهینه‌سازی موجب می‌شود خزنده‌های موتور جستجو موضوع و میزان کیفیت متن‌های شما را متوجه شده و به صفحهٔ آن‌ها رتبهٔ‌ مناسب بدهند. هدف از سئو محتوای متنی این است که محتوای شما نه تنها برای کاربران بلکه برای موتورهای جستجو نیز جذاب و قابل فهم شود. در ادامه به برخی از اصول کلیدی سئو محتوای متنی اشاره می‌کنیم:
 • تحقیق کلمات کلیدی: قبل از هرچیز کلمات و عباراتی که کاربران برای جستجوی موضوعات مرتبط با محتوای شما استفاده می‌کنند را شناسایی کنید.
 • استفاده از عنوان (تگ‌های H1 تا H6): از تگ‌های عنوان برای سازماندهی محتوا و آسان‌تر کردن مطالعه محتوا توسط کاربران و موتورهای جستجو استفاده کنید.
 • نوشتن عناوین جذاب و مرتبط: عنوان‌هایی بنویسید که توجه کاربران را جلب کرده و به طور مستقیم به موضوع محتوا مرتبط باشند.
 • تولید محتوای باارزش و مفید: اطمینان حاصل کنید که محتوای شما اطلاعات مفید، دقیق و جذابی را برای مخاطبان هدف ارائه می‌دهد.
 • منحصربه‌فرد بودن محتوا: محتوای سایت‌های دیگر یا صفحات دیگر سایت خود را کپی‌‌ نکنید و برای هر کلیدواژه محتوایی منحصربه‌فرد تولید کنید.
 • تگ‌های عنوان و متا توضیحات: عنوان و متا توضیحاتی باید شامل کلمات کلیدی شوند و به‌صورت خلاصه محتوای صفحه را توضیح دهند.
 • خوانا بودن محتوا: محتوای تمام صفحات شما باید به راحتی خوانده شود، مخاطب را گیج نکند و ساختاری منطقی داشته باشد.
 • لینک‌سازی داخلی و خارجی: محتوای صفحات شما باید از ساختار لینک‌سازی داخلی و خارجی سایت شما پیروی کنند.

خدمات سئو محتوای تصویری

سئو محتوای تصویری به فرآیند بهینه‌سازی تصاویر برای موتورهای جستجو و کاربران گوگل اشاره دارد. هدف از این بهینه‌سازی، بهبود دیده شدن تصاویر در نتایج جستجو و کمک به بهبود کلی سئو سایت است. در ادامه به برخی از مهم‌ترین جنبه‌های سئو محتوای تصویری اشاره می‌کنیم:
 • استفاده از تصاویر مرتبط: تصاویری انتخاب کنید که مرتبط با محتوای صفحه هستند و می‌توانند مفاهیم متنی را به مخاطب منتقل کنند.
 • استفاده از تصویر با کیفیت مناسب: از تصاویر باکیفیتی استفاده کنید که فرمت مناسب با  وب داشته باشند.
 • نام‌گذاری مناسب تصاویر: برای فایل تصاویر از نام‌های توصیفی و مرتبط با محتوای تصویر و موضوع صفحه استفاده کنید.
 • متن جایگزین (Alt Text): متن جایگزین (Alt Text) یک توضیح مختصر و دقیق از تصاویر است که کمک می‌کند موتورهای جستجو محتوای تصویر را درک کنند؛ علاوه‌بر این متن جایگزین به کسانی که نمی‌توانند تصاویر یک صفحه را مشاهده کنند، نشان داده می‌شود.
 • کاهش حجم تصویر: حجم تصاویر را تا جایی کاهش دهید که کیفیت تصویر را بیش‌ازحد پایین نمی‌آورد؛ این کار زمان بارگذاری صفحه را بهبود می دهد.
 • انتخاب فرمت مناسب: از فرمت‌هایی مانند JPEG, PNG و WebP استفاده کنید؛ این فرمت‌ها برای وب بهینه شده‌اند.
 • واکنش‌گرایی تصاویر: اطمینان حاصل کنید تصاویر در دستگاه‌های موبایل به درستی نمایش داده می‌شوند.
 • استفاده از اسکیما (Schema): اسکیما را به کدهای سازندهٔ صفحه اضافه کنید؛ این کار موجب می‌شود تصاویر در نتایج جستجوی تصویری نشان داده شده و اطلاعات بیشتری به موتورهای جستجو ارائه دهند.

خدمات سئو ویدئو

به بهینه‌سازی ویدئوها برای بهبود دیده شدن آن‌ها در صفحهٔ نتایج موتورهای جستجو و افزایش ترافیک صفحه‌ای که ویدئو در آن قرار دارد، سئو ویدئو می‌گویند. این فرآیند شامل تکنیک‌هایی است که به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا محتوای ویدئویی را بهتر درک کرده و آن را در نتایج جستجو به کاربران نشان دهد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین بخش‌های فرایند سئو ویدئو اشاره می‌کنیم:
 • نوشتن عنوان جذاب و مرتبط: عنوان ویدئو باید جذاب باشد و در آن از کلمات کلیدی مرتبط با محتوای ویدئو استفاده شود.
 • نوشتن توضیحات دقیق: برای هر ویدئو توضیحاتی بنویسید که محتوای ویدئو را به خوبی توصیف کند؛ این توضیحات باید شامل کلمات کلیدی مرتبط شود.
 • استفاده از کلمات کلیدی در تگ‌ها: از تگ‌های مرتبط با موضوع ویدئو استفاده کنید؛ این تگ‌ها به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا محتوای ویدئو را بهتر درک کنند.
 • اضافه کردن زیرنویس: استفاده از زیرنویس برای ویدئوها کمک می‌کند که محتوای ویدئو برای موتورهای جستجو قابل خواندن شود؛ علاوه‌بر این زیرنویس‌ به کاربران ناشنوا این امکان را می‌دهد که از ویدئو استفاده کنند و همین مسئله رضایت کاربران از سایت شما را افزایش می‌دهد.
 • کیفیت بالا و فرمت مناسب: ویدئوهایی که روی سایت قرار می‌گیرند باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشند و در فرمت‌هایی بارگذاری شوند که موتورهای جستجو از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند.
 

 انواع روش‌های سئو کردن کدام‌اند؟

خاطرتان هست که در مبحث پیش‌تر با شما دربارهٔ سئو سیاه توضیح دادیم و گفتیم سئو کلاه سیاه یکی از انواع سئو سایت است؟ خُب ما در این بخش انواع سئو را به شما معرفی می‌کنیم و می‌گوییم که استفاده از کدام نوع از سئو درست است. اگر شما با انواع سئو آشنا باشید می‌توانید به جلسهٔ مشاوره خدمات سئو با آگاهی بیشتری وارد شده و سوالاتی دقیق‌تر بپرسید.

خدمات سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO) یک شیوه بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) است که از روش‌های مخالف با دستورالعمل‌های گوگل استفاده می‌کند؛ به عبارت دیگر سعی در فریب دادن موتور جستجوی گوگل دارند. این روش‌ها معمولاً با هدف کسب رتبه‌های بالاتر در نتایج جستجو به صورت سریع‌تر و ناپایدار انجام می‌شوند. برخی از شیوه‌های رایج سئو کلاه سیاه عبارتند از:
 • استفاده غیر طبیعی از کلیدواژه (Keyword Stuffing): کیورد استافینگ زمانی اتفاق می‌افتد که در محتوا بیش‌ازحد و به‌صورت غیر طبیعی از کلیدواژه استفاده شود.
 • متن پنهان (Hidden Text): به قرار دادن متن‌هایی در صفحه که با رنگ پس‌زمینه صفحه هم‌رنگ هستند یا استفاده از فونت بسیار کوچک که برای کاربران قابل مشاهده نیستند، متن پنهان می‌گویند.
 • مزرعه لینک (Link Farming): به سایت‌های عرضه‌کنندهٔ بک‌لینک‌های بی‌کیفیت، مرزعهٔ لینک‌ می‌گویند؛ خرید بک‌لینک از این سایت‌ها به منظور افزایش نمایش لینک‌ها و بهبود رتبه‌ٔ سایت یکی از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه است.
 • محتوای تکراری (Duplicate Content): از محتوای کپی‌شده یا محتوایی که تغییری جزئی رو آن انجام شده است تنها در سئوی سیاه استفاده می‌شود؛ این کار هم تنها برای فریب موتورهای جستجو انجام می‌شود.
 • کلاهبرداری دامنه (Domain Squatting): استفاده از دامنه‌هایی که شبیه به دامنهٔ برندهای معتبر هستند برای گمراه کردن کاربران و موتورهای جستجو یکی از تکنیک‌های سئو سیاه است.
سئو کلاه سیاه می‌تواند در کوتاه‌مدت موفقیت‌هایی به همراه داشته باشد، اما معمولاً در بلندمدت به آسیب‌های جدی منجر می‌شود؛ زیرا موتور جستجوی گوگل این روش‌ها را تشخیص داده و می‌تواند سایت‌هایی که از این تکنیک‌ها استفاده می‌کنند را جریمه یا از نتایج جستجو حذف کند.

خدمات سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید (White Hat SEO) از روش‌ها و تکنیک‌هایی استفاده می‌کند که مطابق با قوانین و دستورالعمل‌های گوگل انجام هستند. سئو سفید بر ایجاد تجربهٔ کاربری بهتر و ارائه محتوای باکیفیت و مرتبط تمرکز دارد و هدف آن‌ کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجو به صورت پایدار و اخلاقی است. برخی از شیوه‌های رایج سئو کلاه سفید عبارتند از:
 • تولید محتوای باکیفیت و ارزشمند: در این نوع از سئو محتوایی تولید می‌شود که پاسخگوی نیازها و سوالات کاربران باشد و برای او ارزش ایجاد کند.
 • ارتقای تجربه کاربری: هرچیزی که به حس و نگرشی که کارکردن با وب‌سایت شما در کاربر به‌وجود می‌آید تجربهٔ کاربری گفته می‌شود. اگر می‌خواهید وب‌بسایتی بی‌رقیب داشته باشید باید تجربهٔ کاربری وب‌سایتتان را ارتقا دهید. بهبود سرعت بارگذاری، طراحی واکنش‌گرا (Responsive Design) و ایجاد یک معماری درست برای وب‌سایت موجب ارتقای تجربهٔ کاربری سایت شما می‌شوند.
 • استفاده درست از کلیدواژه‌های مرتبط: استفاده از کلیدواژه‌های مرتبط با موضوع محتوا به شیوه‌ای طبیعی و منطقی در متن قائده‌ای ضروری در سئو کلاه سفید است.
 • بهبود ساختار وب‌سایت: ساختاری منظم و منطقی برای وب‌سایتتان ایجاد کنید که به کاربران و موتورهای جستجو در یافتن محتوای مرتبط کمک کند.
 • ساخت بک‌لینک‌های معتبر: یکی از مهم‌ترین مواردی که گوگل با استفاده از آن‌ها اعتبار سایت‌ها را می‌سنجد، بک‌لینک است؛ در نتیجه شما باید روی دریافت بک‌لینک‌های باکیفیت از سایت‌های معتبر و مرتبط با صنعتتان تمرکز کنید .
سئو کلاه سفید ممکن است زمان بیشتری برای نشان دادن نتایج خود نیاز داشته باشد، اما در بلندمدت باعث ایجاد اعتماد و اعتبار بیشتر برای وب‌سایت شده و به ثبات و پایداری رتبه در نتایج جستجو کمک می‌کند. این رویکرد همچنین از وب‌سایت در برابر تغییرات مداوم الگوریتم‌های موتورهای جستجو و جریمه‌های احتمالی محافظت می‌کند.

خدمات سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری (Grey Hat SEO) به مجموعه‌ای از تکنیک‌های بهینه‌سازی سایت گفته می‌شود که مابین سئو کلاه سفید (White Hat SEO) و سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO) قرار می‌گیرند. این روش‌ها کاملاً برخلاف دستورالعمل‌های موتورهای جستجو نیستند، اما به طور کامل هم با اصول اخلاقی و استانداردهای سئو کلاه سفید مطابقت ندارند. سئو کلاه خاکستری معمولاً شامل تکنیک‌هایی می‌شود که تا حدودی ریسک‌پذیر هستند و ممکن است در صورت تغییر در دستورالعمل‌های موتورهای جستجو، به تکنیک‌های ممنوعه تبدیل شوند. برخی از این تکنیک‌ها عبارتند از:
 • خرید و فروش لینک‌ها: اگرچه خرید و فروش لینک به‌صورت مستقیم توسط بسیاری از موتورهای جستجو ممنوع است، این فعالیت هنوز هم به شکلی متعادل‌تر در منطقه خاکستری انجام می‌شود.
 • استفاده از محتوای بازنویسی شده: بازنویسی محتوای موجود (اسپین شده) در سایت به شیوه‌ای که توسط موتورهای جستجو به عنوان محتوای تکراری شناسایی نشود.
 • تبادل لینک با سایر وب‌سایت‌های مرتبط: اگرچه تبادل لینک می‌تواند به‌صورت طبیعی و مفید انجام شود، گاهی اوقات این فرآیند می‌تواند به شکلی انجام شود که از نظر موتورهای جستجو برای مخاطب ارزشی ایجاد نمی‌کند و قابل قبول نیست.
 • استفاده از متن پنهان یا محتوای تصویری برای کلمات کلیدی: این روش شامل قرار دادن کلمات کلیدی در تصاویر به شکلی است که برای کاربران قابل دیدن نیست اما توسط موتورهای جستجو شناسایی می‌شود.
سئو کلاه خاکستری می‌تواند برخی مزایای کوتاه مدت داشته باشد، اما همچنان ریسک بالایی دارد و ممکن است در طولانی مدت به وب‌سایت آسیب بزند، به خصوص اگر موتورهای جستجو تغییراتی در سیاست‌ها و الگوریتم‌های خود ایجاد کنند؛ در نتیجه معمولا تنها متخصصانی از این نوع از سئو استفاده می‌کنند که مهارت و تجربهٔ بسیار زیادی در زمینهٔ سئو سایت داشته باشند.  

اشتباهات رایج در سئو کدام‌اند؟

حالا برای اینکه بیشتر با روش‌های سئوی اصولی و درست آشنا شوید، به شما چند مورد از اشتباهات رایجی که در سئو انجام می‌شود را معرفی می‌کنیم؛ اینگونه اگر زمانی تصمیم گرفتید سایتتان را برای بهینه‌سازی برون‌سپای کنید، متوجه درست یا غلط بودن روند خدمات سئویی می‌شوید که دریافت کرده‌اید. استفاده نکردن از کلمات کلیدی مرتبط: در ابتدا شما باید زمان کافی برای یافتن کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با محتوای وب‌سایت اختصاص دهید؛ در غیر این صورت نمی‌توانید در سئو سایتتان موفق عمل کنید. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی: در محتوای صفحهٔ وب‌سایتتان نباید بیش از حد و به‌صورت نامناسب از کلمات کلیدی استفاده کنید؛ زیرا به این کار کیورد استافینگ (Keyword stuffing) گفته می‌شود. طراحی غیرپاسخگو: اگر وب‌سایت شما با به‌صورت ریسپانسیو طراحی نشده باشد و در دستگاه‌های موبایل به خوبی کار نشان داده نشود، این وب‌سایت از گوگل امتیاز خوبی دریافت نخواهد کرد. محتوای ضعیف و کپی‌شده: انتشار محتوای کپی یا محتوایی که ارزش افزوده کمی برای کاربران دارد یک اشتباه در سئو محسوب می‌شود؛ زیرا گوگل به ارزشی که شما برای کاربران خلق می‌کنید، اهمیت زیادی می‌دهد. عدم به‌روزرسانی محتوا: به‌صورت مرتب محتوای قدیمی سایتتان را به‌روزرسانی کرده و  از نگه داشتن اطلاعات نادرست یا منسوخ در سایت خودداری کنید. استفاده بیش از حد از سئو داخلی: بهینه‌سازی بیش از حد عناصر سئو داخلی مانند عنوان صفحات و توضیحات متا می‌تواند بر رتبهٔ صفحات سایت تأثیر منفی داشته باشد. مشکلات فنی وب‌سایت: مشکلات تکنیکالی مانند سرعت پایین بارگذاری صفحه، خطاهای ۴۰۴ و مشکلات سرور در روند بهینه‌سای سایت شما اختلال جدی ایجاد می‌کند. استفاده نکردن از SSL/HTTPS: گواهینامهٔ ssl امنیت وب‌سایت شما را تامین می‌کند؛ داشتن این گواهینامه برای جلب اعتماد کاربران و موتورهای جستجو ضروری است. در نتیجه خدمات سئویی که پروتکل HTPPS برای سایت شما فراهم نکند، نمی‌تواند سایت شما را به جایگاه مناسبی در صفحهٔ نتایج برساند. بک‌لینک‌های با کیفیت پایین: همان‌طور که پیش از این گفتیم بک‌لینک‌ها مهم‌ترین معیار گوگل برای ارزیابی اعتبار یک سایت هستند؛ در نتیجه سایت شما نباید تحت هیچ شرایطی از سایت‌های غیرمعتبر یا نامرتبط بک‌لینک دریافت کند. عدم استفاده از لینک‌سازی داخلی: خزنده‌های گوگل تنها درصورتی می‌توانند سایت شما به‌درستی بررسی کنند که ارتباط بین صفحات داخلی وب‌سایت شما به‌خوبی به آن‌ها نشان داده شود؛ در نتیجه مطمئن شوید که در خدمات سئوی دریافتی خود به لینک‌سازی سایت شما هم اهمیت داده می‌شود.