نبض مارکتینگ

Nabze Marketing
Creative Agency

anchor

بهینه سازی انکرتکست ها چطور صورت می‌ گیرد؟

فهرست مطالب

روزهای نخست سئو سازی سایت ، مانند غرب وحشی، وحشی بود. این بدان معناست که سئوکار ماهر هر کاری را توانستند برای رتبه‌بندی سایت خود و همچنین بهینه‌سازی انکرتکست‌ها انجام دادند. این شامل پر کردن کلمات کلیدی و ایجاد بک لینک‌های اسپم به طور منظم بود.

این رویه مسلماً برای مدتی کار کرد. اما آن روزها مدت‌های مدیدی است که به سر آمده است. 

حتی اگر متوجه آن نباشید، احتمال آن زیاد است که از متن‌های لنگر به صورت روزانه استفاده کنید. برای همین بهینه‌سازی انکرتکست‌ها، متن قابل کلیکی است که در یک هایپرلینک مشاهده می‌شود. بنابراین اگر وب‌سایت یک بزرگراه است، می‌توانید به متن‌های لنگر مانند، علائم خروجی‌های آینده فکر کنید.

penguin
وبلاگ

الگوریتم پنگوئن؛ جدال با پیوندهای سیاه

الگوریتم پنگوئن

آنها سیگنال‌هایی را هم به کاربران وب‌سایت شما و هم به موتورهای جستجو ارسال می‌کنند. در صورت استفاده صحیح، آنها شما را به یک “خط” متفاوت وصل می‌کنند و به شما امکان می‌دهند اطلاعات معتبری را از وب‌سایت دیگری تهیه کنید. آنها همچنین در کمک به کاربران در جهت یابی سایت شما نقش دارند و همچنین به الگوریتم گوگل ایده خوبی می‌دهند که محتوای شما به چه کسانی مرتبط است. یکسری موارد به فاکتورهای لینک سازی داخلی مربوط می‌شود که رعایت آنها به بهینه سازی انکر شما کمک می‌کند.

انواع انکرتست

وقتی صحبت از موتورهای جستجو به میان می‌آید، متخصصان سئو ناچارند و دوست دارند در بهینه‌سازی انکرتکست‌ها دوست دارند سنگ تمام بگذارند. در مورد انکرتکست‌ها، ما بیش از یک دهه فرصت داشته‌ایم که تمام اطلاعات موجود را تجزیه و تحلیل کنیم. نباید تعجب کنید که روش‌های بسیار متنوعی وجود دارد که می‌توانید متن‌های انکری ایجاد کنید که هم مفید، هم بی‌فایده و مضر هستند.

۱- انکرتکست خاص صفحه

تطبیق دقیق انکرتکست زمانی است که از عبارت انکرتکست به عنوان کلمات کلیدی مورد نظر برای کل صفحه خود استفاده می‌شود. این بهینه‌سازی انکرتکست است.

در روزهای اولیه سئو، استفاده از این موارد در یک صفحه تقریباً تضمین می‌کرد که پست شما به خوبی بهینه می‌شد. آنها به حدی زیاد مورد استفاده قرار گرفتند که همانطور که قبلاً ذکر شد، گوگل شروع به مجازات استفاده بیش از حد کرد. هنوز هم استفاده از برخی از آنها ایده خوبی است، اما به طور کلی، باید به سایر انواع متن‌های لنگر متمایل شوید.

۲- انکرتکست فرعی

متن‌های انکر تطبیق جزئی زمانی هستند که کلمه کلیدی خود را همراه با کلمات دیگر وارد می‌کنید. این دوره معمولاً از اینها بیشتر در استفاده می‌شود. این یک روش بسیار مفید است، برای لنگر انداختن متن است، زیرا هنوز هم می‌توان به طور مؤثر کلمه کلیدی خود را بدون اینکه به عنوان هرزنامه در نظر بگیریم اضافه کنیم.

گوگل همچنان می‌تواند پیوند من را دنبال کند و ایده بهتری از محتوایی که در صفحه من است، داشته باشد بدون اینکه به تلاش برای دستکاری الگوریتم آن مشکوک باشیم.

از آنجایی که این به عنوان یک عمل پیوند دستکاری تلقی نمی‌شود، این یک روش، توصیه شده است و برای افزایش اعتبار صفحه شما مفید است اما شما باید اطلاعاتی را درباره سفارش سئو سایت بدانید.

۳- متن لنگر عمومی

زمانی که می خواهید چشم مخاطبان خود را به یک منبع معتبر یا ابزار مفید جلب کنید، باید بهینه‌سازی انکرتست صفحات سایت خود را جدی بگیرید. البته مراقب باشید خیلی از این متن استفاده نکنید.

۴- انکرتکست تصاویر

لنگرهای تصویر ابزاری عالی برای کمک به کاربران، برای حرکت در داخل و اطراف وب‌سایت شما هستند، اگرچه هشدار داده می‌شود: آنها می‌توانند وب‌سایت‌ها را کمتر در دسترس قرار دهند.

۵- کلمات کلیدی معنایی پنهان در متن

شاید این گزینه کمی پیچیده به نظر برسد، اما روشی است که موتورهای جستجو برای پیش‌بینی اینکه کاربران در نوار جستجو چه چیزی تایپ می‌کنند، استفاده می‌کنند.

مثلاً، وقتی در گوگل تایپ می‌کنیم “آنچه لنگر است”، نوار جستجو مجموعه‌ای از گزینه‌های جستجوی جستجو شده دیگر را برای ما فراهم می‌کند تا از بین آنها گزینه‌ای را انتخاب کنیم. این ایده (LSI) بیشتر برای موارد جستجو پسند استفاده می‌شود.

روش های انتخاب کلمه کلیدی 1
وبلاگ

تکنیک هایی برای انتخاب کلمه کلیدی

انتخاب کلمه کلیدی

بهترین روش برای استفاده از انکرتکست‌ها

anchorT

این موارد راهنمایی‌های ساده و ابتدایی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند با گذشت زمان یک استراتژی دقیق‌تر ایجاد کنید. این استراتژی شاید تمرکز روی موضوع‌تان است.

حقیقت تأسف‌بار این است که تصور نادرست زیادی در مورد اینکه انکرتکست خوب چیست وجود دارد. با این حال، وقتی صحبت از سئو در شیوه‌های پیوند دادن شما به میان می‌آید، مرتبط بودن در رتبه‌بندی گوگل در فهرست بالایی قرار دارد.

این بدان معناست که متن لنگر شما باید شامل کلمات و عباراتی باشد که با موضوع پیوند تعبیه شده شما مطابقت داشته باشد.

استراتژی انکرتکست برای سئو سوالات متداول

⇐ انکر تکست چیست؟
انکرتکست متن قابل کلیکی است که در یک هایپرلینک، مشاهده می‌کنید. هنگامی که کاربر روی متن پیوند داده شده کلیک می‌کند، آنها را به صفحه مشخص شده هدایت می‌کند.

⇐ چرا انکر تکست مهم است؟
هنگامی که گوگل در مورد چیستی یک URL خاص و کلمات کلیدی باید قضاوت کند، یکی از راه هایی که این کار را انجام می دهد این است که ببیند از چه انکر تکست برای پیوند دادن به صفحه استفاده می شود.

⇐ چند نکته برای بهینه سازی انکر تکست چیست؟
برخی از بهترین روش‌ها برای متن لنگر عبارتند از: در موضوع بمانید، ساختار ثابتی داشته باشید، تنوع را در آن بگنجانید، و انکرتکست خود را آزمایش و پیگیری کنید.

طراحی صفحه سوالات متداول
وبلاگ

طراحی صفحه سوالات متداول به روش ۲۰۲۱

صفحه سوالات متداول

سخن آخر

مسئله بهینه‌سازی انکرتکست‌ها چیز جدیدی نیستند، اما این بدان معنا نیست که مهم نیستند. از سال ۲۰۱۲، گوگل متن‌های لنگر و بک‌لینک‌ها را در یک افسار محکم کرده است، بنابراین ایده خوبی است که مطمئن شوید از بهترین رویکرد برای سئوی خود استفاده می‌کنید.همچنین بهتر است که از هزینه صفحه اول گوگل اطلاع داشته باشید.

اگر این نکات را برای سئو خود استفاده کنید، استراتژی انکرتکست شما به اندازه کافی قوی خواهد بود که سئوی شما را تقویت کند و به طور بالقوه تغییرات آتی را تحمل کند. باید بدانید که فرقی ندارد سایت شما از چه نوعی باشد، چرا که سئو سایت فروشگاهی ، شرکتی، آموزشی و … از اهمیت بالایی برخوردار است.

+ میتونی این مطلب رو با دوستات هم به اشتراک بذاری...

محتوای این بلاگ تایید شده است. تشکر از تیم تحریریه نبض مارکتینگ

محمد امیری - کارشناس ارشد سئو نبض مارکتینگ

+ ممکنه به این مطالب هم علاقه‌مند شی...

+ میتونی دیدگاهت رو با بقیه به اشتراک بذاری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دربـاره ما

فعالیت این آژانس از سال ۱۳۹۴ شروع شده و تا به امروز نتایج گویای فعالیت درخشان ما و همکاران عزیزمون بوده.

نبض مارکتینگ

دسته‌بندی مقالات

دوست داری سایتت تو صفحه اول نتایج گوگل دیده بشه؟!
دوست داری سایتت تو نتـایج اول گوگـل دیده بشه؟!

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت           

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت    

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت     

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت 

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی