نبض مارکتینگ

Nabze Marketing
Creative Agency

تولید محتوای صوتی و پادکست

چرا تولید محتوای صوتی و نحوهٔ تولید محتوای پادکست | تاثیر آن بر سئو

فهـرست مطالـب

شاید شما نسبت به ضبط صدای خود و تولید محتوای پادکست و تولید محتوای صوتی گارد داشته باشید اما اگر بدانید که چگونه مانند بمب به سئو سازی سایت شما کمک می‌کند و آن را تکان می‌دهد، یک لحظه هم از تلاش برای تولید آن غفلت نمی‌کنید!

میدانیم که در زمان کنونی، مردم مدت زیادی از وقت خود را در ترافیک، در حال رانندگی، مشغول به کار و… می‌گذرانند. حتی خود شما هم به این موارد دچار هستید.

پس قطعا خواندن مطالب نوشته شده برای آنها دشوار خواهد بود، اما همزمان با انجام دادن این کارها می‌توانند به مطالبی که به صورت صوتی به آنها ارائه داده می‌شود؛ گوش فرا دهند.

بنابراین برای تولید محتوای پادکست، تمام تلاش خود را به کار بگیرید.

با نبض مارکتینگ همراه باشید که در ادامهٔ این مقاله، تمامی نکات مربوط به  تولید محتوای صوتی را با هم بررسی می‌کنیم.

معنی لغوی پادکست در فرهنگ لغت

تولید محتوای صوتی و پادکست

پادکست یک فایل صوتی دیجیتال هست که برای دانلود از طریق رایانه یا دستگاه تلفن همراه، در اینترنت قرار گرفته است. پادکست معمولاً به‌ صورت سری در دسترس هست و بخش‌های جدید آن به‌طور خودکار توسط مشترکان قابل دریافت است.

آموزش تولید محتوا
وبلاگ

نکته‌های طلایی برای تولید محتوا

آموزش تولید محتوا

پادکست چیست؟

پادکست چیست؟

پادکست همان محتوای صوتی است که به صورت دیجیتالی منتشر می‌شود با این تفاوت که باید به صورت سری‌ای از مجموعهٔ محتوای صوتی باشد که کاربر بتواند دنبالهٔ آن را بگیرد.

محتوای صوتی چیست؟

محتوای صوتی چیست؟

محتوای صوتی همانند محتوای پادکست، نیاز به اشتراک ندارد و شما می‌توانید آن را به صورت تک و حتی به تعداد یک عدد تولید کرد و از مزایای آن بهره‌مند شد.

کاربرد تولید محتوای صوتی

شما می توانید برای افزایش رتبه سایت خود در گوگل تمامی محتوا های متنی سایت خودتان را به صورت صوتی هم منتشر نمایید.

شما میتوانید آموزش هایی که دارید را به صورت صوتی تهیه و منتشر نمایید.

شما میتوانید محتوای صوتی تولید کنید و در سایت های اشتراک پادکست بگذارید و سئو بگیرید.

شما میتوانید محتوای صوتی تولید کنید و در اپلیکیشن خود به مخاطبین خود برسانید.

شما میتوانید کتاب هایتان را به صورت صوتی تهیه و منتشر نمایید.

شما میتوانید محتوای صوتی آماده نمایید و در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

برای تولید محتوای صوتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

تولید محتوا به روش صوتی یکی از انواع روش‌های تولید محتوا (تاپیک کلاستر، تصویری، ویدیویی و …) است که نیاز به آموزش دارد.

آموزش تولید محتوا نیازمند نکاتی است که باید به آن‌ها توجه شود. باید بدانیم که صوت، بخش مهمی از استراتژی محتوا و همچنین استراتژی بازاریابی است که به دقت باید این نکات رعایت شود:

محتوا تاپیک کلاستر یا خوشه ای
وبلاگ

محتوا تاپیک کلاستر چیست؟

محتوا تاپیک کلاستر

۱. داشتن یک گویندهٔ درجه یک

داشتن گوینده در تولید محتوای تصویری

در محتوای صوتی یا محتوای پادکست، گوش کاربر به کار گرفته می‌شود پس استفاده از لحن و صدای مناسب و تاثیرگذار اهمیت بالایی دارد.

۲. استفاده از فناوری‌های مناسب برای ضبط محتوای صوتی خود

استفاده از فناوری مناسب برای تولید محتوای تصویری

برای تولید محتوای صوتی یا پادکست باید از میکروفون یا ضبط صدا با کیفیت مناسب استفاده کرد.

۳. استفاده از یک مکان مناسب

استفاده از مکان مناسب برای تولید محتوای صوتی یکی از مسائل دارای اهمیت است، برای مثال در مکان شلوغ که پر از سر و صدا است نمیتوان محتوای صوتی تولید کرد.

با توجه به دسترسی همه به اینترنت، استفاده از شبکه‌های اجتماعی به صورت همگانی و داشتن حساب های کاربری مختلف تولید پادکست کار بسیار دشواری نیست!

امروزه برخلاف گذشته که افراد برای تولید هر نوع محتوای صوتی نیاز داشتند به رادیو مراجعه کنند، با کمترین دردسر و با تهیه یکسری تجهیزات مناسب و فراهم ساختن یک مکان مناسب برای ضبط، می‌توان محتوای صوتی موردنظر خود را تولید نمود و در سر تا سر اینترنت آن را منتشر کرد.

کاربرد محتوای صوتی یا محتوای پادکست

کاربرد تولید محتوای صوتی

۱. میتوانید کل بلاگ خود را به محتوای صوتی تبدیل کنید.

۲. کتاب صوتی تولید کنید.

۳. محتوای صوتی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید.

۵ مزیت طلایی تولید محتوای پادکست

به این مزایا توجه کنید!

۱. تفسیر موضوعات مختلف

تولید محتوای پادکست، همانند پخش مستقیم ویدیو به صورت منظم، تفسیر صوتی دربارهٔ هر موضوع دلخواهی و مختلفی می‌تواند باشد. این برنامه‌ها برای گرفتن سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها، انتقادات و همچنین انتقاد از رویدادها، پوشش و بازتاب برای گوشی‌های موبایل ایده‌آل هستند. پادکست‌ها بدون توجه به حوزهٔ کسب و کار شما، گزینه‌های عالی برای به اشتراک گذاری محتوا هستند.

باید بدانید که پخش جریانی مطالب با سرعت زیاد روشی جدید برای استفاده از محتوا است به همین علت ارائه پادکست نسبت به نوشتن منظم یا محتوای ویدیویی کوتاه، یک گزینه رقابتی برای موارد مهمی است که آن را منتشر می‌کنید.

۲. حفظ محتوا

برنامه‌های تولید پادکست، راه‌های عالی برای حفظ محتوا هستند. این نرم افزارهای موبایل که به عنوان برنامه‌های تولید محتوای صوتی کار می‌کنند، ابزارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهند که برای تعیین کیفیت محتوا، روش‌های متناسبی را ارائه می‌دهند.

۳. تولید آسان

تولید و توزیع پادکست، یکی از بهترین را‌ه‌ها برای انتشار محتوا و ارتباط با مخاطبان است. داشتن گزینه ضبط محتوای صوتی یکی از گزینه‌های تولید محتوا است که شما می‌توانید در هر زمان بدون داشتن تجهیزات استودیویی گران قیمت، محتوا تولید کنید.

۴. ایجاد کانال صوتی

تولید محتوای صوتی به شما امکان دسترسی به سیستم عامل‌های صوتی برای توزیع و ایجاد کانال‌هایی را می‌دهد.

اگر شما امکان ایجاد کانال سفارشی خود را داشته باشید، می‌توانید برای توزیع و سازماندهی محتوای خود به صورت گسترده، تلاش کنید.

۵. دسترسی زیاد

اگر شما محتوای خود را به صورت صوتی تولید کنید، امکان دسترسی همگانی به محتوای خود را بالا برده‌اید. زیرا کاربر در شرایطی که باشد می‌تواند از آن محتوا استفاده کند.

اهمیت تولید محتوای صوتی یا تولید محتوای پادکست

اهمیت تولید محتوای صوتی و پادکست

استفاده از محتوای صوتی در سئو سایت شما از انواع مختلف سئو سایت فروشگاهی، شرکتی و… موثر است.

هزینه تولید محتوای صوتی بسیار ارزان است و جزو ارزان ترین روش های تبلیغاتی می باشد.

تولید محتوای صوتی باعث ایجاد برندینگ در ذهن مخاطب می شود.

شرکتی که محتواهای ارزشمند خود را به صورت صوتی هم ارائه می دهد و همچنین شرکتی که در این زمینه محتوای صوتی به مخاطب های خودش می دهد، باعث می شود تا پیشرو بودن در تولید محتوای ارزشمند بیشتر به چشم بیاید.

تجربه کاربری منحصر به فرد و عالی را برای کاربران خود ایجاد میکنید و باعث افزایش رضایتمندی مخاطبین خود می شوید.

حجم محتوای صوتی نسبت به تصویری پایین تر است و کاهش سرعت کمتری دارد.

محتوای صوتی برای کاربران نابینا یک فرصت طلایی می باشد.

مطالب را به صورت صوتی میتوان در حال رانندگی یا پشت ترافیک یا زمانهای اتلافی گوش داد.

با تولید محتوای صوتی احتمال بازگشت مخاطبین و به خاطر سپردن برندتان را بالا می برید.

با تولید محتوای صوتی رتبه سئو شما بالا می رود.

آیا پادکست یا محتوای صوتی بر سئو تاثیر دارد؟

باید بدانید که برای یک سئوکار استفاده از محتوای متنوع در تولید محتوا، به تنهایی بر سئو موثر است. چه بسا که آن محتوا از نوع محتوای پادکست باشد و مخاطبان بیشتری را به خود جذب کند و باعث می‌شود که سایت شما به صفحه اول گوگل برسد. شما باید هزینه صفحه اول گوگل را بدانید! با جذب بیشتر کاربران، رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل افزایش میابد و در نتیجه باعث بهبود سئو سایت می‌شود.

اثر تولید محتوای صوتی بر سئو

با تولید محتوای صوتی در وب سایت خود امتیاز سئو از گوگل می گیرید همچنین محتوای پادکست همانند محتوای ویدئویی از امتیاز جداگانه‌ای برای سئو برخورداد است.

گوگل در حال تولید محصولی به نام “سئوی صوتی” است که خود نشان دهندهٔ اهمیت این موضوع در دیجیتال مارکتینگ و سفارش سئو سایت است.

اگر سایت و وبلاگ خود را صوتی کنید و در بالای هر صفحه، فایل صوتی همان صفحه را نیز بگذارید به گوگل در ارائه محتوای صوتی به کاربران کمک بزرگی کرده‌اید.

تیم پادکست گوگل می گوید: به زودی در نتایج سرچ های خودمان همانند ویدئو، پادکست را نیز خواهیم آورد.

تاثیر محتوا بر سئو و بهینه سازی سایت
وبلاگ

تاثیر محتوا روی سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی

آموزش تولید محتوای پادکست

برای تولید محتوای صوتی، با ما همراه باشید.

گام اول | انتخاب موضوع

انتخاب موضوع در تولید محتوای صوتی

باید توجه داشته باشید که برای تولید محتوای صوتی، در زمان مشخص باید دربارهٔ موضوع مشخصی صحبت کنید که محتوای شما را تشکیل دهد. سعی کنید که دربارهٔ بسیاری از قسمت ها (بیش از ۱۰۰کلمه) صحبت کنید، اما آنقدر گسترده نباشد که نتوانید مخاطبان بالقوهٔ خود را جذب کنید.

گام دوم | برنامه ریزی

برنامه ریزی برای تولید محتوای صوتی

برای تولید محتوای پادکست باید در نظر داشته باشید که از لحاظ زمانی و موضوعی برنامه ریزی مشخصی داشته باشید.

بهتر است که فواصلی که برای انتشار پادکست خود در نظر می‌گیرید کوتاه باشد. این کار باعث ارتباط دائمی شنوندگان و مخاطبان با محتوای صوتی شما می‌شود. علاوه بر این، افزایش تعداد پادکست‌های جذاب رابطه مستقیمی با تعداد مخاطبان شما دارد.

گام سوم | کیفیت صدا

کیفیت صدا در تولید محتوای تصویری

کیفیت صدا گام بعدی برای تولید یک محتوای صوتی مناسب مانند پادکست است. اگر می‌خواهید شنوندگان خود را مجذوب پادکست خود کنید علاوه بر داشتن محتوای جذاب، کیفیت صدای شما و مهمان شما نیز باید عالی باشد. برای این کار نیاز به تجهیزات مناسب و رعایت یکسری موارد از جمله فاصله مهمان تا میکروفون و … دارید.

گام چهارم | مصاحبه

مصاحبه تصویری در تولید محتوا

می‌توانید در ارتباط با موضوع خود، مصاحبه با یک مهمان جذاب داشته باشید. لازم نیست حتماً این مهمان یک سلبریتی باشد بلکه هر فردی که فن بیان زیبا و جذابی دارد و همچنین دارای تسلط کافی روی موضوع پادکست شما است، برای مصاحبه صوتی شما گزینه‌ی مناسبی است.

گام پنجم | تاثیر بصری

تاثیر بصری در تولید محتوای صوتی

تولید محتوای پادکست ممکن است یک بستر صوتی محوری باشد، اما تصاویر برای تبلیغ نمایش شما کلیدی هستند. رسانه­ های اجتماعی، طراحی وب سایت و تصاویر پوشش پادکست شما باید منحصر به فرد باشد. سازگاری با مارک مهم است، اما از تازگی غافل نشوید. طبق تحقیقاتی که انجام شده است، مغز انسان از طریق بصری پاسخ می دهد تا همه چیز را کشف و درک کنیم. این همان چیزی است که ‌میشود برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات و عناوین کلیک کنیم.

گام ششم | تبلیغات

تبلیغات تولید محتوای صوتی

داشتن تبلیغات مناسب راه‌حل دیگری برای افزایش تعداد مخاطب است. این امر با برگزاری مسابقات مرتبط با موضوع پادکست و یا ارائه متن و تصویر مرتبط صورت می‌پذیرد.

 

تولید محتوای تصویری
وبلاگ

آموزش تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

ایجاد وبلاگ صوتی

در تولید محتوا برای وبلاگ، علاوه بر محتوای متنی و تصویری، کل مطالب وبلاگ خودتان را به صورت صوتی آماده کنید و در بالای هر صفحه از وبلاگ، محتوای صوتی آن صفحه را نیز درج کنید تا اثر مثبت آن را روی سئو سایتتان، رضایتمندی مخاطبین و کنترل نرخ پرش کاربران ببینید.

مزایای تولید محتوای صوتی نسبت به رادیو اینترنتی

رادیو اینترنتی به روش Push Technology کار میکند ولی پادکست به روش Pull Technology کار میکند.

 یعنی در روش ارائه پادکست وبلاگ صوتی، کاربران بر اساس تقاضای خود در گوگل به محتوای صوتی می رسند و همچنین بر اساس نیاز مخاطب محتوای صوتی به ایشان داده می شود. اما در رادیو اینترنتی مطالب به صورت کلی به کاربر تحویل داده میشود .

 در تولید محتوای پادکست نیاز به دستگاه پخش خاصی مثل رادیو نیست و در هر کامپیوتر و موبایلی می‌تواند اجرا شود.

محتوای صوتی پس از دانلود (پادکست) از اینترنت بدون ارتباط با اینترنت قابل اجرا هستند و کاربر به راحتی میتواند آنرا جلو یا عقب بزند ولی رادیو اینترنتی به محض قطع شدند اینترنت، قطع می شود.

۷ دلیل برای جدی گرفتن تولید محتوای صوتی

با توجه به این دلایل، شما باید تولید محتوای صوتی را جدی بگیرید!

دلیل اول | ایجاد کردن شبکه‌ای قدرتمند

ایجاد شبکه ای قدرتمند اثر تولید محتوای پادکست

اگر می‌خواهید کسب و کارتان را گسترش دهید، باید با افراد زیادی ارتباط داشته باشید. تا زمانی که افراد کمی شما را بشناسند و شما هم ارتباطات محدودی داشته باشید نمی توانید انتظار آن را داشته باشید که در گسترش کارتان خیلی موفق باشید.

 اما با تولید محتوای صوتی و پادکست که به نوعی معرف شما و برند شماست، علاوه بر اینکه به راحتی محتوای شما می تواند دست به دست شود، شما با افراد بیشتری نیز آشنا ‌میشوید و همچنین شبکه‌تان را بزرگ تر می‌کنید.

 شما معمولا برای ساخت پادکست ممکن است به سراغ تعدادی افراد تاثیرگذار یا میهمان های ویژه بروید که همین برقراری ارتباط با آدم های متنوع و زیاد خودش به شبکه سازی بهتر شما کمک میکند.

دلیل دوم | امکان استفاده از قدرت و شهرت افراد مشهور

استفاده از شهرت افراد معروف برای تولید محتوای پادکست

فکر نکنید که شما برای پیدا کردن افراد مشهور و پر نفوذ باید بسیار تلاش و خواهش و التماس کنید که به شما وقت بدهند تا با آنها مصاحبه کنید و یک پادکست ضبط کنید . این روزها حتی بزرگ ترین برندها و مشهورترین افراد هم نیاز به تعامل دارند . بنابراین کمتر کسی را می توانید امروز پیدا کنید که علاقه ای به مشارکت و تعامل حتی با افراد کمتر مشهور و شناخته شده نداشته باشد

پس بهره گیری از قدرت افراد مشهور و شناخته شده خصوصا در زمینه کاری و کسب و کار خودتان، راهی هوشمندانه برای ایجاد تاثیرگذاری و تایید اجتماعی برای برند شماست.

زمانی که شما با فردی معتبر که جایگاه خوبی برای خودش ساخته است مصاحبه میکنید ، می توانید تعداد زیادی از هواداران این شخص را هم به خودتان جذب کنید ، علاوه بر اینکه افراد دیگر هم که به وبلاگ یا سایت شما سر می زنند قطعا به شما اعتماد بیشتری میکنند چون توانسته اید با فلان آدم صحبت کنید .

همین باعث افزایش اعتبار شما میشود و حتی شاید باور نکنید مردم با سرعت بیشتری محصولات شما را می خرند یا تمایل نشان می دهند که از خدمات شما استفاده کنند . چون به صورت ناخودآگاه اسم و حضور یک فرد مشهور در پادکست شما برای شما اعتبار سازی میکند.

دلیل سوم | جذب مخاطبان فعال و پیگیر

جذب مخاطبان فعال

میدانیم که امکان این وجود ندارد که همه آدم ها در هر سن و سالی عاشق خواندن محتوای متنی باشند، هر چه قدر هم که محتوای ما عالی و بدون نقص باشد عده زیادی از مخاطبین هدف ما ممکن است حتی یک عدد از مقاله های ما را هم نخوانند ، نه به این خاطر که محتوای ما بد و غیر مفید است بلکه فقط به این دلیل که آنها اهل خواندن نیستند و حتی برای آموزش هم عقیده ای به یادگیری از طریق خواندن محتوای متنی ندارند .

 

اینها جزو همان گروه افرادی هستند که عاشق سخنرانی ها و فایل های صوتی هستند و به شدت پیگیر این نوع محتوا هستند .

خب اگر شما دست به کار نشوید و پادکستی برای آنها تولید نکنید مشخصا این تعداد مخاطب را برای همیشه از دست می دهید. اما همین مخاطب ها کافی است فقط یکبار از شما یک محتوای پادکست عالی بشنوند مطمئن باشید دست از سر شما بر نمیدارند و جزو مخاطبان پیگیر شما می شوند . در صورتی که اگر همین محتوا را به صورت متنی منتشر میکردید این افراد حتی نگاهی هم به آن نمی کردند.

دلیل چهارم | ایجاد ارتباط عمیق با مخاطبان

ارتباط با مخاطبان

اصلا جای تعجب نیست که شنیدن صدای یک فرد در مقایسه با زمانی که نوشته های او را می خوانیم، ارتباط ما را با او نزدیک تر می کند. خواندن و نوشتن مهارت هایی است که برای روز مبادا نگه می داریم، ولی این مهارت ها اخیرا متداول شده اند؛ برخلاف سخن گفتن و شنیدن که سال هاست در ما حضور داشته است.

آنها اعتقاد دارند که صحبت کردن و شنیدن جزو ذات انسان و مغز انسان ها است اما خواندن و نوشتن نه . به نوعی آنها میگویند زبان گفتاری درون مغز انسان سیم پیچی شده است. و ظرفیت زبانی در بشر به صد هزار سال پیش بر می گردد، و مغز بشر کاملا برای پردازش زبان هماهنگ شده است … و حقیقت این است که : خواندن و نوشتن مهارت هایی اکتسابی هستند نه ذاتی. ( شانک ویلر و لیبرمن، ۱۹۸۹)

دلیل پنجم | افزایش کسب سود

افزایش کسب سود با تولید محتوای صوتی

زمانی که شما تولید محتوا و وبلاگ نویسی را به هدف کسب درآمد و پولسازی انجام می دهید قطعا باید از روش های مختلف برای کسب درآمد استفاده کنید و نباید خودتان را محدود کنید .

پادکست بر عکس تصور ما به عنوان یکی از پولسازترین روش های بازاریابی محتوایی هستند. با کمی تولید محتوای هوشمندانه و ساختن پادکست های جالب شما می توانید هر روز اسپانسرهای بیشتری بگیرید و در نتیجه از تولید محتوا پول بیشتری در بیاورید .

پس افزودن یک پادکست به محتوای بازاریابی شما می تواند مستقیما سود وبلاگ و کسب و کار شما را بالا ببرد.

دلیل ششم | بالا رفتن ارزش شما از نظر گوگل

بخبود سئو با تولید محتوای صوتی

اگر سایتی دارید که برای آن محتوا تولید می‌کنید، مشخصا یکی از دغدغه های اصلی شما تولید کنندگان محتوا و وبلاگ نویس ها این است که محتوایی تولید کنید که در کنار جذب مخاطب برای گوگل هم دوست داشتنی باشد تا گوگل سایت را به مخاطب ها معرفی و توصیه کند و در صفحات نتایج جستجوی گوگل حضور داشته باشید.

مشخصا با انتشار محتوای صوتی به صورت پادکست و افزایش تعداد کلمات کلیدی و همین طور محتوایی که هر روز منتشر میکنید گوگل به شما اطمینان بیشتری میکند .

 

از طرف دیگر انتشار محتوای صوتی به شما کمک میکند لینک های بیشتری بگیرید و قطعا می‌دانید که بر سئو سایت تاثیرگذار است . این لینک ها هم ممکن است مربوط به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی توسط افرادی باشد که به شنیدن فایل های صوتی علاقه‌مند هستند و هم میتواند مربوط به اشتراک گذاری در سایت میهمان های برنامه های پادکستی شما باشند .

و باز هم در کنار همه این موارد انتشار فایل صوتی روی سایت باعث میشود مدت زمان حضور بازدید کننده روی سایت تان بالا برود که گوگل از این کار خیلی خوشش می آید و همین هم باعث بهبود سئو سایت شما میشود.

دلیل هفتم | سخنرانی در همایش ها و سمینارهای آینده‌

سخنرانی در همایش و سمینار

درست است که شما در زمان تهیه پادکست می توانید صحبتهای تان را ویرایش کنید و خیلی استرس صحبت در میان جمع و نگاه کردن در چشمانشان را ندارید اما یک تمرین بسیارعالی برای سخنرانی های آینده در همایش یا سمینارها یا حتی در جلسه های کاری آینده است .

اما فرض کنید شما فقط یک وبلاگ نویسی و تولید کننده محتوای عالی متنی هستید که اتفاقا توانسته اید مخاطب زیادی را برای خودتان جمع کنید ، اما همین امروز از شما دعوت میشود که در یک جمع برای تعدادی از مخاطبان تان سخنرانی کنید و یا به آنها آموزش بدهید .

 مطمئننا اگر هیچ تمرین صحبت کردن نداشته باشید به تت و پت می افتید و اصلا نمی توانید خاطره خوبی از سخنرانی و صحبت کردن در میان جمع برای خودتان بسازید و همین یعنی از دست دادن فرصت های چند ده میلیونی برای کسب و کارتان و یا پولسازی از طریق تولید محتوا !

 

اما زمانی که شما روزانه یا حداقل هفته ای ۲-۳ بار پشت میکروفون بروید و یا صحبت کنید و صدای خودتان را با گوشی موبایل تان ضبط کنید قطعا ترس تان به میزان زیادی از صحبت کردن در میان جمع می ریزد این چالش را به راحتی پشت سر میگذارید .

سخن آخر

اگر برای گسترش کسب و کار خود از طریق تولید محتوا تلاش می‌کنید، از انواع تولید محتوا استفاده کنید که تاثیر باورنکردنی در گسترش کسب و کارتان دارد.

در همین راستا از تولید محتوای صوتی و پادکست استفاده کنید تا تاثیرش را در کسب و کار خود ببینید. شما می توانید از مشاوره های سئوکار نبض مارکتینگ بهره ببرید.

+ میتونی این مطلب رو با دوستات هم به اشتراک بذاری...

محتوای این بلاگ تایید شده است. تشکر از تیم تحریریه نبض مارکتینگ

محمد امیری - کارشناس ارشد سئو نبض مارکتینگ

+ ممکنه به این مطالب هم علاقه‌مند شی...

+ میتونی دیدگاهت رو با بقیه به اشتراک بذاری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دربـاره ما

فعالیت این آژانس از سال ۱۳۹۴ شروع شده و تا به امروز نتایج گویای فعالیت درخشان ما و همکاران عزیزمون بوده.

نبض مارکتینگ

دسته‌بندی مقالات

دوست داری سایتت تو صفحه اول نتایج گوگل دیده بشه؟!
دوست داری سایتت تو نتـایج اول گوگـل دیده بشه؟!

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت           

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت    

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت     

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت 

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی