نبض مارکتینگ

Nabze Marketing
Creative Agency

سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه خاکستری چیست؟ ۱۰ ترفند از سئو خاکستری

فهرست مطالب

اگر شما کسب و کاری دارید که از طریق سایت و سئوی سایت به دنبال گسترش دادن آن هستید، باید بدانید که سئو نیز همانند هر کار دیگری که انجام می‌دهید روش انجام از راه درست و غلط را دارد که به راه درست آن، سئو کلاه سفید و به راه غلط آن، سئو کلاه سیاه می‌گویند. اما در این راستا راه دیگری به نام سئو خاکستری نیز وجود دارد که برای انجام تکنیک های کلاه سیاه، لباس کلاه سفید را به تن می‌کند. اما باید بدانید که تکنیک های خاکستری مرزی بین کلاه سیاه و کلاه سفید نیست چرا که اگر گوگل متوجه آن شود باعث جریمه وب سایت خواهد شد.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه خاکستری چیست؟

اگر بخواهیم تمامی خدمات سئو سایت را به صورت پایبند به اصول و قوانین گوگل انجام دهیم، کارمان بسیار دشوار و زمان بر خواهد بودو توجه کنید که در این قسمت گفته نشد که رسیدن به رتبه با تکنیک های سئو سفید کاری غیر ممکن است بلکه فقط گفته شد که کاری دشوار و زمان بر است. تعریف سئو خاکستری کمی سخت است. چرا که نمی توان گفت که مرزی بین سئو سفید و سئو سیاه است. شاید بتوان آن را اینگونه تعریف کرد:

” سئو کلاه خاکستری” چیزی بین سئو کلاه سفید و سیاه نمی باشد. بلکه شامل تکنیک هایی که اگر گوگل متوجه استفاده آن ها شود، سایت شما را جریمه می کند و افرادی بیشتر از این تکنیک ها استفاده می کنند که خیلی به قانون پابند نمی باشند ولی در نظرشان نمی خواهند کار غیر قانونی کنند.”

همچنین می‌توان گفت که تکنیک های خاکستری همانند لبهٔ پرتگاهی است که هر لحظه امکان سقوط از آن وجود دارد. اگر این تکنیک ها بسیار دقیق و کامل انجام شوند که باعث بهبود جایگاه سایت در صفحه نتایج گوگل می‌شود اما حتی یک اشتباه کوچک هم باعث سقوط از لبهٔ پرتگاه خواهد شد.

سئو کلاه سفید و تکنیک های آن
وبلاگ

سئو کلاه سفید چیست؟ تکنیک های سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید

اهمیت سئو کلاه خاکستری در چیست؟

درک صحیحی از سئو کلاه خاکستری اهمیت زیادی دارد برای اینکه اگر به درستی تکنیک های آن استفاده شوند، می تواند به راحتی باعث افزایش رتبه سایت شما شود و از طرف دیگر، باعث صرفه جویی در هزینه سئو سایت شود. الگوریتم های گوگل خیلی باهوش هستند و همانطور که می دانید هرساله تغییرات زیادی در این الگوریتم انجام می شود بنابراین ممکن است بعضی از تکنیک های کلاه خاکستری بعدا توسط گوگل در لیست جریمه قرار بگیرند، برای همین متخصص و مشاوره سئو باید اطلاعات خود را در این زمینه همیشه به روز نگه دارد.

۱۰ ترفند از ترفند های سئو خاکستری

برای استفاده از سئو کلاه خاکستری باید به ترفند های آن را به صورت کامل توجه کنید!

ترفند اول | خرید دامنه

در سطح وب، دامنه های بسیاری وجود دارد که احتمالا منقضی شده اند یا قیمت آن ها خیلی کم باشد. برخی از این دامین ها ممکن است دارای مطالبی مرتبط با محتوای وب سایت شما باشد. می‌توانید این دامین ها را خریداری کنید و از مطالب آن ها استفاده کنید و کلمات کلیدی سایت خود را در مطالب آن ها پیدا کرده و به سایت خود لینک دهید.

 فقط مراقب باشید که این دامین ها قبلا توسط گوگل مورد جریمه قرار نگرفته باشند. حتی می توانید مطالب کوتاهی برای این سایت های جدید بنویسید و بعد به سایت خود با کلمات کلیدی مرتبط لینک دهی که این کار کمی به اعتبار آن دامین می‌افزاید.

ترفند دوم | نوشتن محتوای آپدیت

باید در نظر داشته باشید که گوگل علاقهٔ زیادی به نوشتن محتوای کامل و یونیک دارد اما بیشتر از آن به این علاقه دارد که بعد از مدتی به سراغ همان محتواها بروید و آن ها را به روز رسانی کنید.

ترفند سوم | طراحی مجدد سایت

یکی دیگر از ترفندهای سئو کلاه خاکستری طراحی مجدد سایت است. با طراحی مجدد سایت مجبور به تغییر کدها و دستورات خواهید شد و این تغییرات باعث می‌شود گوگل آن‌ها را به عنوان محتوای جدید شناسایی کند و ارزش جدیدی برای آن‌ها قائل شود.

ترفند چهارم | استفاده از شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی از سئو کلاه خاکستری

در این زمینه شما می توانید حساب های مختلفی را ایجاد کنید و از طریق آن ها برای سایت و سوشیال سایت خود فعالیت کنید.

ترفند پنجم | کامنت گذاری

کامنت گذاری برای سئو کلاه خاکستری

شما می‌توانید با ایجاد کامنت هم در سایت خودتان هم در سایت های دیگر بک لینک ایجاد کنید. یعنی اینکه با کامنت گذاری در سایت خودتان بک لینک برای بخش های دیگر سایتتان و با کامنت گذاری در سایت های دیگر، بک لینک برای کل سایتتان ایجاد کنید.

ترفند ششم | فروم

برخی از فروم‌ها لینک ها را فقط در حالتی که به اکانت خود وارد شده باشید نمایش می‌دهند. در اینگونه فروم ها نمی‌توان لینک سازی انجام داد و به درد ما نمی‌خورد. باید فروم‌هایی پیدا کنید که لینک‌ها را در حالت معمولی نمایش دهد.

همچنین لینک‌های داخل فروم بهتر است دارای rel با مقدار UGC نباشد. این مقدار به موتورهای جستجو می‌فهماند که لینک توسط کاربران ایجاد شده است. البته برای درک ساختار وب سایت‌ها گوگل الگوریتم خاص خود را دارد و به هر حال متوجه فروم بودن صفحه می‌شود و این ارزش لینک‌های شما را کم می‌کند. می‌توانید پاسخ تاپیک‌ها را در یک مطلب در سایت خود توضیح داده و لینک آن را در فروم قرار دهید. بدین شکل کلیک و ترافیک از بک‌لینک خود خواهید داشت و این قدرت بک‌لینک شما را بهبود می‌‌بخشد.

سئو کلاه سیاه چیست؟
وبلاگ

سئو کلاه سیاه چیست؟ روش نابودی رتبه سئو

سئو کلاه سیاه

ترفند هفتم | پست مهمان

یکی دیگر از راه های سئو کلاه خاکستری استفاده از پست مهمان است که برای این کار می‌توانید به سایت هایی که با زمینه کاری شما مرتبط هستند، با استفاده از پیام یا ایمیل، یک پست مهمان ارسال کنید و از آنها بخواهید که در سایت خود منتشر کنند. اگر از مطالب یونیک و خلاقانه استفاده کنید شانس بیشتری برای پذیرفته شدن دارید. همچنین لیست‌های زیادی از سایت‌هایی که پست مهمان می‌پذیرند وجود دارد. ویرگول سایتی است که در این زمینه تخصصی کار می‌کند.

ترفند هشتم | رپورتاژ آگهی

شما می‌توانید با خرید رپورتاژ آگهی از سایت‌های مرتبط با موضوع سایت خود بک لینک های قدرتمندی را ایجاد کنید. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که مرتبط با موضوع سایت خودتان باشد.

نحوه ساخت رپورتاژ تصویر اصلی
وبلاگ

نحوه ساخت رپورتاژ

ساخت رپورتاژ

ترفند نهم | ساختن PBN

استفاده از PBN برای سئو کلاه خاکستری

این ترفند یکی از خطرناک ترین و در عین حال قدرتمندترین ترفند سئو کلاه خاکستری است که بسیاری از شرکت های سئو این ترفند را به کار میگیرند. بعد از مدتی گوگل با آپدیت الگوریتم هایش توانست آن را شناسایی کند و سایت هایی که از آن استفاده کرده بودند را جریمه کند. در تکنیک  pbn، ما یک شبکه از وب سایت ها و وبلاگ ها را ایجاد میکنیم، از آنها به یکدیگر لینک میدهیم و بعد از اینکه همه آن ها قدرت و اعتبار زیادی را کسب کردند، به مرور لینک دادن از آنها به سایت اصلی را آغاز میکنیم.

ترفند دهم | استفاده از تبلیغات

استفاده از تبلیغات یکی دیگر از ترفندهای استفاده از سئو کلاه خاکستری است که بسیاری از متخصصان و شرکت های سئو در تلاش اند که بخشی از بودجه بازاریابی خود را به تبلیغات اختصاص دهند تا علاوه بر فروش مستقیم محصول و خدمات، کمی هم از طریق آن به سئو سایت کمک کنند. اما خب استفاده از تبلیغ، چگونه به سئو کمک میکند؟

اولین تاثیر تبلیغات روی بهینه سازی سایت، تاثیری است که از طریق برندسازی دارد. در واقع هر چه نام و برند شما در ذهن مخاطبان شناخته شود، احتمال اینکه در سطح وب و در زمان جستجو کلمات کلیدی روی سایت شما کلیک کنند، بیشتر میشود. همچنین با افزایش نرخ کلیک، نرخ تبدیل کاربر به مشتری در سایت شما افزایش میابد.

سخن آخر

توجه داشته باشید که اگر قصد گسترش دادن کسب و کار خود را دارید، پس از تکنیک های سئو به صورت درست استفاده کنید تا سبب بهبود جایگاه سایت شما در صفحات نتایج گوگل شود.

+ میتونی این مطلب رو با دوستات هم به اشتراک بذاری...

محتوای این بلاگ تایید شده است. تشکر از تیم تحریریه نبض مارکتینگ

محمد امیری - کارشناس ارشد سئو نبض مارکتینگ

+ ممکنه به این مطالب هم علاقه‌مند شی...

+ میتونی دیدگاهت رو با بقیه به اشتراک بذاری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دربـاره ما

فعالیت این آژانس از سال ۱۳۹۴ شروع شده و تا به امروز نتایج گویای فعالیت درخشان ما و همکاران عزیزمون بوده.

نبض مارکتینگ

دسته‌بندی مقالات

دوست داری سایتت تو صفحه اول نتایج گوگل دیده بشه؟!
دوست داری سایتت تو نتـایج اول گوگـل دیده بشه؟!

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت           

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت    

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت     

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت 

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی