نبض مارکتینگ

Nabze Marketing
Creative Agency

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

از تاثیر شبکه‌ های اجتماعی بر سئو چه می دانید؟

فهرست مطالب

بازدید بالای سایت در سئو و وب مستری اهمیت زیادی دارد. با دیده شدن مطالب، آن سایت در فهرست گوگل قرار گرفته و رشد می‌کند. افرادی که محتوای سایت را می‌نویسند همیشه در تلاش هستند تا به هر شکلی، بازدید آن افزایش یابد. عوامل زیادی در این موضوع تاثیر دارند. نمی‌توان تاثیر شبکه‌ های اجتماعی بر سئو را نادیده گرفت. گذاشتن لینک سایت در انواع شبکه‌ های اجتماعی و بازدید زیاد آن باعث می‌شود که سایت معتبر شمرده شود و در صدر فهرست گوگل قرار گیرد.

سئو چیست و چه میزان اهمیت دارد؟

اهمیت سئو در سایت

وقتی شما سایتی داشته باشید، باید برای رشد آن تلاش کنید. با رشد سایت، خواهید دید که مطالب سایت شما در اوایل فهرست گوگل قرار می‌گیرد. برای این کار باید استانداردهای لازم انواع موتورهای جست‌وجوگر را رعایت کرده و مخاطب را به سمت سایت خود جذب کنید. هرچه میزان بازدید و رضایت از سایت شما بیشتر باشد، از رقبای خود جلو زده و خواهید دید که به صدر فهرست گوگل نزدیک می‌شوید.

تاثیر لینک های نوفالو در سئو
وبلاگ

لینک‌های نوفالو اتلاف وقت یا موثر

تاثیر لینک های نوفالو در سئو

سئو یعنی این‌که عملکرد سایت خود را بهبود ببخشید و این عملکرد را، هم سطح استانداردهای گوگل قرار دهید. در سئو چیزهای دیگری مانند محتوایی که می‌نویسید و ساختار سایت‌تان مهم است. کلمه سئو به معنی بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جست‌وجوگر است که این کلمه به‌صورت SEO به زبان لاتین نوشته می‌شود. کلمه مخفف SEO از سه کلمه SEARCH ENGINE OPTIMIZATION شکل گرفته است.
گفته می‌شود هرچه میزان بازدیدکنندگان سایت بالاتر رود، میزان سئو هم افزایش می‌یابد و این دو فاکتور به هم مرتبط هستند. سئو دارای اهمیت زیادی است که برخی افراد از آن بی‌خبرند. با این کار شما می‌خواهید که سایت خود را رشد دهید و با رشد آن میزان بازدیدکنندگان بیشتر شود. زمانی که میزان بازدیدکنندگان سایت‌تان بیشتر شود، در مسیر رشد و پیشرفت قرار می‌گیرید.

سئو مارکتینگ با شبکه‌ های اجتماعی

برای فهمیدن نقش شبکه‌ های اجتماعی بر سئو سایت باید از آن استفاده کنید. تا زمانی که از شبکه‌های اجتماعی در مسیر بهترشدن بهره نبرید، نخواهید فهمید که تا چه میزان اهمیت دارند. این نوع از سئو مارکتینگ را SMO می‌نامند که مخفف کلمه‌های SOCIAL MEDIA OPTIMIZATION است. این کلمات به معنی بهینه‌سازی شبکه‌ های اجتماعی هستند.
این کار به دو صورت انجام می‌شود که شما در حساب کاربری خود در شبکه‌ های اجتماعی یا سایت خود مطالب را قرار می‌دهید. معمولا افرادی که در شبکه‌ های اجتماعی دارای حساب هستند، حساب آن‌ها به‌صورت تجاری است و از آن کسب درآمد می‌کنند. هرچه میزان بازدید حساب یا سایت شما بیشتر باشد و طرفداران بیشتری داشته باشید، گوگل آن حساب یا سایت شما را معتبر دانسته و به افراد زیادتری نشان می‌دهد. مطالبی که می‌گذارید باید به‌صورتی باشد که افراد زیادی را به خود جذب کرده و تاثیرگذار باشد.
حساب کاربری شما شخصی باشد یا تجاری، فرقی نمی‌کند که چه مطلبی را ارائه می‌دهید. نکته مهم در تاثیر شبکه‌ های اجتماعی بر بهینه سازی سایت این است که مطالبی که به‌صورت عکس، ویدیو یا متن در حساب خود قرار می‌دهید، باید برای افرادی که شما را دنبال می‌کنند جذاب باشد. تمامی این موارد تحت نظارت گوگل انجام می‌شود که آن‌ها را زیرنظر گرفته و شناسایی می‌کند. جذب مخاطب برای چیزهایی که در شبکه اجتماعی خود قرار می‌دهید به این صورت است که این افراد چه بازخوردی از خود نشان می‌دهند.
میزان لایک و کامنت هر مطلب شما در تمامی شبک‎ه‌ های اجتماعی نشان‌دهنده میزان جذابیت و تاثیرگذاری آن است.

اصول لینک سازی خارجی
وبلاگ

اصول موثر لینک سازی خارجی را بدانید!

تکنیک‌ های لینک سازی خارجی

تاثیرات مستقیم شبکه‌ های اجتماعی بر بهبود سئو

تاثیر سوشال مدیا بر سئو به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می‌شود. نوع مستقیم این تاثیرات کاملا واضح است و هر کاربری می‌تواند آن را به راحتی مشاهده کند. میزان این تاثیرگذاری‌ها برای شخصی که دارای حساب است واضح‌تر خواهد بود. چند مورد از این تاثیرات را نام می‌بریم.
• کاربران در شبکه‌ های اجتماعی برند شما را معرفی و تبلیغ کنند.
• لایک و کامنت از طرف کاربران و جذاب‌بودن برند شما برای آن‌ها
• با استفاده از بک لینک‌ها میزان بازدید خود را افزایش دهید.

۸ روش تضمینی برای افزایش ماندگاری کاربر در سایت
وبلاگ

کاربر را در سایت نگه دارید!

افزایش ماندگاری کاربر در سایت

تاثیرات غیر مستقیم شبکه‌ های اجتماعی بر سئو و بهینه سازی

یکی دیگر از مواردی که می‌توانیم برای تاثیر رسانه‌ های اجتماعی بر سئو به آن اشاره کنیم، تاثیر غیر مستقیم آن است. در ادامه برخی از این تاثیرات را نام برده و توضیح می‌دهیم.

راضی‌بودن مشتریان

برای این‌که این مورد را در سایت یا حساب کاربری خود تقویت کنید باید با مشتری تعامل داشته و حس خوبی را در او به‌‌وجود آورید. هرچه میزان ارتباط شما با مشتریان بیشتر باشد، آن‌ها به سمت‌تان جذب شده و به‌ یک مشتری ثابت و وفادار تبدیل می‌شوند.

ایجاد محبوبیت برند خود در شبکه‌های اجتماعی

برای این کار می‌توانید به حساب‌ها یا سایت‌های بزرگ‌تر بسپارید که برند شما را تبلیغ کنند. هرچه میزان پافشاری‌تان بیشتر باشد و فعالیت خود را به‌صورت مداوم انجام دهید، نتیجه آن را می‌بینید که به برندی محبوب و مشهور تبدیل خواهید شد.

ایجاد حس کنجکاوی در مخاطب

تاثیر شبکه‌ های اجتماعی بر سئو سایت به این شکل است که انتشار یا تبلیغ مطالبی که حس کنجکاوی را در کاربر برانگیخته کند، باعث سوق پیداکردن آن‌ها به سمت سایت شما می‌شود. برای این کار لازم است که با انجام تکنیک‌هایی مفید، تمام اطلاعات محتوا را به مخاطب ندهید. بسیاری از افراد برای دانستن ادامه مطلب به سایت‌تان رجوع می‌کنند.

انجام کارهایی برای ایندکس شدن محتوا

ایندکس شدن یعنی در فهرست گوگل قرار گرفتن. برای این‌که محتوای شما در اوایل فهرست گوگل قرار گیرد، لازم است که آن را در یک شبکه اجتماعی پرمخاطب قرار دهید. یکی از این شبکه‌های پرمخاطب اینستاگرام است. 

سوالات متداول شما

اگر محتوایی جذاب تولید می کنید که مردم با آن در رسانه های اجتماعی درگیر می شوند ،محتوایی که به اشتراک گذاشته می شود، لایک می شود، روی آن نظر داده می شود و روی آن کلیک می شود .در این صورت توجه بیشتری به محتوا و برند خود جلب می کنید، افراد بیشتری به سایت خود می‌آورید و به طور بالقوه بک لینک های بیشتری دریافت می‌کنید

اگرچه سیگنال‌های رسانه‌های اجتماعی تأثیر مستقیمی بر رتبه‌بندی جستجو ندارند، اما بر تلاش‌های بهینه‌سازی موتور جستجوی شما عمدتاً به چهار روش تأثیر می‌گذارند: ۱.افزایش دیده شدن شما در فضای آنلاین ۲. ترافیک وب‌سایت شما ۳.افزایش اعتبار ۴. شناخت برند

رسانه های اجتماعی یک عامل رتبه بندی نیستند، بنابراین به طور مستقیم به رتبه بندی شما کمک نمی کنند. در حالی که هیچ ارتباط مستقیمی بین این دو رتبه بندی وجود ندارد، مزایای سوشیال مدیا به سئو کمک می کند و اگر در تلاش برای بهبود سئوی خود هستید، سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی برای شما بسیار مهم است

+ میتونی این مطلب رو با دوستات هم به اشتراک بذاری...

محتوای این بلاگ تایید شده است. تشکر از تیم تحریریه نبض مارکتینگ

محمد امیری - کارشناس ارشد سئو نبض مارکتینگ

+ ممکنه به این مطالب هم علاقه‌مند شی...

+ میتونی دیدگاهت رو با بقیه به اشتراک بذاری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دربـاره ما

فعالیت این آژانس از سال ۱۳۹۴ شروع شده و تا به امروز نتایج گویای فعالیت درخشان ما و همکاران عزیزمون بوده.

نبض مارکتینگ

دسته‌بندی مقالات

دوست داری سایتت تو صفحه اول نتایج گوگل دیده بشه؟!
دوست داری سایتت تو نتـایج اول گوگـل دیده بشه؟!

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت           

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت    

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت     

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت 

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی