نبض مارکتینگ

Nabze Marketing
Creative Agency

panda

الگوریتم پاندا؛ آتش در مزارع

فهـرست مطالـب

گوگل جهت ارزیابی کیفیت محتوا برای سئو ، با الگوریتم پاندا قول داد، علیه مزارع محتوایی کم عمق یا همان کیفیت پایین و زیاد، اقدام کند. تاریخ این اقدام به فوریه ۲۰۱۱ برمی‌گردد. برای این کار گوگل یک روز پس از معرفی این الگوریتم، یک بلاگ پست درباره الگوریتم پاندا منتشر کرد. این الگوریتم تغییر قابل توجهی در نتایج گوگل ایجاد کرد.

چکیده این مطلب بیانگر آن بود که تنها سایت‌هایی در نتایج بالای جستجوی گوگل قرار می‌گیرند که از محتوای اصیل، باکیفیت و منحصربه فرد استفاده کنند. در واقع مأموریت الگوریتم جدید گوگل برای طبقه‌بندی کیفیت محتوای درون آن سایت بود که یکی از عوامل رتبه‌بندی به شمار می‌آید. می‌توانید به سرعت از ۲۰۱۱ به ۲۰۲۲ برسید که اولین قدم، برای رسیدن به کیفیت بالاست.

تغییر ۱۲ درصدی

12%

این الگوریتم همچون انواع الگوریتم‌های گوگل، به طور منظم تغییر می‌کند. گوگل الگوریتم‌های خود را به طور منظم تغییر می‌دهد. اما به دلیل تغییرات ظریف، کمتر کسی متوجه این تغییر می‌شود. الگوریتم پاندا، مأموریت خود را ابتدا از ایالات متحده آغاز کرد. این هشداری بود به سایت‌های سراسر دنیا که ممکن است در همه کشورها اعمال شود. به طور رسمی گوگل نمی‌گوید، این الگوریتم برای چه کاری است. اما گوگل در بلاگ پست خود، اذعان کرد که هدف‌اش، کاهش هرزنامه‌هاست.

برای همین، الگوریتم پاندا عمدتاً سایت‌هایی که محتوای دیگران را کپی می‌کنند را جریمه و همین امر به مرور، سبب سقوط و تنزل رتبه خود را شاهد خواهند بود. به مرور زمان توجهات بیشتر به جای هرزنامه خالص به محتوای کم عمق شد. در این خصوص برای آنکه از جرهای گوگل دور باشید، بهتر است، تعرفه سئو سایت را بدانید!

به روزرسانی Scraper

سایت‌های Scraper، سایت‌هایی هستند که به طور گسترده تعریف می‌شوند، البته محتوای اصلی ندارند و از محتوای دیگران استفاده می‌کنند. برخی سایت‌ها این کار را به صورت قانونی انجام می‌دهند، مانند استفاده از فایل‌های RSS که دارای مجوز هستند. در کل به سایت‌هایی که مقدار کمی از محتوا را خودشان جمع آوری می‌کنند و از محتواهای سایت‌های دیگر با استفاده از ابزار بهره می‌برند، Scraper گفته می‌شود.

الگوریتم کبوتر گوگل
وبلاگ

الگوریتم کبوتر گوگل چگونه کار می‌کند؟ چه تاثیری بر جستجو و سئوی سایت دارد؟

الگوریتم کبوتر

شایعاتی درباره پاندا

از بدو تولد پاندا شایعاتی درباره او و مأموریتش به راه افتاده است. در زیر به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم که می‌توان، مهم‌ترین آنها باشند.

برای الگوریتم پاندا، همچون الگوریتم گوگل فرد (Fred)، گوگل دچار شایعاتی می‌شود.

هدف پاندا ماموریت تکراری نیست

شایع‌ترین افسانه در مورد پاندا این است که این الگوریتم در مورد محتوای تکراری است. جان مولر، تصریح کرده است که محتوای تکراری مستقل از پاندا است. کارمندان گوگل تاکید کرده‌اند که پاندا محتوای منحصر‌به‌فرد را تشویق می‌کند، اما محتوای تکراری را مورد شماتت قرار نمی‌دهد. چیزی که پاندا به دنبال آن است، اطلاعات منحصربه‌فردی است که ارزش فوق‌العاده‌ای را برای کاربران فراهم می‌کند. می‌توان محتوای تکراری را در اولویت پایینی از نظرگاه گوگل در نظر گرفت. در سال ۲۰۲۱ گوگل تصریح کرد که محتوای تکراری عامل منفی در رتبه‌بندی نیست.

تولید محتوای کاربر

اگرچه پاندا می‌تواند محتوای تولید شده توسط کاربر را هدف قرار دهد، اما تمایل دارد، سایت‌هایی را که محتوای با کیفیت پایین تولید می‌کنند، مانند پست‌های مهمان هرزنامه یا انجمن‌هایی پر از هرزنامه را تحت تأثیر قرار دهد. محتوای تولید شده توسط کاربر خود را حذف نکنید، در عوض از منظر کیفیت به آن نگاه کنید.

تعداد کلمات معیار نیست

بسیاری از سایت‌ها این اشتباه را مرتکب می‌شوند که از انتشار هر محتوایی خودداری می‌کنند، مگر اینکه بیشتر از تعداد کلمات معینی باشد که معمولاً میان ۲۵۰ و ۳۵۰ کلمه ذکر شده است. در عوض، گوگل به شما توصیه می‌کند که به چند کلمه برای رضایت کاربر نیاز دارد.

اهمیت مسائل فنی برای پاندا

اشتباه دیگری که وجود دارد، این است که برخی به اشتباه تصور می‌کنند که این الگوریتم به مسائل فنی وب‌سایت نیز توجه می‌کند. توجه الگوریتم پاندا، تنها به محتواست. با اینکه موارد فنی از اهمیت بالایی در سئو برخوردار هستند، اما پاندا هیچ توجهی به موارد فنی سایت، از جمله سرعت و تکنیکال سایت ندارد.

seo
وبلاگ

الگوریتم دزد دریایی؛ چگونه با سارقین مقابله کنیم؟

الگوریتم دزد دریایی

پاندای امروز؛ ۲۰۲۱

pandaT

پاندا اکنون کاملاً در الگوریتم‌های یادگیری ماشین گوگل جاسازی شده است و در نتیجه، به‌روزرسانی‌های مرتبط با پاندا به‌صورت مستقل دیده نمی‌شوند. با تبدیل شدن پاندا به بخشی از الگوریتم اصلی گوگل، دیگر شاهد آپدیت‌های جداگانه پاندا نیستیم. به‌روزرسانی‌های الگوریتم اصلی به‌ویژه آنهایی که بر کیفیت و محتوا تمرکز دارند، از نظر تئوری به پاندا مربوط می‌شوند. با نبض مارکتینگ پاندا را رام کنید.

با پاندا همراه باشید

به خصوص در سال ۲۰۲۱ باید مفاهیم اصلی پاندا را در ذهن خود نگه داریم. از تاکتیک‌های کلاه سیاه و لینک‌های اسپم خودداری کنید و روی محتوای با کیفیت برای کاربر و تجربه آنها تمرکز کنید. گوگل از یادگیری ماشین و فناوری‌های جدید استفاده می‌کند تا به این اصول پایبند باشد.

dance-algorithm
وبلاگ

الگوریتم رقص گوگل؛ ساز چپ کوک

الگوریتم رقص گوگل

در مواجهه با پاندا

در مواجهه با پاندا، گمان کنید که با یک انسان مواجه شده‌اید. پس به موارد جذاب و هرز توجه کنید که موجب جذب و دفع مخاطب می‌شود. برای اینکه آنالیز سئو سایت انجام دهیم و بفهمیم، مورد جریمه گوگل قرار گرفته‌ایم یا خیر، باید به پنل سرچ کنسول سایت‌مان برویم و نمودار آن را در چند ماه گذشته بررسی کنیم.

مورد دیگر اینکه، برای کنار آمدن با پاندا پیش از نوشتن تنها به کاربران فکر کنید، زیرا ملاک گوگل ارزش محتوا برای کاربر است. نمونه این را می‌توانید طبق دستورات الگوریتم گورخر و تأثیر آن بر فروشگاه‌های اینترنتی ببینید. علاوه بر آن پیوندهای مفید و باکیفیت تولید کنید. عامل مهم دیگر این است که باید بدانید، محتوا فقط متنی نیست، از انواع محتوای ویدئویی و صوتی بهره ببرید.

سخن آخر

اینک اما، باید مفاهیم اصلی الگوریتم پاندا را در ذهن خود نگه دارید. از تاکتیک‌های کلاه سیاه و لینک‌های هرزنامه برای انجام خدمات سئو سایت خودداری و تمرکز خود را روی محتوای با کیفیت برای کاربر و تجربه آنها تمرکز کنید. استفاده گوگل با استفاده از ماشین لرنینگ همچنان به این اصول پایبند است. ممکن است نام پاندا به میان نیاید، اما اصول آن امروزه پابرجاست. برای ارتقای سئو سایت خود می توانید از شرکت سئو کار استفاده کنید.

+ میتونی این مطلب رو با دوستات هم به اشتراک بذاری...

محتوای این بلاگ تایید شده است. تشکر از تیم تحریریه نبض مارکتینگ

سعیـد اسـلام نـژاد - کارشنـاس ارشـد سئـو نبـض مارکتینـگ

+ ممکنه به این مطالب هم علاقه‌مند شی...

+ میتونی دیدگاهت رو با بقیه به اشتراک بذاری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دربـاره ما

فعالیت این آژانس از سال ۱۳۹۴ شروع شده و تا به امروز نتایج گویای فعالیت درخشان ما و همکاران عزیزمون بوده.

نبض مارکتینگ

دسته‌بندی مقالات

دوست داری سایتت تو صفحه اول نتایج گوگل دیده بشه؟!
دوست داری سایتت تو نتـایج اول گوگـل دیده بشه؟!

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت           

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت    

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت     

مشاوره رایگان + جزئیات قیمت

اطلاعات تماست رو وارد کن

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت 

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی

جزئیات پکیج پیشرو

جزئیات پکیج راهبردی

جزئیات پکیج هوشمند

جزئیات پکیج اقتصادی